Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod peteviolet » Uto Mar 21, 2017 9:55 pm

Ahojte...nakoniec som isiel do vybavy Challange a kaslal som na nazory inych aby som pockal "chvilu" na novu CX5. Na tuto som cakal skoro 5 mesiacov. A mne to takto vyhovuje ..super auto za super cenu.(tym ze vychadza nova dalo sa aj z cenu zjednat :))

Mam dvojliter skyactiveG manual 4x4 a prvych 1000km najazdenych.
TRAPI MA AKURAT LEN JEDNA VEC - OBCAS KED PRERADZUJEM Z 1 do 2ky pocut spojku alebo synchro.vobec nepreradzuje hladko(do rychlosti zapadne hladko ale akokeby spojka nestihala, klepala). Ako keby to cele bolo divne zladene. Nie som ziaden zelenac v soferovani manualov, vlastnil som RAV4 a Kugu a ani jedno to nerobilo.

Nie je to nahodou tym ze je to stvorkolka a ked sa silnejsie/rychlejsie sa rozbieham zapaja aj zadne kolo a zrazu pred zaradenim 2 rozpojim to spojkou ?

Mate niekto podobne skusenosti s CX5 AWD ? Nemali ste nahodou podobny problem pocas zabehu ?
Obrázok užívateľa
peteviolet
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Dec 30, 2016 8:38 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sleepy » Str Apr 19, 2017 4:46 pm

Ako je to s vymenou oleja v automatickej prevodovke ? Po kolko km (60 000?) ? Nechaval si to niekto robit v Mazde ? Co to cca vyslo ?
Dakujem
Cx 5 2.0 AWD
Sleepy
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Aug 28, 2013 1:36 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lukako » Štv Máj 06, 2021 8:50 pm

Caute mazdaci prisiel som po radu mam zujem o Mazdu cx-5 rozmyslam nad ročníkom 2014 alebo 2016 . A zvazujem ci radsej benzin alebo diesel . Dakujem za rady.
Lukako
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Máj 06, 2021 8:32 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Máj 07, 2021 10:13 am

Benzin. Dieslu sa vyhni oblukom.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Máj 07, 2021 3:15 pm

Benzin.
Zabudni ze existuje slovo diesel...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť