Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Predaj podielu v Mazda Motor Corporation..

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Predaj podielu v Mazda Motor Corporation..

Poslaťod Bootleg » Uto Okt 14, 2008 1:46 pm

Americka automobilka Ford Motor uvazuje o predaji podielu v japonskom vyrobcovi automobilov Mazda Motor. Zadlzena spolocnost Ford, ktora v Mazde vlastni asi tretinu, ma problem so slabnucim dopytom po automobiloch. Podla japonskej televizie NHK vsak firma uvazuje o predaji 20-percentneho podielu. Sef Fordu Alan Mulally v piatok vylucil bankrot podniku s tym, ze firma sa sustredi na obrat v hospodareni.

Zdroj: dennik Pravda, 13.10.2008, str. 24.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Ivan BA » Uto Okt 14, 2008 8:25 pm

Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Uto Okt 14, 2008 8:39 pm

2/3 z tych 34% ci kolko to maju, to vychadza priblizne na 20, nie? ak je to inak, tak napis do dennika Pravda oficialny mail s upozornenim na chybu v clanku. amen cma. nincompoops..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Uto Okt 14, 2008 10:59 pm


Mazda - Associate company of Ford Motor Company (33.6% ownership & controlling interest, unconsolidated - http://en.wikipedia.org/wiki/Controlling_interest )
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Okt 15, 2008 9:10 am

hlavně ať to nekoupí VW bo někdo takovej podobnej
přimlouval bych se za to aby to koupili nějací japončíci.. HOnda, Toyota...
uvidíme necháme se překvapit
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Str Okt 15, 2008 9:43 am

Nakonec proč by to měla kupovat nějaká jiná automobilka? Klidně se o to můžou přihlásit jiní investoři, eventuelně sám management mazdy by to mohl odkoupit.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Okt 15, 2008 11:58 am

No VW ma ted dost svych tahanic s Porsche, ze :).
Taky nechapu, proc se Mazda nestane sama sebou, ceho se boji? Dealuje ve svych salonech, tovarny ma taky svoje (ta v USA by casem uz taky nemela byt shareovana s Fordem), tak wo co jako go? Mazdooo, osamostatni se, vsude ma narusty prodeju dvouciferne, nekde i vice nez 100% a nastoleny trend stale trva...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Okt 15, 2008 12:22 pm

To je přesně můj názor. Jenom je divné, že Ford chce prodávat ziskovou automobilku. To je docela podivuhodné.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Okt 15, 2008 12:24 pm

Ford potrebuje delat hospodarsky vysledek, k cemuz mu prodej samozrejme pomuze. A kdyz je ted Mazda na takovem vzestupu, tak jde samozrejme prodat i za velice dobre penize.
Kris uz to tu nekde na foru jednou vysvetloval..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Str Okt 15, 2008 12:44 pm

Musis mat dobry cashflow. Ked mi padnu predaje aut, hrozi ze nepride tolko penazi aby som uzivil zamestnnancov a reziu. Mam moznosti rozne, bud si najdem investora, znizim naklady,alebo predam nejake aktivum ktore mi vykryje vydavky na najblizsie obdobie. Ford je dost narodny poklad by som povedal, bola by to hanba keby to rozputili. Tak radsej predaju mazda podiel a preziju do najblizsej konjuktury.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod potkan » Štv Okt 16, 2008 10:13 pm

no hej, ale ford ma v portfoliu dost znaciek, ktore by mohol predat, bo mu z nich az tak netece. musia byt zrejme dost fprdeli, ked sa zbavuju znacky, ktora preziva celkom slusnu konjunkturu, teda aspon v porovnani s niektorymi koncernovymi znackami. ale zasa - taky jaguar by sa v obdobi krizy asi tazko predaval. volvo detto, aj ked predsa len asi lahsie... ku mazde - na druhej strane - 33% podiel sic mozno staci podla japonskych zakonov na rozhodovacie pravomoci, ale gro ziskov ide inam.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod majki » Pia Okt 17, 2008 12:39 pm

Ale ved hovorim, ze vdaka tomu, ze je Mazda na takom vzestupu, tak ma sancu za nu dostat velmi velke peniaze...tazko budes predavat automobilku, ktore predaje su detto v prdeli a je v upadku a preraba velmi penazi a je neziskova, taku nemozes predat za dobre peniaze, no nie? ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod jegi » Uto Nov 18, 2008 2:22 pm

Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod majki » Uto Nov 18, 2008 3:09 pm

Ano, az na to, ze Mazda tyto zpravy jiz komentovala a vydala oficialni prohlaseni:

FORD TO CHANGE OWNERSHIP STAKE IN MAZDA
- The two companies will continue their strategic relationship -
Hiroshima, 18 November 2008.
Mazda Motor Corporation has announced today that Mazda and several of its strategic business partners will acquire a part of Ford Motor Company’s shares in Mazda through market trading.
As a result, the ratio of Ford’s ownership of Mazda stock will be reduced from 33.4 percent to just over 13 percent, with the new agreement allowing the two companies to continue their strategic relationship that spans nearly 30 years.
--Mazda Motor Europe GmbH--

Ve zkratce:
Mazda Motor Corporation oznamila, ze Mazda a nekolik strategickych partneru ziskaji cast podilu Ford Motor Company v Mazde pomoci trznich obchodu.
Vysledkem bude, ze Ford bude vlastnit pouze 13.4% jeste s ujednanim, ze obe spolecnosti budou nadale po dobu 30 let pokracovat ve strategicke spolupraci.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dopr » Uto Nov 18, 2008 3:11 pm

Jo jo ,bude v tom mit prsty jeste Denso, Sumitomo, Itochu a par pojistoven.
Cely clanek : http://news.auto.cz/spy/marko-buducnost ... fordu.html
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť