Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-3 (2015 - )

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-3 (2015 - )

Poslaťod TomAnt » Str Jan 27, 2016 12:36 pm

Este som si vsimol na obrazku ten semafor so spotrebami.
Ten dizel neriesim, nemam ako porovnat, ale ako sa dostali preboha so SPORT pri benzine na hodnotu 9.0 l na 100 km?

Za tolko neviem jazdit ani s CX-5kou, tych 8.7 sa viem dostat, ale neviem si predstavit co by som musel robit, aby som s tymto vacsim a tazsim autom jazdil priemerku za 9. Kickdowny na letisku tam a naspat cely den? :ho:

Keby dali ze test 6.5 a sport 8, tak tomu semaforu uverim viac.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Jan 27, 2016 12:39 pm

TomAnt píše:Clovek, co by potreboval naftu by si nemal kupovat benzin a naopak. Nie na zaklade porovnavacej tabulky, to je haluz...

Jen to je clanek odpovidajici vetsinove CZ/SK mentalite, takze proto.. :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Štv Feb 11, 2016 10:23 am

lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod lakilaki » Pia Feb 12, 2016 10:42 am

Vcera som mal moznost vdaka predajcu v ALZ PO absolvovat skusobnu jazdu na CX3 ;1.5D; AWD, AT, Revolution TOP
Jazdne vlastnosti CX3 boli pre mna znovu, úžasný zážitok.
Poznate ten pocit ked si obujete lyžiarky, ktoré vám sedia výborne na nohách ? CX3 je presne taka.
Vhupnete do CX3, zatvorite dvere, auto vas obklopí a ihned mate pocit, ze s ňou zdolate uplne všetky nastrahy ciest. :palec :palec :palec
Automat je perfektný, radil nepozorovatelne, je komfortný, pre tých čo nepreferujú športovú jazdu ideálny.
(umyselne som neskusal sportovy mod AT)
Motor 1.5 D, studeny vydaval dost hlasite brunkanie, ale ako teply uz vydaval hlboké športové brunenie.
Keby ma niekto presviedčal, aj by som mu uveril, že je vybavený športovým výfukom.
Mne sa zvuk motora-vyfuku veľmi páčil.
Komfort podvozku na 18" kolesách (letné pneu) výborný, ale určite k tomu prispela aj celkova hmotnost cca 1300 kg., aj moja M3 2.2D ma hmotnost 1365 kg , ale CX3 je komfortnejsia.
Citil som, ze je to riadny kus auta.
Mal som jediny problem v CX3, odhad akou rychlostou jazdim. Moj odhad bol, ze jazdim v obci cca 50 km/hod, pricom tachometer ukazoval 78 km/h. :spik2

Keby predavali verziu CX3 1.5D, AT, 2WD, lahsiu o 150 kg, (podla mna by bola vhodna aj na dlhe dialnicne jazdy), tak by som si taku CX3 urcite objednal.
Ak by spustili z ceny AWD 5000 €, tak by som bral CX3 aj s AWD. :ho:
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod majki » Uto Feb 16, 2016 11:20 am

Si prihodim..

Vratil jsem se z Norskeho Bergenu. Ze je Norsko diky stedrym vladnim dotacim a take hlavne diky celkovemu smysleni naroda rajem elektromobilu a hybridu, asi netreba zminovat.
Jak na podzim v Oslu, tak tentokrat v Bergenu jsme potkavali neskutecne mnozstvi Tesla Model S, Nissan Leaf, vsechny verze hybridnich Toyot (i nove RAV4, TomAnt!!), elektrickych VW (Up!, Golf), designove velmi povedeny Renault ZOE, i tak trochu futuristicka hracka Twizy, no v neposledni rade spousta BMW i3..snad krome Toyot a ZOE se jedna o automobily, ktere v nasich koncinach malokdy zacinaji po 3/4 milionem korun. Jak stedre jsou asi ony dotace?

No ale k tematu..mezi vsemi temito elektro/hybridomobily kralovala jedna znacka, ktera se oboum temto segmentum vyhyba (i kdyz stale slibuje a tusim snad v Japonsku dokonce hybridni M6 jezdi..) - MAZDA. Tolik CX-5 a CX-3 co jich jezdi v Norsku, to je neuveritelne.. :palec
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Predchádzajúci

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť