Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda3 3. generace

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda3 3. generace

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 11, 2014 8:02 pm

Prepacte mi ze pisem od veci...

Zjavne moje prispevky neboli pochopene tak ako som ich myslel a po dnesnom dni nemam nai silu vysvetlovat a uviest to na spravnu mieru. Zjednodusene, samozrejme porovnavajme a hovorme co je zle.

Ja som hovoril o tom, ze nejdem teraz na formu Volkswagenu, aby som tam cielene pisal ze aky je Golf na <>. Alebo skratka nevyhladavam cielene debatu, aby som sa zapojil len v zmysle, co je na niektorom aute negativne. To nema ziaden zmysel... Pre nikoho...

Preto sa napriklad skoro vobec nezapajam do debaty k Mazde 6. Ja na tom aute totiz moc toho pozitivneho nevidim, ale to je moj velmi subjektivny nazor...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Str Feb 12, 2014 10:18 am

M3 sa dostala do 6 clennej finalovej skupiny v sutazi "Svetove auto roka"
dalsi finalisti : BMW i3, Peugeot 308, Audi A3,Cadillac CTS, Infiniti Q50
Uz 3. rok za sebou su mazda auta vo finale aj tejto sutaze.

A je tiez vo finale "Europske auto roka"
Mazda si zasluzi :palec
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod primas » Str Feb 12, 2014 10:30 am

Šťastie, že body už nebude prideľovať bývalý šéf ADACu...)
A čo sa týka mazdy 6, však to auto je CX-5 v prevedení sedan a combi. Interiér totožný, motory totožné, technika totožná...)
Obrázok užívateľa
primas
Prispievateľ
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Pia Sep 14, 2012 4:53 pm

Poslaťod lakilaki » Str Feb 12, 2014 11:18 am

Finalisti World Car Design Year:

BMW i3
Cadillac CTS
Citroen C4 Picasso
Mazda3
Lexus IS
Mercedes-Benz C-Class
Volkswagen XL1
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Str Feb 12, 2014 12:34 pm

primas píše:A čo sa týka mazdy 6, však to auto je CX-5 v prevedení sedan a combi. Interiér totožný, motory totožné, technika totožná...)

Praveze interier nie je totozny a to je pre mna smerodajne. A z mojho pohladu ma CX-ka o triedu krajsi interier.
Motor a technika je OK.
Dizajn 6ky sa mi viac paci predosla generacia...
Takze tak...

Naopak, trojka sa mi paci velmi :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Feb 12, 2014 1:36 pm

Suhlas, interier totozny nie je, v 6 je vylepseny a krajsi :blee
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod primas » Str Feb 12, 2014 6:04 pm

Keď si dáte vedľa seba fotku interiéru CX-5 a 6ky a nájdete 10 rozdielov, tak ste makači... :palec
http://www.netcarshow.com/mazda/2013-cx ... per_99.htm
http://autosaddict.com/2014-mazda-6.htm ... 6-interior
Obrázok užívateľa
primas
Prispievateľ
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Pia Sep 14, 2012 4:53 pm

Poslaťod TomAnt » Str Feb 12, 2014 8:40 pm

Ked budes jazdit rok na CX-ke a potom si sadnes do 6ky, budes ich vnimat aj viac. Podstatne je, ze su tam niektore tak vyrazne, ze su proste vyrazne :)
Robit porovnanie z hentych dvoch fotiek je nezmysel :) Minimalne treba na oboch zapnut podsvietenie budikov a tlacitok... No a samozrejme chyba ten pocit, ked v tom sedis.

A to uz nehovorim o uplne inak naladenom plynovom pedali, to ratam tiez do interieru... A to je VELMI podstatny prvok a ver ze je tam OBROVSKY rozdiel v tych dvoch autach... (az taky ze ked mi ju dali ako nahradne vozidlo, som volal do servisu, ze tej sestke asi nieco je, lebo nejak nejde...)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod primas » Štv Feb 13, 2014 12:40 pm

Sedel som v obidvoch viac krát a necítil som žiadny podstatný rozdiel, jedine posed v cx-5 ke je trošku "vyšší" SUVčkovský. Ale berem argument, keby som mal niečo najazdené, tak by som to vnímal inak...
Obrázok užívateľa
primas
Prispievateľ
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Pia Sep 14, 2012 4:53 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Feb 13, 2014 9:36 pm

Ja viem, nezda sa to, ale naozaj je to tak :)
Mna v 6ke irituju hlavne dve veci. Pre mna hrackarsky dizajn budikov, a ten otrasny leskly kvaziluxusny neviem to pomenovat okolo radiacej paky, cela ta plocha (spolu s tou akoze hlinikovou obrubou priamo okolo paky)... (to druhe je na fotkach vidno, ako rozdiel)

Pozri si tento detail, ja sa napriklad na to v 6ke nemozem pozerat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Feb 13, 2014 10:15 pm

Mne naopak tebou spominane veci v CX-5 chybaju a preto mi interier v nej pride na pohlad lacnejsi. Rozdiel v budikoch som si ani nevsimol a moje budiky sa mi pacia. "ten otrasny leskly kvaziluxusny neviem to pomenovat okolo radiacej paky" - myslim, ze to nazyvaju klavirny lak, vyzera to dobre, ale je to neprakticke, vsetko tam vidno a lahko sa to poskriabe. Mal by byt aj v CX-5 - rozdeluje palubovku na 2 casti.
Jemny ramcek okolo paky je naopak vyborny napad a este jeden rozdiel som si vsimol - v 6 je navyse leskla obruba okolo vonkajsieho otvoru do priestoru navigacie, takze to nevyzera tak hnusne ako v CX-5.
Samozrejme jednotne biele podsvietenie vsetkych displayov vyzera podla mna lepsie a luxusnejsie. V CX-5 nie je jednotne - biele/cervene.
Je potrebne si priznat, ze pri CX-5 sa dizajneri iba hladali a az u 6 sa konecne nasli. :spik2

Oba interiery su si dost podobne, tak je zbytocne hladat nejake detaily, ktore by ich podstatne odlisovali. Mne sa osobne viac paci ten v 6, tebe naopak. Ale na jednom sa zhodneme, urcite sa najdu vozy s krajsim interierom :spik2
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Feb 14, 2014 12:13 am

Jasne :) Lexus :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod primas » Pia Feb 14, 2014 11:51 am

Aj čo som čítal a pozeral iné testy na CX-5ku, tak najviac sa jej okrem dizajnu rádia vyčítalo nejednotné podsvietenie. Neviem či je to až taký problém, to musia ohodnotiť dlhodobí majitelia. To "celobiele" vyzerá naozaj super, aj va 6ke aj napr. v Golfe. Ostatné Kia modré a červené a neviem aké sa na bielu naozaj nechytajú... Ostatné veci sú už samozrejme vec vkusu. Ja osobne veľmi rád jazdím v tme a podsvietenie v autách si rád vychutnávam, takže s tou bielou by som si to užil asi najviac...)
Inak ja mám jednu stenu v obývačke červenú, kolega tam fukol zelenú. Asi by sme sa nedohádali, ktorá je krajšia, že... :hmmhmm
Obrázok užívateľa
primas
Prispievateľ
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Pia Sep 14, 2012 4:53 pm

Poslaťod majki » Pia Feb 14, 2014 2:50 pm

Sto lidi, sto chuti..
Kdysi jsem zral Audiny a jejich rude cervene podsviceni, pak me nadchl Golf IV./Passat IV. a jeho modra (a nebylo daleko, abych takhle mel vysvicenou i 626 GD). Pak jsem dospel a je mi to fuk, v noci to stejne ztlumuju na minimum, jen tak, abych videl informace. Dulezitejsi pro me je, jak dobry posez si najdu, jak se mi z nej kouka, jak je tlusty volant a jak se prijemne citim v interieru jako celku.. A to je pro kazdeho neco jineho :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Lubos1 » Pia Feb 14, 2014 3:19 pm

TomAnt píše:Jasne :) Lexus :)

Na tom sa zhodneme. Pre mna je interier noveho GS absolutne neprekonatelny.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron