Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

2.2 diesel upgrade

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

2.2 diesel upgrade

Poslaťod Doktor » Sob Nov 07, 2009 6:19 pm

Mam informaciu, ze Mazda mala na prave skoncenom 41. Tokijskom autosalone predstavit upravenu verziu 2.2 diesel, ktory ako vieme, sa na prvy krat moc nepodaril. Nic o tom nikde nemozem najst, ma niekto lepsie info ako toto?

Next generation 2.2 MZR-CD twin turbo called SKY-D

Introduced at the 41st Tokyo Motor Show
high fuel pressure common-rail system that controls piezo injectors
aluminium block
significantly reduced size and weight of reciprocating and rotating parts (aluminum block, lightweight pistons and connecting rods)
similar weight to the petrol version
wide-range, high volume EGR
two stage (twin turbo) turbocharger with high turbopressure over a broader engine rev range
PM oxidation catalyst-supported diesel particulate filter (DPF) with shorter regeneration
selective reduction system that adds aqueous urea to exhaust, and a NOx storage system for exhaust gas purification
20 percent better fuel efficiency than Mazda’s 2.2 MZR-CD

Obrázok
Obrázok
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Sedvo » Sob Nov 07, 2009 6:34 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_engine

No to máme stejné info :ho:

A neřekl bych, že 2.2 MZR-CD je nepovedený, když jsem v tom jel, tak úplná paráda - zvuk, zátah, vibrace. Měl jsem tu čest s nejsilnější verzí. Vím, že v Autodieselu pohanili jeho průběhem, ale ve skutečnosti to jede úplně parádně.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Sob Nov 07, 2009 7:10 pm

No tak AutoDiesel je potreba brat s rezervou. Tam vsichni ejakuluji z BMW 320d, pritom oba vime, ze poradne auto ma sest valcu a pres 2.5...

Fakt je ten, ze po prelomovom 2.0 MZR CD byli ocekavani mnohem vyssi, a jaksi se uplne nenaplnili...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Sedvo » Sob Nov 07, 2009 7:48 pm

To asi jo. Např. Hyundai už dostal z 2.2 výkon 147 kW. Takže dá se říct, že 2.2 od mazdy přišel trochu později, ale jestli je to nějaký mezistupeň, tak proč ne. Uvidíme.

Jinak 2.0 MZR-CD je pořád i v současnosti jeden z těch lepších nafťáků v dané kategorii.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Sob Nov 07, 2009 8:27 pm

Nejen Sky-D, ale take Sky-G. Uz jsem o tom psal v tematu o nove Mazde3 tusim.
Jinak tiskove zpravy se povaluji vsude po netu, staci pohledat:
http://news.auto.cz/nove-modely/mazda-v ... y-sky.html
http://www.theautochannel.com/news/2009 ... 79379.html
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod miko613 » Sob Nov 07, 2009 9:05 pm

Doktor píše:No tak AutoDiesel je potreba brat s rezervou. Tam vsichni ejakuluji z BMW 320d, pritom oba vime, ze poradne auto ma sest valcu a pres 2.5...
Neostava mi nic len suhlasit :palec
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Ned Nov 08, 2009 11:02 am

Miko, tvoje ma do 2.5 nie? :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Ned Nov 08, 2009 11:52 am

Ja som to myslel na diesel, Tomas. :o)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Bedro » Str Nov 18, 2009 3:22 am

Osobne si myslim ze 2,2 diesel co je v 6kach a CX7kach (tusim uz aj v 5kach to je jedno) je velmi podareny a predbehol uz aj nemcov ktori ( bohuzial ) podpisali zmluvu s diablom ( nie s nasim dablem :) a mali v tejto kategorii dlho navrch, len to este nevyskusalo dostatok ludi aby to potvrdili. S porovnanim s konkurenciou mozu zlepsovat jedine spotrebu alebo vykon. Napriek tomu ze som zaryty benzinak musim uznat ze posledny seriovo vyrabany diesel od mazdy je proste vynikajuci co sa tyka pomeru vykon spotreba a v neposlednom rade treba spomenut ze sa chova naozaj ,,user friendly,, .
Proste da sa s nim ist pomaly ( celu obec prejdete na trojke v normalnych otackach ) a zase mimo obce vam vykon urcite nechyba. Najdlolezitejsie na koniec. Naozaj je tichy, naozaj netrha ( okrem jednotky v rozbehu co mi potvrdia urcite mazdaci ze spojky to ma skakave dost ale moze byt aj mojou krivou nohou), a chova sa kultivovane a to doslova.
Nechcem aby to posobilo ako off topic , ja som tym len chcel povedat ze kedze nemecka dizlova obec zaspala na vavrinoch a mazda ich necakane dobehla (ak nie predbehla) som tym padom ohromne zvedavy co prinesie ,,vynoveny,, diesel. Moj nazor je ze len pozitivne. Super som sa vykecal.
P.S.
IVAN pozyvam ta na pivo uz sme dlho neboli. Pridat sa mozu vsetci clenovia mazda klubu. :spik2
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod Stax » Str Nov 18, 2009 4:28 pm

Bedro píše:Osobne si myslim ze 2,2 diesel co je v 6kach a CX7kach (tusim uz aj v 5kach to je jedno) je velmi podareny

a aj v 3kach :D

mam z toho motoru o dost lepsi pocit ako z 2.0MZRCD v 6tke z r2004. vyssi vykon nizsia spotreba tichsi chod priebeh ktory je podla mna velmi ok...
Mazda 3 GTA 2009
Stax
Opytovateľ
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:52 pm

Poslaťod Doktor » Pia Nov 20, 2009 12:33 am

Toto je uplne mimo misu chlapci. Trosku som pojazdil s tym 2,2 136kW v Mazde 6 a teda proti starsiemu 2,0 MZR-CD mi to pride ako krok spat - mensie vyuzitelne otacky, strasny turbo-effekt - proste katastroficke odladenie. Sedlam teraz 3,0 TDI 176kW, a tam ten pokrok proti predpotopnemu 2,5 TDI 132kW, ktory som mal pred tym, vidim. U 2,2 proti 2,0 vobec. Okrem toho, moc noveho svetla ste do diskusie o novej buducej pohonnej jednotke nepriniesli, takze velmi pekne dakujem za vase plodne prispevky plne uzitocnych domnienok...
Naposledy upravil Doktor dňa Sob Nov 21, 2009 11:16 pm, celkovo upravené 1
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Bedro » Pia Nov 20, 2009 3:10 am

nemas zac, sorry
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod majki » Pia Nov 20, 2009 9:52 am

Chm, tak mi ten pokrok prisiel celkom znacny, najma v potlaceni turbodiery (reakcia motoru na seslapnutie plynoveho pedalu) a zvukovom utlumeni jednotky. Nemal som moznost ju riadne prohnat ako napriklad tehda Mazdu2 ci novu Mazdu3, mam len srovnanie s firemnymi Mondeami 2.0 TDCi a akoze tam ten rozdiel je znat velmi (ve prospech 2.2 od Mazdy). Mozno si mal zly kus, alebo este nezajety :spik2 .
A vobec, ma prekvapuje, ze sa zaobyvas motorom, ktoremu chybaju dva valce :spik2
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pia Nov 20, 2009 10:10 am

majki píše:A vobec, ma prekvapuje, ze sa zaobyvas motorom, ktoremu chybaju dva valce :spik2


Jojo, Majki pěkně si to napsal. Jenomže je možné, že jeho současné auto je jeho poslední 6-ti válec, tak se poohlíží, co bude za 5 let.

Jinak je pravda, že 2.2 je velice dobře utlumená a tichá. Když to porovnám s mojí 2.0, tak ten rozdíl tam je. Je pravda, že ten můj motor je dost slušně nastavený, tahá (ale fakt tahá) od 1500 rpm do 4000 rpm a žádný turboefekt, krásně lineárně. U 2.2 bude spíš problém, že ten nárust krouťáku je enormní na relativně lehké auto. Takže např. Doktorovi tento projev nevyhovuje.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Sob Nov 21, 2009 11:22 pm

Sedvo píše:Jojo, Majki pěkně si to napsal. Jenomže je možné, že jeho současné auto je jeho poslední 6-ti válec, tak se poohlíží, co bude za 5 let.
:dobry Za 5 let? doufam, ze 911.

Utlumeni hluku bylo OK, o tom zadna, ale ja s tim jel nejake serpentinky, kde se hodne podrazovalo a menil rytmus, a bylo to teda hodne citlive na strefeni se do ucinnosti turba, jinak to nejelo. No a kdyz ses trefil dobre, tak pri vyjezdu ze zatacky vnitrni kolo hrabalo, no proste jankovite a blbe odladene podle me. Jo a ta predni naprava me prisla malinko horsi taky, kola byla 17'. Proste me prijde, ze zustali malinko dluzni ocekavani, protoze 2,0 MZR-CD proti DiTD byl masakr. M6 je skvely vuz, ten 2,2 ma sily hodne, ale ty dve veci si zkratka spolu nerozumi...
Naposledy upravil Doktor dňa Ned Nov 22, 2009 10:29 pm, celkovo upravené 1
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Ďalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť