Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5 (Minagi) - OFICIALNI FOTO str. 2!!!!

Poslaťod dabel » Štv Aug 04, 2011 9:10 pm

Tomas, ale to neznamena, ze za prehliadku Pria zaplatis urcite a len 140EUR. Najdu povedzme zjazdene platnicky a sup, dve stovky pridane.

Btw nemenili Ti na Mazde napr. sviecky alebo nejake dalsie veci?

Faktom je, ze pokial to bola LEN prehliadka bez dalsich ukonov, tak je to na kosacku nehorazna cena, kedze v Jagovi (TOP Auto) som platil 430EUR vratane 8l extra mnamka oleja, ktorym si macicka masti papulku.

Ale aj tak je cena servisu stale len zlomocek oproti strate hodnoty auta: ked raz za rok zaplatis 330EUR, ale na aute stratis 3300, tak je to len minimalna polozka v TCO...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Aug 05, 2011 10:19 am

dabel píše:Tomas, ale to neznamena, ze za prehliadku Pria zaplatis urcite a len 140EUR. Najdu povedzme zjazdene platnicky a sup, dve stovky pridane.
Zjazdene platnicky na Priusovi najdu asi tak za 4nasobok casu ako na ostatnych autach. Prius brzdi primarne elektromotorom... :)

dabel píše:Btw nemenili Ti na Mazde napr. sviecky alebo nejake dalsie veci?
Faktom je, ze pokial to bola LEN prehliadka bez dalsich ukonov, tak je to na kosacku nehorazna cena, kedze v Jagovi (TOP Auto) som platil 430EUR vratane 8l extra mnamka oleja, ktorym si macicka masti papulku.
Bola to standardna prehliadka, s geometriou po 3 rokoch. Jedine co som dokupoval bola nova napln do lekarnicky.


dabel píše:Ale aj tak je cena servisu stale len zlomocek oproti strate hodnoty auta: ked raz za rok zaplatis 330EUR, ale na aute stratis 3300, tak je to len minimalna polozka v TCO...
Toto neriesim, pretoze jemne ojazdene auto ako ja chcem nikto nepredava, pochopitelne. A starsie ako rok ojazdene nechcem v ziadnom pripade. Takze so stratou ceny som zmiereny, ale to vobec neriesim aj tak, kedze ak kupim nove auto, tak predpokladam ze ho budem mat viac ako 6-7 rokov. Tak ako teraz zabu. Nikdy som neolutoval ze som ju kupil ako nove auto. Ma 3 roky, absolutne nic jej nie je, viem presne co sa s tym autom dialo od uplneho nova. A dalsie roky este bude sluzit u nas... Keby som ho chcel predavat teraz, po 3 rokoch, tak by to samozrejme bola otazka do diskusie, ze strata ceny, ale myslim si, ze po 7-8 rokoch to bude uplne bezpredmetne...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Aug 05, 2011 10:25 am

Skratka, Mazda ma u mna poslednu sancu... pred kupou auta, a to CX-5. Tak nech sa kua snazia, nech to ma dobre parametre...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Aug 05, 2011 1:54 pm

Hm na rodinne auto to bude v interieri male. Urcite mensie ako CX-7, ktora je tak-tak na hranici.

PS: Platnicky boli len ilustrativny priklad. Nauctuju Ti "osuchany elektromotor" a si tam, kde si nechcel byt :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod majki » Pia Aug 05, 2011 3:05 pm

No, s tym vnutornym priestorom..neviem neviem...doba pokrocila, razvor sa ma blizit ku 2.8m a vsetci dobre vieme, ze pokial sa inzenyri vyhraju s interierom, dokazu obcas aj zazraky (respektive, dokazu vyrobit bud auto zvonku male, zvnutra obrovske alebo naopak, zvonku velke a vo vnutri chyta clovek klaustrofobiu - za vsetky prvy priklad Panda, Jazz; a ako druhy priklad nova Astra alebo BMW 3)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pia Aug 05, 2011 8:03 pm

mne sa tiez ta cx5 pozdava,myslim ze to bude niekde ako je Mitsubishi ASX, (ten sa mi mimochodom ozaj paci a aj ten ich new diesel,...).
priestor vnutri, hm,... neviem kam by ste zaradili moj civic? vnutorne je, aspon pre mna a moju rodinu, ozaj velky, v predu, vzadu a ten kufor, patri medzi naj v tej triede. aby som to vedel porovnat.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod majki » Pia Aug 05, 2011 8:33 pm

Civic je nadpriemer...dokazal by som si predstavit vzadu o trochu viac miesta, ale inac pocitovo je vo vnutri vacsi, nez z vonku vyzera.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pia Aug 05, 2011 9:46 pm

takze ak ta cx5 bude na tom podobne tak je to OK. priznam sa ze v zadu som sedel len raz a nestazoval som si.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Sob Aug 06, 2011 10:29 am

Dabel ma trosku iny pohlad na "rodinne auto". Doteraz totiz jazdil na Subaru Tribeca a Inifiniti FX35, to potom trosku cloveku skresli velkostne vnimanie :)

Takze, pozerali sme na autosalone VW Tiguan a vnutornym priestorom ako aj cele auto je velkostne pre nas, ako rodinne auto, uplne vyhovujuce. Takze, ak to zoberieme ako referenciu a CX-5 bude podobneho rozmeru, pripadne vacsia, tak pre nas splna velkostne parametre rodinneho auta :) Presne tak ako ho splna Toyota Prius.

Majki, to mas odkial ze razvor bude k 2,8? Ved to by bol vacsi razvor ako na Mazde 6. Toyota Avensis ma 2,7 (presne ako Prius). A Toyotu Avensis hadam mozme povazovat za dostatocne velke, ci?

ASX sa paci aj mne, co ho uplne vyraduje zo zoznamu moznych kandidatov je absencia automatu.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Sob Aug 06, 2011 10:47 am

Ruzne posbirane informace z predstaveni Minagi atp. Vsude se hovori o rozvoru 2.7-2.8 .
V Avensisu jsem nesedel...

Ted me napadlo jeste jedno auto, ktere z venku vypada male, ale uvnitr je velke...Skoda Yeti.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Sob Aug 06, 2011 10:01 pm

Tak pozor, pozor, vychadzam cisto z empirickych skusenosti, ked sa balime na vikend ku svokre.

Moje parametre (idealneho) rodinneho auta pri dvoch detoch:
1. po osadeni dvoma detskymi sedackami sa do prostriedku posadi este rodic a dokaze prezit aj dlhsiu cestu ako 20km
2. ked nalozim kocik (neskladat na suciastky, len spustit dole), tak ostava este dostatok miesta na batozinu pre celu rodinu na povedzme tyzdennu dovolenku

Ak toto splna Tiguan, tak zozeriem svoje papuce: velkost kufra je vysmech papierovemu udaju :) To iste CX-5, kedze CX-7 je v tomto smere tiez bez bodu. Btw., Tribeca to splna - podla tychto kriterii bola vyberana; FX samozrejme nie kvoli malemu kufru.

Pri jednom dietati parametre splni aj mensie auto (napr. spominany Civic), kedze ostava jedno miesto volne, kam sa daju dat veci, ked je kufor plny kocika (ked sme mali len Emku, tak bez problemov to splnal X-Trail ako auto o pol cisla vacsie ako Tiguan/CX-5).

Dalsie idealne rodinne auto je velke MPV ala Espace ci Doktorom spominany S-Max (aj velke kombi ala A6 je plne OK). Pri troch detoch uz nieco ala Multivan alebo Viano.

Takze treba spocitat planovane deti a podla toho vyberat...

CX-5 vidim ako "lifestylove auto pre mlady dynamicky par", nie ako prave rodinne :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod misko42 » Ned Aug 07, 2011 6:50 am

tak tak, mame jedno dieta, do kufra dam kocik ako popisuje dabel, proste ho len "spustim" (dokonca aj do q5 sa tak lahko nevosiel tam sa musela sklopit este aj rucka), dam do kufra este prenosnu postielku,jeden nocnik,plienku, a velku cestovnu kabelu,dokonca teraz ked sme isli som bral aj svagrovi velku plynovu bombu na chatu a aj ta sa tam zmestila!!! no som nechapal, a nehovorim o nalozeni az povrch, po strop ale len klasika po plato, naozaj ten civic ma parada kufor, alebo to tam viem proste dobre ulozit :o) no a dieta je v zadu v sedacke, manzelke pri nom ked ideme na dlhsiu trasu, neviem ako by to bolo keby tam boli dve sedacky s detmi, kolko miesta by tam zostalo pre manzelku... aj ked traja tam uz sedeli na cca 1000km dlhu cestu, z toho dvaja boli objemnejší, 130kg jeden a jeho polovicka bola na tom uz lepsie ale predsa len bola sirsia ako posledny 70kg clovek co tam bol s nimi :ho:

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod pepo » Ned Aug 07, 2011 8:22 pm

pekná a tiež by som si vedel predstaviť výmenu :ho: , ale neviem je to na zváženie, že či by som skôr nešiahol napr. po nejakej toyote(kvôli servisom, prístupu, atď)... .)
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Pon Aug 08, 2011 8:47 am

dabel píše:Nauctuju Ti "osuchany elektromotor"


:ho: dabel sa nezaprel :ho:

Inac neviem ako vam ale mne ta CX-5 spredu pripomina bobra, ako kedysi jeden vytvor od Lancie :twist:
Toz samozrejme nemeni nic na tom, ze one sa mi nepaci. Ale motor do 6ky mohli vymysliet aj daky V6 ked nepodporuju downsizing. Vsade okolo su uz len 2, 3 a 4 hrnce, kam to do * spejeme, sak na dochodok budem mat jednovalcove auto s objemom 513ccm a 3 turbami :hmmhmm
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Pon Aug 08, 2011 9:38 am

Od Mazdy sa snad 3, 2 hrnca nedockas :ho: . Sestivalec podla mna zostane, ale len pre USA, len pre CX-9...no a mozno aj M6 (ale kto vie, uz aj tam zacinaju blaznit).
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť