Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod sidzej » Str Feb 25, 2015 5:18 pm

kniezarastislav píše:Inak niekde som zachytil, že v Paríži má byť úplná výluka naftových motorov - skús si to vyhľadať, až nekupuješ zbytočne...

Nova starostka Pariza je trosku populistka a chce sa zbavit najma starych dieslov v meste. Euro 4 dieslom chce zakazat vstup do mesta uz coskoro, lebo kazde leto tu mame velke problemy so smogom. Celkovo zabila, ze do roku 2020 nechce ziadne diesle v meste. Frantici doteraz jazdili najma na diesloch (tak 80%), no uz sa to zmensuje z roka a na rok a teraz sa predava uz len okolo 60% aut dieslov. Chcu tiez zvysit cenu nafty, davaju velke bonusy na elektricke auta a hybridy...tak sa to cele dost meni. Dufam, ze ale zmenia coskoro aj tie malusy, ze to nebude len podla CO2, lebo napr. diesel-e sice maju tabulkovo malo CO2, no zhorsuju vzduch kvoli NOx a PM casticiam...

Doteraz tu platil argument, ze diesel ma vacsiu hodnotu na trhu ojazdenych aut a momentalne sa to zacina obraciat :) Ja som sa tiez nechal ukecat a kupil som CX-5 diesla prave kvoli tomu, aby som to potom lahsie a lepsie predal. Povodne som chcel benzin...
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dzive » Str Feb 25, 2015 5:49 pm

A co skutocna spotreba pri jednotlivych motoroch?
Ak by som nejazdil dialnicu tak jednoznacne beriem benzin 2.0. No s AT je teraz mozny v danej vybave len 2,5l motor co mi robi trosku obavy.
dzive
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Feb 20, 2015 8:45 pm

Poslaťod sidzej » Str Feb 25, 2015 6:39 pm

dzive píše:A co skutocna spotreba pri jednotlivych motoroch?
Ak by som nejazdil dialnicu tak jednoznacne beriem benzin 2.0. No s AT je teraz mozny v danej vybave len 2,5l motor co mi robi trosku obavy.

Pozri si skutocnu spotrebu na spritmonitore...u dieslov je to v priemere okolo 7-8L/100km (7L pri 2WD a 8L pri AWD), benzin 9L/100km. Pri oboch som napisal cisla s automatickou prevodovkou. S manualom je to o nejaky litrik menej.

Diesel: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
Benzin: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

2.5L este na spritmonitore nie je, ale v USA a v Kanade sa uz predavaju dlho...mozno najdes nejake realne spotreby aj na ten motor. Tipujem ale, ze to bude o nejaky necely litrik mozno este viac nez 2.0L.

Nasiel som aj 2.5L data s automatom: http://www.truedelta.com/Mazda-CX-5/mpg-1093
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dzive » Str Feb 25, 2015 9:23 pm

Tak tie rozdieli medzi naftou a benzinom nie su nejake zavratne.
dzive
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Feb 20, 2015 8:45 pm

Poslaťod marclucpicard » Str Feb 25, 2015 9:27 pm

Oto63 píše:
marclucpicard píše:To ti spravila ochcávaka alebo fóbia tú totálku? (videl som prednú masku na fotke) :hmmhmm
Nič príjemné, takto prísť o auto.

Mladá pani , dostala v zákrute šmyk na čerstvo napadanom snehu a rútila sa po mojej strane priamo proti mne , ešte v poslednom momente som sa snažil jej vyhnúť po jej strane , ale to je moment , príde rana potom smrad s aerbakov , nič príjemné. Potom rýchlo von s auta , zobrať mobil , prvé nadávky a ratovať posádku s druhého auta .Našťastie to dopadlo bez ujmi na zdraví .


Dnes som videl naloženú rozbitú bielu CX-5 ako ju vezú z Vajnorskej smerom von z mesta, stál som na križovatke pri HM Tesco na Zlatých, tak neviem či to aj nebola tá Tvoja :hmmhmm
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Oto63 » Str Feb 25, 2015 10:20 pm

Dnes som videl naloženú rozbitú bielu CX-5 ako ju vezú z Vajnorskej smerom von z mesta, stál som na križovatke pri HM Tesco na Zlatých, tak neviem či to aj nebola tá Tvoja :hmmhmm[/quote]
Ano bola to moja ,uz som ju mohol predat ,poistovna ukoncila likvidaciu.
Mazda CX-5 2,2D 129kW at revolution top titanium flash
Obrázok užívateľa
Oto63
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Jan 09, 2013 2:48 pm
Bydlisko: Senec
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Feb 25, 2015 11:00 pm

Kde si to rozbil?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Oto63 » Str Mar 25, 2015 10:48 pm

tak uz od pondelka mam náhradu , v takto vyzerá http://www.jpeg.cz/images/2015/03/25/q1zwD.jpg , zatial super.
Mazda CX-5 2,2D 129kW at revolution top titanium flash
Obrázok užívateľa
Oto63
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Jan 09, 2013 2:48 pm
Bydlisko: Senec
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Mar 25, 2015 11:40 pm

Mozes sem hodit nejake porovnanie modelu pred a po facelifte?
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Oto63 » Štv Mar 26, 2015 8:10 pm

Lubos1 píše:Mozes sem hodit nejake porovnanie modelu pred a po facelifte?

Moje hodnotenie po styroch dnoch uzivania : uz na prvy pohlad ta kombinacie farby s diskami a s novym krytom chladiča, svetlami s porovnanim pred faceliftom , ako keby to bolo iné auto . Mnohý známi čo poznali moje starú cx 5 v bielej farbe neverili ze v podstate je to iste. Predajcovia v autopalace boli velmi smutný že sa jej zbavia,povodne to mala byt ich predvádzacka.Interiér je dost zmenený , otackomer, rýchlomer, informacny panel , display radia -navigacie je vecsi povodne 5,5 palc teraz 7 , vela nových funkcií , navigácia celkom iná - rýchla- pekná grafika , aj v slovencine , ovladanie lepsie , omoc rychlejsia dokonca su v nej aj ulice nasej obce , ktorá ich oficialne ani nema .stredový tunel je mohutnejši ,radič aut.prevodovky iný,nové odkladacie priestory, ovladanie klimy ine ....... Vela novych asistencných a bezpečnostných vychytávok .Zatial som s nej nadsený
Mazda CX-5 2,2D 129kW at revolution top titanium flash
Obrázok užívateľa
Oto63
Opytovateľ
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Jan 09, 2013 2:48 pm
Bydlisko: Senec
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod sidzej » Pia Apr 10, 2015 10:41 am

Ak by niekto chcel kupit jazdenu CX-5 koncom tohto roku, tak mi dajte vediet :) V novembri bude mat 2 roky, teraz ma ca. 31.000km, do konca roka nespravim viac nez 15.000...tipujem tak 45.000km max bude mat.

CX-5 je super, no chcem novu verziu 2015 a v cervenej farbe....trochu ale zvazujem, ci ist dalej do benzinu alebo zostat pri nafte.
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Sob Apr 11, 2015 9:55 pm

sidzej píše:CX-5 je super, no chcem novu verziu 2015 a v cervenej farbe....trochu ale zvazujem, ci ist dalej do benzinu alebo zostat pri nafte.

Ja si myslim, ze do SUV viac-menej je charakterovo vhodnejsi diesel motor a pri takom najazde km-ov o akom pises, skor diesel, ako benzin.
Mozno by som si odpustil 4WD, pri oboch motorizaciach, je to celorocny hmotnostny balast (celorocna plus spotreba), a zapne sa iba obcas, mozno vobec.
Dobre zimne pneu, alebo retaze situaciu vedia vyriesit a keby nie, tak uz ani 4WD nepomoze :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod dabel » Ned Apr 12, 2015 6:23 pm

Su dni, kedy 4x4 proste ocenis... najvacsia kalamita, prudky kopec v Helpe k chalupe. Kamos s Avensisom to nedal, nechal auto pod kopcom. Subaru prvykrat rozblikalo stabilizaciu, ale vyliezlo uuuuplne v pohodke. Druhy den sme mali problem zist ten kopec peso - a to uz bol nasypany kamienkami...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod sidzej » Pon Apr 13, 2015 11:16 am

Myslim, ze frantici uz rozhodli za mna, kedze od roku 2015 by som pri benzinovej verzii musel platit 2.200e registracnu dan za vysoke CO2. Takze to bude isto zase diesel :)

Miestami som uvazoval o novom Lexus NX, ale ta hybridna verzia je vraj dobra fakt len do mesta a benzinova sice vyzera zaujimavo, no cenovy rozdiel oproti CX-5 je proste velmi vyrazny. NX som osobne este neskusal, len som ju videl nazivo. Ma niekto skusenosti z prvej ruky?
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 13, 2015 1:59 pm

Preco je vhodna len do mesta? (ta NX) (poskulujem po nej)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť