Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda3 2. generace - F/L od str. 15

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Nova Mazda3

Poslaťod potkan » Sob Apr 04, 2009 10:13 pm

vraj to dokaze dokonale zrusit prijem navigacie
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod pepo » Sob Apr 04, 2009 11:24 pm

s tou navigaciou by to zaujimalo aj mna, ale chcem sa spytat, ci nahodou niekto netusi kedy tuto krasavicu dostanu do ruk novinary na testovanie a ako je to s dizlovym motorom 1.6MZ-CZ, teda ci ma turbo, alebo ako inak dosiahli vykon este lepsi ako u benzinoveho
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 05, 2009 12:03 am

Naftová 1.6 MZR-CD je z produkce koncernu PSA (Peugeot/Citroen) a Fordu. Ano je tam turbo s variabilní geometrií lopatek a zatím se zdá, že i při relativním velkém náběhu docela dost vydrží.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Apr 05, 2009 12:06 am

Sedvo, precetl sis tu vetu po sobe? :ho: To je skoro jak od Horsta Fuchse :ho:
zatim se zda, ze i pri relativnim velkem nabehu docela dost vydrzi :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Ned Apr 05, 2009 7:19 am

694tis v cechach za mps? no parada,ked si predstavim ze tolko stalo moje ale v sk... hmm... v prepocte na eur to je kolko? tak 27tis cca.. tak to by som bral.... ze som rok nepockal...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sedvo » Ned Apr 05, 2009 9:50 am

majki píše:Sedvo, precetl sis tu vetu po sobe? :ho: To je skoro jak od Horsta Fuchse :ho:
zatim se zda, ze i pri relativnim velkem nabehu docela dost vydrzi :lol


No jo četl a napsal jsem to záměrně. Jelikož je to produkce PSA a v práci, co máme auta, tak mají i 200000 km najeto a turbo původní a pořád to jede. Asi je to dobrý motor, ale pořád mám k němu určitou nedůvěru, proto jsem to tak napsal. :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Apr 05, 2009 6:00 pm

aha co som nasiel http://www.newmazda3.com/cs-CZ/ nepisali na auto.cz ze predaj zacina oficialne 2.4? lebo tam potom nechapem to pocitadlo

inak kuknite na tu sutaz vikend s Mazdou 3 na okruhu v Nurburgringu
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Štv Apr 09, 2009 11:21 pm

takze nejake jazdne dojmy z prvej jazdy sa objavili na autosweb.cz
s tou agilitou som uz niekde cital ze aj samotna mazda priznala, ze nova trojka uz nieje tak agilna

spominany pokec o i-stop (sem to patri viac). ak sa vam nechcu pozerat cipoviny, tak si to pretocte rovno na 16:28.

podla zobrazenej ukazky bude v nedelu pouzite pravdepodobne toto video a k tomu nejaky pokec
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Ned Apr 12, 2009 10:35 am

kua kua...

clovek sa cely tyzden tesi a oni sa nato vyseru a namiesto toho daju nejaky blby film....

hajzli
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Str Apr 15, 2009 9:26 am

Prvni dojmy z auto.cz
http://news.auto.cz/dojmy/mazda3-mazda- ... dojmy.html

Pozitivni, nemyslite? Sakra...krasne auto...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Ned Apr 19, 2009 4:43 pm

pre tych co nesledovali, tak v podstate nepovedali nic nove. Rec bola o krivkach, motoroch, jazdnych vlastnostiach a kedy pride na trh, ale vsetko bolo len-tak okrajovo. na webe to este nieje
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Ned Apr 19, 2009 10:43 pm

V aktualnim AutoTipu je dalsi test Mazdy3.
V rychlosti:
+ design
+ vaha
+ sedadla vpredu i vzadu/dostatek mista
+ kvalitni materialy a spickove zpracovani
+ bohata vybava
+++ podvozek

- s dieselem neni tak agilni a "hrava"
- na tridu celkem maly zavazadelnik
- vyhled vzad
- 1.6 ma dlouhe prevody

Pokud clovek nenajezdi desitky a desitky tisic km rocne, doporucuji rozhodne benzin, ten tezky predek pry za tech par usetrenych korun na nadrzi nestoji. Do mesta a na okresky bohate staci benzinova 1.6, na dalnicni sprinty samozrejme 2.0 a pro fajnsmekry skvele nacenena MPS.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod pepo » Pon Apr 27, 2009 10:39 pm

nahodou neviete ako je to s motorom 1.6 benzin? ze vraj on ma (teda aspon v minulej generacii trojiek mal) vyrobnu chybu, ktora sa prejavovala zvukovym doprovodom ako keby ste mali dizla. nemam zdroj, len som to niekde na cudzom fore cital
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Apr 27, 2009 10:44 pm

Nic take som nepocul...

Inac, k novej Mazde 3, takto z rychlika.

Je brutaaaalne "soferska", Majki bude vediet asi ako, ale blizi sa to pocitovo na volante k Mazde 2 (samozrejme, este jej co to chyba), a sedi na ceste ako pribita. Jednu zakrutu na Babe som trosku prepiskol, ale stacilo este dotocit volant (co by som si napriklad na Focuse 100% uz nedovolil, pretoze tam viem ze by siel do smyku na predne) a Mazda isla za volantom ako civava za Leichnamom :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Apr 27, 2009 10:50 pm

Pepo o nicom takom neviem a pokial mal, tak mozno to boli motory z prvej serie vyroby..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť