Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda3 3. generace

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda3 3. generace

Poslaťod Cavalera » Štv Júl 31, 2014 3:17 pm

Tak dočkal som sa a už si užívam nové auto. Naozaj to jazdenie v tej novej mazde človeka baví. Pomaly si zvykám na ten automat :jo . Chcel by som sa vás opýtať na ovládanie svetiel. Mávate ich v automate a ak áno funguje to spoľahlivo? Ja som bol doteraz navyknutý na manuálne prepínanie svetiel. Dík za prípadné odpovede.
Mazda 3 2.0 G120 6AT sedan red soul
Cavalera
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Apr 03, 2014 9:14 am
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod TomAnt » Pia Aug 01, 2014 11:35 am

Na CXke funguje automatika upne presne ako ma. Predpokladam ze system a cidlo je identicke, kludne to daj do AUTO a si bez stresu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Sob Aug 02, 2014 10:02 pm

Podla mna nefunguje spravne. Svetla sa zasvietia este pred nastartova :o) nim a potom xenony jemne prebliknu. Malo by tam byt niekolkosekundove oneskorenie.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Ned Aug 03, 2014 8:48 pm

Snad máš denní svícení, kdy pokud startuješ, tak by se neměly vůbec spouštět nebo to má mazda divně nastavené.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Ned Aug 03, 2014 10:10 pm

Samozreme pisem o pripade, ked je tma. V GH to bolo rovnake.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Aug 04, 2014 9:30 am

Lubos1 píše:Podla mna nefunguje spravne. Svetla sa zasvietia este pred nastartova :o) nim a potom xenony jemne prebliknu. Malo by tam byt niekolkosekundove oneskorenie.

Nerozumiem... Tvrdis ze podla teba nefunguju spravne. Znamena to, ze sa inzinieri v Mazde mylia a tvoje riesenie je spravne? Alebo je to len pocit nicim nepodlozeny?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pon Aug 04, 2014 9:52 am

TomAnt píše:
Lubos1 píše:Podla mna nefunguje spravne. Svetla sa zasvietia este pred nastartovanim a potom xenony jemne prebliknu. Malo by tam byt niekolkosekundove oneskorenie.

Nerozumiem... Tvrdis ze podla teba nefunguju spravne. Znamena to, ze sa inzinieri v Mazde mylia a tvoje riesenie je spravne? Alebo je to len pocit nicim nepodlozeny?

Taketo otazky milujem...
Pridem do auta, stlacim startovacie tlacidlo. Zasvietia sa xenony, motor zacne zhavit a o sekundu startuje. Xenony pri startovani jemne prebliknu, ci asi vybojkam moc na zivotnosti neprida. Ano, inzinieri v Mazde to dosrali. V Mazde im casto unikaju detaily.
Niekedy som mal Avensis, tiez so xenonami, po nastartovani sa mi po sekunde zasvietili svetla a to je sprvne riesenie (aspon pri xenonoch).
Ak ma auto na kapote znacku Mazda, znamena to, ze je to dokonale? Alebo zeby som si to tu nemohol dovolit kritizovat?
Padla otazka, napisal som nazor. Mne osobne to nevadi, pri Mazde som si to zvykol riesit manualne.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Pon Aug 04, 2014 11:35 am

Má GH to má stejně ,,blbě", tedy že při sepnutí elektriky se rozsvítí xenony a při startování, ale neprobliknou, jenom jde na nich poznat, že dostávají méně šťávy - nejde už přes startér, že by znovu ,,startovaly". Jinak mám najeto 195000 km, 6 let nepřetržitého svícen - a stále původní výbojky.

U GG, to bylo úplně stupidně - sepnula elektrika, rozsvítily se xenony a po nastartování zhasnuly a rosvítily se, tedy startér při každém startu musel během chvíle 2x fungovat.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Pon Aug 04, 2014 1:58 pm

Mas pravdu, uplne neprebliknu, ale trochu pohasnu. Nebolo by lepsie, keby sa zapli az po startovani? Je to softwarova zalezitost a nestoji to nic.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Aug 04, 2014 3:44 pm

Sak ja sa len pytam, ze preco si myslite, ze to je takto zle?
Kritizovat samozrejme mozme aj budeme.

Len v tomto jednom pripade sa pytam ze na zaklade coho tvrdite, ze to je zle?

Ja nie som odbornik na svetla, xenony ani startery, tak doverujem konstrukterom Mazdy, ze to spravili dobre. To je vsetko...


Pises: "Mas pravdu, uplne neprebliknu, ale trochu pohasnu. Nebolo by lepsie, keby sa zapli az po startovani?"
Mozno by to nebolo lepsie. Mozno by to bolo horsie. Mozno je to uplne jedno. Chapes? Ty nieco tvrdis, ale nemas to nicim podlozene, len svojim pocitom. Ano, pocitovo je to blbost, ale realne nevieme, preco to takto spravili.

Pises: "Xenony pri startovani jemne prebliknu, ci asi vybojkam moc na zivotnosti neprida"
A dolezite je tam to slovo ASI. Je to tvoj pocit, ale realita je mozno taka, ze je to uplne jedno. Nevies to ty, neviem to ani ja.

To je ako, ze pocitovo som nespokojny, ze nemam plnohodnotnu rezervu. Ale ked zacnem zistovat ze preco,t ak zistim ze to je dan za 4x4 a vacsi kufor. Mohli by ju tam dat, ale kufor by bol radikalne mensi. Takze, co spravili dizajneri, povedali si, ze aka je pravdepodobnost ziskania defektu, kde potrebujem plnohodnotnu rezervu, vs. pravdepodobnost vyuzitia velkeho kufra? A vybrali to co je pre vacsinu ludi lepsie. Ci?

Ja zas milujem take tvrdenia, ze hento a hento je na <> ale podlozit to nicim neviem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pon Aug 04, 2014 4:01 pm

Zle prirovnanie s tou rezervou a kufrom. To je vzdy nieco za nieco a tak to ma byt. Nieco stratis a tym padom aj nieco ziskas. Ale s tymi svetlami mozes iba stratit. Na prvej Mazde 6 mi xenony vydrzali dost kratko (cca 70 - 80 000 km) a este odisiel aj polohovy senzor vzadu, takze si na xenony v Mazde davam pozor a nemusim mat ani vedecky podlozene, ze im moze prebliknutie skodit. Mam osobnu skusenost so zivotnostou xenonov montovanymi inziniermi v Mazde.

Okrem toho, xenony v Mazdach su nastavene na "kratko". Mal som vzdy blby pocit, ze v Mazde vidim v noci horsie ako ked jazdim s manzelkinym Hyundaiom i30. je to samozrejme nicim nepodlozeny pocit.
Tak som tieto dve auta v noci porovnal a xenony Mazdy svietiili na kratsiu vzdialenost. V servise dokazu svetla pridvihnut tak, aby auto svietilo dalej a pritom este neoslnovalo protiiduce auta. Ale samozrejme "inzinieri v Mazde" maju urcite dovod na to, aby to nastavili tak nizko, vsak? :spik2

A este k tej rezerve - je to iba o setreni nakladov, o nicom inom. Ja tam priestor na dojazdovku mam, je v podstate nevyuzity. Dufam, ze nebudem musiet sadu na opravu pneu nikdy pouzit :)
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Uto Aug 05, 2014 9:06 am

To ti výbojky vydrželi krátce. Jak jsem psal výše, tak mám 195000 km a 6 let nepřetržitého svícení a výbojky OK. Ostatně celé osvětlení auta je super - měněno pouze 3x osvětlení SPZ a 1x obrysovka.

A chlapi nehádal bych se, já si myslím, že to mohli vyřešit trochu lépe, ale zase mám zkušenost, že i při to nastavení od inženýrů to funguje a hooodně dlouho.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Uto Aug 05, 2014 9:20 am

Tak hlavne ze konecne vyriesili denne svietenie, takto by vybojky mohli vydrzat celu zivotnost auta.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Uto Aug 05, 2014 2:41 pm

Na dojazdovku miesto samozrejme je, vravim o plnohodnotnej rezerve :)

Ja by som bol radsej, keby to menej zralo, ako nejake svetla/nesvetla...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Uto Aug 05, 2014 10:06 pm

No ved Skyactiv papierova spotreba je vyborna :o)
Ja jazdim do 6, takze sa nestazujem. Ale tie reci okolo Skyactiv boli trapne.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron