Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda2 - USA & Asia F/L 2010 od str. 42

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Nova Mazda 2

Poslaťod majki » Str Júl 11, 2007 8:13 pm

No ale kolik takovych Mazd najdes? Zvlast Mazd...neni to skodovka, kterych se proda mnohokrat vic. Navic pokud uz takova Mazda nekde je, s temi parametry jak pises, tak z 90% bude bourana a opravena a jen z 10% bude zabavena z leasingu apod...
Navic ja nejak prestavam duverovat ojetinam, ne ze by neco Puntu momentalne bylo, ale jakmile se z nej ozve nejaky uchu neprijemny zvuk, tak automaticky propadam skoro panice (vyucen z meho GDcka, kdyz se ozve neco zleho, tak obvykle to taky neco zle znamena :ho: )
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Júl 11, 2007 11:19 pm

2 Majki: Mnooo třeba z D... hranice mám téměř za zadkem... Čím novější auto je tím je obvykle v lepším stavu... ceny jsou sice vyšší než u nás (u takhle nových aut) ale furt tě to vyjde levněji než když si to půjdeš koupit u nás do autosalonu... Ale třeba i v Praze se dá dostat k zajímavým autům za rozumné ceny... je třeba se mít na pozoru ale třeba takové bývalé předváděcí auto autosalonu není k zahození... je spousta nabídek. Já mám teda i v týhle oblasti pravda i dost známých, kteří mi třeba čas od času nabídnou zajímavý kousek.... Nevim. Já osobně bych si za současný situace asi nový auto nekoupil, poněvadž vím, že už v okamžiku kdy vyjedu z autosalonu na tom autě tratím min. 50tisíc... u dražších aut i víc... když ho budu chtít obratem střelit 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Štv Júl 12, 2007 9:49 am

1) predvadeci auto bych si nekoupil, predvadeci auto dostane tak zabrat, jako maloktere jine, at uz tim, ze do toho sedne nejaka potapla vytrepana zenska, nebo zase nejaky magor, co je schopny tomu autu za tu 15minutovou jizdu dat jako nejaky motomagor zavodnik...kamos ze Suzuki salonu by mohl vypravet dlouhe story, mozna i Dejf by neco prihodil.
2) malokdo jde do salonu si koupit auto, aby ho obratem strilel nekde jinde. Do autosalonu si jdu pro auto proto, abych s nim neco najezdil a ne ho po prvni servisni prohlidce prodaval, no ne? To je jasna vec, ze jakakoliv vec, kterou koupis novou v obchode, tak nakupem automaticky ztraci na sve cene, sotva z pokladny vyjede uctenka, ale tak uz to chodi, no ne?
Ale kazdeho vec, jak si vybere, kde si vybere a kolik zaplati 8), jen prezentuju svuj nazor na vec :tma
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Štv Júl 12, 2007 9:58 am

Diskusia nove vs. ojazdene je vzdy nekonecna... suhlasim s Hansom, ked si auto na seba nezarobi, je lepsie mierne ojazdene - preco by som prave ja mal platit prvu extremne rychlu stratu hodnoty vyse polovice za tri roky roky... A samozrejme ked uz dovezene, tak osobne (nie cez priekupnika) a z normalneho "neskazeneho" trhu - Rakusko, Nemecko, Taliansko, Svajc :o)
Majki, hadzat vsetky jazdene auta do jedneho vreca s Tvojou GD alebo inymi 20 rocnymi veteranmi nie je dobry napad - vsak to snad vidis aj na Puntovi :hmmhmm Ohladom predvadzaciek suhlasim s Tebou, rozdiel by som videl akorat v "predvadzacke" ako aute na skusobne jazdy a "aute na salone", t.j. take, ktore stoji par mesiacov nove vystavene a potom ho s 20-30% zlavou odpredaju.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Štv Júl 12, 2007 10:40 am

Nehadzam vsetky ojazdene auta do sameho vrecka :ho:, ale ako hovorim, aj ked podla vsetkeho a 3500km za dva mesiace je Punta vporiadku (a nezerie olej ako GDcko :ho: ), tak pri kazdom pazvuku sa mi zjazi chrbat :tma.
Samo, ze ked si zajdes na mobile.de, najdes afticko dva tri roke stare, navyse od dajakeho dochodca ci podnikatela, co s tym razil len dialnice, tak to je ina rec...ale ja som sa bavil skor o autach predavanych tuna u nas..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Štv Júl 12, 2007 11:37 am

No jo, u nas by som mal obavy kupit cokolvek...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Júl 12, 2007 1:35 pm

Majki: Mno jasný, tvůj názor ti nikdo nebere... u nás je to někdy fakt o hubu a nejhorší na tom je, že se mnou takhle chtěl s ojetinou vydupat i docela dobrej známej, o kterým jsem si myslel, že obchoduje s dobrýma ojetinama nikoliv se šrotem, bohužel mi nabízel i šrot... Proto bych se dneska rozvažoval jestli auto u nás vůbec kupovat vzhledem k tomu, že do německa to mám 2km :lol :lol
jj ty předváděcí auta u nás... dokážu si to živě představit, já jsem měl spíš na mysli ty předváděčky z Německa...
Ad prodej - jasně že auto nebudeš prodávat hned jak s ním vyjedeš z autosalonu.... mě šlo jenom o tu ztrátu hodnoty, která je naprosto šílená a kterou u rok staré ojetiny ve výborném stavu nemůžeš docílit... ale možná ještě desetkrát hůř na tom můžeš být v případě že si to auto vemeš na leasing nebo na úvěr... ale to už je jiná kapitola a je jedno jestli je to auto nový nebo 10let stará ojetina. 8)
Máte pravdu lididčky v tom že je to nekonečná debata... a pro mě v současný době i debata o prdu poněvadž si stejnak nový ani zánovní autí nemůžu finančně dovolit :?:
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 23, 2007 11:48 am

TGala ma M6ku predvadzacku z AP BA a v pohode... Zalezi kus od kusu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Júl 23, 2007 3:59 pm

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Pon Júl 23, 2007 8:09 pm

jj četl jsem ve Světě Motorů :lol ;)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2904
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod majki » Uto Okt 02, 2007 11:25 am

Tak, je to tady, reklamni billboardy se zacinaji objevovat po republice, Mazda spustila ofiko prezentaci zde:

http://www.mazda2.com/default/cs-CZ

Oficialni cenik zde: http://www.mazda2.com/Xml/SpecsAndPrice ... _cs_CZ.pdf

Bohuzel, Mazda tak nejak nesplnila, co slibila. Zakladni vybava stoji totalne za houby, a kdyz se podivate na neco lepsiho, tak cena leze nahoru docela podstatne... :bee
Pouzitelna zacina byt az na vybave CE plus za 321.900,-, kde ve srovnatelne vybave koupite Swift GL/AC o 20.000,- levneji a to s jeste lepsim motorem...nevim nevim, zda si Mazda timto ziska zakazniky ve stredni Evrope...pritom by stacilo nasadit ceny o 20tis nize a situace by byla jina. V teto dobe, kdy se daji auta nizsi stredni tridy poridit temer za hubicku diky cenovym akcim (a ze jich neni malo), je to jako tah do slepe ulicky... Holt M2 jen tak rychle doma nebude :hmmhmm
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Berry » Uto Okt 02, 2007 11:32 am

Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Doktor » Uto Okt 02, 2007 12:33 pm

Me prijde cena v poradku, nevim, proc by mela Mazda koukat na Stredni Evropu, kde ziji socky a obraceji kazdou korunu. Podstatne je jak si povede v Nemecku, a tam myslim, ze dobre. Z hlediska prodanych kusu je Stredni Evropa pro Mazdu nezajimavy trh, uz je to s Hondou a Toyotou japonec, ktery ma nejaky image, a dava to najevo cenou. Ber nebo nech bejt.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Uto Okt 02, 2007 12:38 pm

No myslim ze ani predesla dvojka nebyla kdovijak v Evrope superuspesna...
A Mazda se cenou drzi jeste docela z kratka, Toyoty a Hondy jsou cenama jeste uplne jinde, o dost vys...
Me spis zarazi, ze prvne slibi nizsi ceny a dobrou vybavu a pak clovek kouka a kouka a ono nic :hmmhmm :tma
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Berry » Uto Okt 02, 2007 1:22 pm

... slibem nezarmoutíš... :lol
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť