Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod dabel » Štv Sep 24, 2015 10:43 am

V US mozno nie, ale dieslov v EU sa to tyka rovnako...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod gajarsky.michal » Sob Okt 17, 2015 9:23 pm

Zdravým klubáci, chcem sa spýtať, včera som doviezol MAZDU CX5 Revolution TOP z Viedne, som ju tam kupil novu, na stredovom displeji som nastavil v pohode jazyk slovencinu, ale pri budíkoch mi to pise stale po nemecky, neviete ako to zmenim ?
A taktiez navigacie pise po slovensky ale naviguje po anglicky, a neviem to v nastaveniach nájsť.

Za odpoved dakujem
gajarsky.michal
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Okt 17, 2015 9:17 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dantes » Sob Okt 31, 2015 9:16 pm

gajarsky.michal píše:Zdravým klubáci, chcem sa spýtať, včera som doviezol MAZDU CX5 Revolution TOP z Viedne, som ju tam kupil novu, na stredovom displeji som nastavil v pohode jazyk slovencinu, ale pri budíkoch mi to pise stale po nemecky, neviete ako to zmenim ?
A taktiez navigacie pise po slovensky ale naviguje po anglicky, a neviem to v nastaveniach nájsť.

Za odpoved dakujem

Treba to pripojiť na: tomtom.com a stiahnuť si hlas, alebo vytvoriť si účet a potom sa to dá ovládať cez počitač, ale popis navigácie nie je v slovenčine ani v češtine, hlasy sú mužský aj ženský, ja radšej ženu je prirodzenejšia .
dantes
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Sob Máj 04, 2013 11:00 am

Poslaťod sidzej » Ned Nov 29, 2015 12:26 pm

Zdravim, ak mate niekto novsiu CX-5, kde uz nie je TomTom navigacia ale Navteq, mozete mi povedat ako (a ci vobec?!) sa da zobrazit aktualna GPS rychlost?

Dost mi to vadi, ze nevidim aktualnu rychlost...rychlomer nie je presny, plus to neukazuje ani cez info aktualnu rychlost pristrojovu (ako maju u VW) :(

Vopred vdaka.
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Ned Dec 20, 2015 4:10 pm

Otazka na majitelov CX5 aj M6.

Mate niekto vo svojom aute svetlomety LED AHBC (Pokročilé automatické prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel)
Ak ano, ake mate s nimi skusenosti ?

Skryva sa pod tym nazvom Mazda Adaptive LED Headlights (ALH) ?
http://core0.staticworld.net/images/art ... ctualImage
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Lubos1 » Ned Dec 20, 2015 11:58 pm

Tie LEDky mam v novej 6-tke. Urcite svietia lepsie ako xenony pred faceliftom. Svietia silnejsie a dalej. Co sa tyka zapinania a vypinania LED segmentov na zaklade udajov z kamery, celkom to funguje. Nie su to Matrix svetla z Audi, ale je to pokrok. Pekne sa osvetluju krajnice a prichadzajuce auta sa vykryju. Zeby ale na druhej strane ostali plne dialkove sa povedat neda. Nevypnu sa ale uplne, je to nieco medzi.

Je potrebne ich vypinat v meste, lebo niekedy sa pustia z nicoho nic dialkove :).
Chybaju ostrekovace svetiel :buuu:

Pikoska: Uz mi svetla menili, nefungovali poriadne :o)
Naposledy upravil Lubos1 dňa Pon Dec 21, 2015 12:09 am, celkovo upravené 2
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Lubos1 » Pon Dec 21, 2015 12:03 am

sidzej píše:Zdravim, ak mate niekto novsiu CX-5, kde uz nie je TomTom navigacia ale Navteq, mozete mi povedat ako (a ci vobec?!) sa da zobrazit aktualna GPS rychlost?

Dost mi to vadi, ze nevidim aktualnu rychlost...rychlomer nie je presny, plus to neukazuje ani cez info aktualnu rychlost pristrojovu (ako maju u VW) :(

Vopred vdaka.

Nie, neda sa to.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Pon Dec 21, 2015 11:20 am

Lubos1 píše:Je potrebne ich vypinat v meste, lebo niekedy sa pustia z nicoho nic dialkove :).
Chybaju ostrekovace svetiel :buuu:

Ako sa da vypnut , tlacitkom, alebo v nastaveniach ?
A ked sa vypne ALH , funguju ako bixenony s tienidlom tlmene/dialkove, alebo M6 ma dve LED svetla, projektorove + dialkove ?
Natacaju sa LED svetla do zakrut ?

Dalšia pikoška...
Viem o M6 zo servisu v PO v ktorej takisto menili LED svetla :buuu:
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Krenštík » Pon Dec 21, 2015 1:23 pm

Lubos1 píše:Dost mi to vadi, ze nevidim aktualnu rychlost...rychlomer nie je presny, plus to neukazuje ani cez info aktualnu rychlost pristrojovu (ako maju u VW) :(


A které VW ukazuje tuhle rychlost správně? Podle mých zkušeností ( firemně máme jen koncern) je to stejná rychlost jako je na rychloměru, tj. s odchylkou....
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Lubos1 » Pon Dec 21, 2015 6:15 pm

lakilaki píše:Ako sa da vypnut , tlacitkom, alebo v nastaveniach ?
A ked sa vypne ALH , funguju ako bixenony s tienidlom tlmene/dialkove, alebo M6 ma dve LED svetla, projektorove + dialkove ?
Natacaju sa LED svetla do zakrut ?

Dalšia pikoška...
Viem o M6 zo servisu v PO v ktorej takisto menili LED svetla :buuu:


System zapnes tak, ze svetla nastavis na AUTO a potom pustis dialkove. Nic viac. Vypnes ich tak, ze prepnes na stretavacie. Cely system sa tusim da vypnut v nastaveniach, ale to je zbytocne.
Ak chces, aby to fungovalo ako klasika stretavacie/dialkove, prepnes svetla na stretavacie a normalne prepinas na dialkove :)
Do zakrut sa nenatacaju.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Pon Dec 21, 2015 7:55 pm

Lubos1 píše:System zapnes tak, ze svetla nastavis na AUTO a potom pustis dialkove. Nic viac. Vypnes ich tak, ze prepnes na stretavacie. Cely system sa tusim da vypnut v nastaveniach, ale to je zbytocne.
Ak chces, aby to fungovalo ako klasika stretavacie/dialkove, prepnes svetla na stretavacie a normalne prepinas na dialkove :)
Do zakrut sa nenatacaju.


Ked vypnes Auto, co sa potom prepina packou vo svetlach z tlmenych na dialkove ?
Prepinaju sa diody v projektorovom svetle, ci je tam tienidlo, alebo projektorove diodove svetlo je iba tlmene + zhasina sa a rozsvecuje dalsie diodove dialkove svetlo ?
Na CX5 mam dojem, ze je vedla LED projektoru, smerom k maske je este akesi dalsie svetlo.
Pytam sa lebo, uvazujem o aute s LED svetlami, ci to ma vobec zmysel trvat na nich pri vybere auta.
Dik
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod sidzej » Pia Dec 25, 2015 12:56 pm

Krenštík píše:
Lubos1 píše:Dost mi to vadi, ze nevidim aktualnu rychlost...rychlomer nie je presny, plus to neukazuje ani cez info aktualnu rychlost pristrojovu (ako maju u VW) :(


A které VW ukazuje tuhle rychlost správně? Podle mých zkušeností ( firemně máme jen koncern) je to stejná rychlost jako je na rychloměru, tj. s odchylkou....


VW neukazuje presne, rozumej GPS rychlost, ale je to aspon cele cislo napr. 137km/h...co uz viem, ze je to 130 podla GPS. My tu mame v okoli Pariza po chuja fixnych radarov a vzdy treba dobrzdovat presne...cize presne cislo mi dost chyba (nech uz je s odchylkou alebo bez). Riesim to aplikaciou v telefone, kde mam GPS rychlost... :ko

Okrem tohto som vsak s facelift verziou CX-5 spokojny. Je tam viditelne zlepsenie. LED svetla svietia super, prepinanie dialkovych a stretavacich je rychlejsie nez pred faceliftom a zatial ma este nikto nevyblikal, ze ich osvecujem (co sa mi predtym stavalo, ked som tom mal na automaticke prepinanie).
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod pato CX-5 » Uto Jan 12, 2016 10:24 pm

ahojte prosim vas viete mi poradit mam MAZDU CX 5 rok 2014 denne led svietenie ma v narazniku dole.teraz mi to svieti cez den ako ma ale ako nahle zapnem xenoni tak sa mi to denne svietenie vypne a to iste aj ked dam rucnu brzdu :buuu: prosim vas poradte mi ako to urobyt tak aby to svietilo stale aj v noci ked zapnem svetla dakujem pekne
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Lubos1 » Str Jan 13, 2016 2:29 pm

Preco by ti mali v NOCI svietit DENNE svetla? :)
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Str Jan 13, 2016 4:25 pm

Lubos1 píše:Preco by ti mali v NOCI svietit DENNE svetla? :)

Človek zaplati za origosh denne svetla 420 € a potom sa zisti, ze to nesvieti počas 24 hodin.
Taká vec vie naštvať človeka, či nie ?! :dost

Možno by mali vratit polovicu ceny DRL, ked to nesvieti celo-denne, ale iba pol-denne :hmmhmm :(
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron