Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5 2. generace odhalena

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Mazda CX-5 2. generace odhalena

Poslaťod majki » Str Nov 16, 2016 10:42 am

Nová Mazda CX-5 si včera odbyla premiéru přímo v Hollywoodu..
Jak se vám líbí?

cx-5.jpg
Nová CX-5


Více zde: https://www.facebook.com/mazdacz/photos ... 69/?type=3
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Sob Nov 19, 2016 1:08 am

M.klubaci asi nenachadzaju slov na toľkú krasu new CX5 :spik2
.
Myslim, ze nova CX5 vynika spomedzi sucasne SUV.
Interier je u mna za 9,75 z 10 moznych bodov.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Str Nov 23, 2016 2:41 pm

Mě se líbí velmi, taková příjemná evoluce.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 23, 2016 5:57 pm

Otazka je, ci je to dostatocne na to, aby som sa z RAV4 vratil k CX5. Co by som rad, ale...
Co mi moze Mazda ponuknut viac? Alebo aspon teda porovnatelne, za rovnaku cenu? Nech to skusam akokolvek, proste to nevychadza. Bud nieco nema, alebo je doslova cenovo plus 20%. A to je smutne...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Štv Nov 24, 2016 11:18 am

TomAnt píše:....Co mi moze Mazda ponuknut viac? ....

Krásny / krajší design
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Štv Nov 24, 2016 5:44 pm

TomAnt píše:Otazka je, ci je to dostatocne na to, aby som sa z RAV4 vratil k CX5. Co by som rad, ale...
Co mi moze Mazda ponuknut viac? Alebo aspon teda porovnatelne, za rovnaku cenu? Nech to skusam akokolvek, proste to nevychadza. Bud nieco nema, alebo je doslova cenovo plus 20%. A to je smutne...


Nema hybrid, ktory slubuje uz tolko rokov :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 24, 2016 8:45 pm

lakilaki píše:
TomAnt píše:....Co mi moze Mazda ponuknut viac? ....

Krásny / krajší design

Trosku malo za ten cenovy rozdiel...
Ja by som vedel z tych dvoch aut poskladat jedno takmer dokonale :)

Inak, k tomu dizajnu pridam este jednu vec, o triedu lepsi podvozok... Na druhej strane, nejazdim stylom, aby ma to obmedzovalo... Napriek tomu, citim dokonca aj ja ze ten podvozok Mazdy je o triedu niekde inde...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 24, 2016 8:49 pm

majki píše:
TomAnt píše:Otazka je, ci je to dostatocne na to, aby som sa z RAV4 vratil k CX5. Co by som rad, ale...
Co mi moze Mazda ponuknut viac? Alebo aspon teda porovnatelne, za rovnaku cenu? Nech to skusam akokolvek, proste to nevychadza. Bud nieco nema, alebo je doslova cenovo plus 20%. A to je smutne...


Nema hybrid, ktory slubuje uz tolko rokov :ko


Majki, hybrid by som mozno aj ozelel, ak by bol dvojspojkovy automat a VYRAZNE vyssie vykony motora. Za porovnatelnu cenu...

Na CXke som jazdil s priemerkou 8.9
Na RAVke jazdim za 7.5
(schvalne som pozrel zaznamy)

Co nie je povedzme AZ taky rozdiel. Ak by mali rovnake vykony, ale tento hybrid je vykonom uplne inde... o pruznom zrychleni sa nemusime ani bavit...

Proste, nieco tu nehra. Rovnako sa tie auta vyrabaju v Japonsku (priamo), napriek tomu to vie Toyota poskladat za vyrazne nizsie ceny. A ked na to pozriem racionalne, proste nemozem kupit Mazdu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Nov 25, 2016 11:45 am

Tak treba zobrat rocny X3 35i a ten ma vsetko. Za mna samozrejme rocny F-Pace s V6 kompresorom 340k.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 25, 2016 12:07 pm

X3 s rovnakou vybavou ako CX5 stoji dvakrat tolko... A nie je to dvakrat lepsie auto...
Porovnavajme nove auta.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pia Nov 25, 2016 1:57 pm

TomAnt píše:Majki, hybrid by som mozno aj ozelel, ak by bol dvojspojkovy automat a VYRAZNE vyssie vykony motora. Za porovnatelnu cenu...

..ale tento hybrid je vykonom uplne inde... o pruznom zrychleni sa nemusime ani bavit...

A neni ten vykon prave O TOM hybridu?

TomAnt píše:Proste, nieco tu nehra. Rovnako sa tie auta vyrabaju v Japonsku (priamo), napriek tomu to vie Toyota poskladat za vyrazne nizsie ceny. A ked na to pozriem racionalne, proste nemozem kupit Mazdu.

To je pravda, Toyota sla posledni roky s cenama razantne dolu (v pomeru k vybave a konkurenci). Jestli to dela na ukor zisku nebo se ji az tak vyrazne podarilo srazit naklady na jedno vyrobene auto..kdo vi :hmmhmm
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Štv Dec 01, 2016 10:36 am

Toyota se chce dostat před koncern, proto ty ceny jsou takové jaké sou. I nabídka LEXUSu je v současnosti ,,luxusní" za 1200000,- Kč včetně DPH GS450h, což je super.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Sob Dec 17, 2016 1:26 am

Akosi to tu ozilo po rokoch :)
K tym cenam, RAV4 hybrid v plnke 38 200 EUR, CX-5 2.5 takisto v plnke 34 100 EUR. Teraz sa nebavme o moznych zlavach, aj ked budu v oboch pripadoch podobne (minimalne). Ak jazdis hlavne v meste, hybrid poskytne nejaku vyhodu, inak je spotreba podla testov podobna (nemam osobnu skusenost). A dynamika tiez. A podla mna bude u RAV4 vacsi rozdiel medzi normovanou a realnou spotrebou ako u CX-5, co moze byt problem u podnikatelov.

Ja budem auto menit o cca 2 roky, nova 6 este asi nebude a ak aj bude, novinku po mojich skusenostiach nechcem... Takze zoberiem mozno znova sucasnu 6, ale s 2.5 motorom. Ale to by som uz mal tretie rovnake auto za sebou :nene
Zaujal ma aj Talisman, dobre vyzera aj nova Insignia. Alebo aj novy Civic, ak bude dostatocne velky.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Sob Dec 17, 2016 9:21 am

Nepozeral som aktualne cenniky, len for info: Toyota ma "fleetovu" zlavu 10% (teda aspon na RAV4ku, na mensie auto bude mensia). Fleet u nich znamena ze mas aspon dve auta (cize uz ked kupujes druhe). Toto u Mazdy vobec nehrozi :) Tam ked som kupoval, tak mi dali s obrovskymi recami okolo, aku strasne velku vynimku mam atd atd, no proste 6 %...
Ale odvtedy ubehlo uz vela vody :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Dec 18, 2016 6:58 pm

Lubos1 píše:Akosi to tu ozilo po rokoch :)
K tym cenam, RAV4 hybrid v plnke 38 200 EUR, CX-5 2.5 takisto v plnke 34 100 EUR. Teraz sa nebavme o moznych zlavach, aj ked budu v oboch pripadoch podobne (minimalne). Ak jazdis hlavne v meste, hybrid poskytne nejaku vyhodu, inak je spotreba podla testov podobna (nemam osobnu skusenost). A dynamika tiez. A podla mna bude u RAV4 vacsi rozdiel medzi normovanou a realnou spotrebou ako u CX-5, co moze byt problem u podnikatelov.

Ja budem auto menit o cca 2 roky, nova 6 este asi nebude a ak aj bude, novinku po mojich skusenostiach nechcem... Takze zoberiem mozno znova sucasnu 6, ale s 2.5 motorom. Ale to by som uz mal tretie rovnake auto za sebou :nene
Zaujal ma aj Talisman, dobre vyzera aj nova Insignia. Alebo aj novy Civic, ak bude dostatocne velky.

Dostal som vybornu ponuku od Renault pred mesiacom na vymenu M3 za novy Megane GT .
Pre istotu som sa spytal na nazor priatela - kamarata na taku vymenu .
Spytal sa ma hned, ci mam horucku, ci som ochorel....
Zhodou okolnosti, mam odskusany Talisman AT. (aj M6 2.5 AT)
Tak sa Ta pytam Lubos1, mas horucku, alebo si ochorel ? talisman ? insignia ? :hmmhmm

Mazda ma urcite svoje blchy,muchy, co je, ale nic oproti ostatnym znackam.....
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Ďalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť