Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-7 dostane facelift a diesel

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Mazda CX-7 dostane facelift a diesel

Poslaťod majki » Uto Feb 10, 2009 5:05 pm

Na svetovych trzich je k dostani jiz od roku 2006, v Evrope od poloviny roku 2007. Nasla si mnoho majitelu, jedna se o velice uspesne SUV, a to vse i pres to, ze nabizi pouze jednu motorovou jednotku, 2.3DISI s vykonem 191kW (podle poslednich informaci ma 2.2 MZR-CD dostat v zari). V produkcnim cyklu prichazi facelift obvykle v polovine zivota modelu, coz by v podstate tri roky od uvedeni i odpovidalo...zde jsou prvni tri fotografie:


car_photo_301068_25.jpg
Mazda CX-7 F/L spyphotos


car_photo_301067_25.jpg
Mazda CX-7 F/L spyphotos


car_photo_301066_25.jpg
Mazda CX-7 F/L spyphotos


Zdroj: http://www.evo.co.uk/news/evospyshots/2 ... a_cx7.html
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Feb 12, 2009 1:23 pm

Oficialni foto viz odkaz nize...co rici? Mazda jasne ukazuje novy smer vyrazu auta diky predni kapote, ktery zapocala s novou Mazdou6, pokracujic s novou Mazdou3, faceliftem MX-5 a nyni i faceliftem CX-7. Co me hodne potesilo je interier, ktery nyni pusobi mnohem ucelenejsim dojmem :palec

http://news.auto.cz/suv-terenni/mazda-c ... anade.html
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Mar 04, 2009 11:26 am

Evropska F/L verze oficialne predstavena, zaroven podrobnosti o dieselu:
http://news.auto.cz/zeneva-2009/mazda-c ... selem.html

Tak co na ni rikate...Mazda, jak se Vam libi? :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Okt 19, 2009 3:00 pm

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bedro » Uto Okt 27, 2009 2:38 am

Pred tyzdnom som sa podielal na jednej z dalsich predvadzacok mazdy a to konkretne CX7 diesel.
Konkurencia na porovnanie bola: Toyota RAV4, Hyundai santa fe, Audi Q5, BMW X3, Subaru forester, Volvo XC60, VW Tiguan a Honda CRV, vsetko samoska diesel.
Bol som prijemne prekvapeny sviznostou motora v CX a velmi kultivovanym chodom. Sikovne sprevodovany a hlavne nema nemeckodizlovy efekt ze rychlosti musite hadzat jak hrusky do kybla ale podobne ako v mazde 6.
Rozmyslam ako to napisat mno kto jazdil v benzinovej, diesel az tak neoceni co sa tyka zabavy ale kto jazdil len dizlovu nebude mu v nej nic chybat. Darmo rozdiel cca 100 hopikov je markantny. Sok bola pre mna hlucnost dizla v interieri s coho vznikla este vacsia zahada ked sme zistili ze hlucna bola len najnizsia vybava a plnka bola znatelne tichsia co sme pripisali tomu ze vyssia vybava mala audio od bose a predpokladali sme tym padom viac vytlmenia v aute ale je to len dohad.
CX TO NATRELA:
Ano ano to co som nazval povodne konkurenciou sa zmenilo na auta ktore by ste si v zivote nekupili az na forester ktory bol ale v interieri trochu lacny plastovy, saltpaka taky kutac do krbu ale vsetko ostatne vratane motora (dizel boxer, utekajte si to vyskusat pani ajeeje) a volvo ktore bolo zaujimave dokonca aj cenou.
Cakali sme ze diesel v CXke bude aj inac sediet na ceste ale tam bol rozdiel minimalny.
Interier je krajsi, praktickejsi a hlavne stredova konzola uz nema leskly povrch ale matny co moje ocicka za slnecneho pocasia ocenili.Viac mi momentalne nenapada fotky mi sem nejak nejdu . A len tak bokom konecne sme si mohli omakat novu mazdu 3 MPS co doviezli madari :zerute:
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod majki » Sob Nov 07, 2009 5:15 pm

Tak jsem mel tu cest aspon na chvili jako pozorovatel. Spadla mi celist. Zvenku to zni jako diesel, az kdyz prilozite ucho na kapotu, pokud stojite vedle, slysite jen celkem tlumeny zvuk pripominajici hrubsi projev vysokoobjemoveho benzinaku. Uvnitr je izolace naprosto perfektni a motor o sobe dava vedet jen velmi, velmi vzdalene. Rozjezd, cekate nejaky aspon mirne traktorovy zvukovy projev a ono nic. Spis mi to pripomina pohodove brumlani nejakeho osmivalce. Vykonove aspon jako pozorovatel dostacujici, prece jen ten kroutak je znat a tak aspon castecne smazava pri bezne "premavce" chybejici koniky benzinoveho brasky. Diesel se povedl velice, hlavne co se tyce jeho zvukoveho projevu a utlumeni. Bravo.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Máj 10, 2010 8:55 am

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť