Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod TomAnt » Sob Sep 27, 2014 9:36 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Sep 28, 2014 8:47 pm

blacklemon4 píše:trocha som surfoval a ľaľa načo som na akú chuťovku som naďabil :
http://www.crystal-eye.jp/shopdetail/000000000660/ :zerute:
najprv som myslel, že je to z faceliftu CX-5.
cez ten "rozsypaný čaj" sa neviem prelúskať. Iba cenu som výluštil na nejakých 385€


Nooo, aj mazda si je vedoma, ze sucasne svetla na CX5 nie su asi vrchol priemyselneho designu,
lebo pri nadchadzajucom facelift-e mení vsetky svetla na CX5.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod TomAnt » Ned Sep 28, 2014 9:39 pm

Ja viem ze to sem nepatri, ale dnes som videl nazivo Lexus NX :) :palec
Stoji sice 2x tolko ako moja CXka, ale aj tak je pekny :)
(stoji na Einsteinovej pred Lexusom, nemozete nevidiet ked pojdete okolo)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mavzer » Ned Sep 28, 2014 11:37 pm

nazdar.... prebehol som forum ale kedze po 30 minutach som nenasiel odpoved:

vyriesil niekto update map Tom Tom v Mazde CX 7 (2010), resp. starsich mazdach?

500 eur sa mi za aktualizaciu fakt nechce platit....

Tom Tom platforma este nie je otvorena pre tieto starsie modely, zacali s tym az 1-2 roky dozadu....

Kazda rada by bola dobra!
* * Mazda CX - 7 2.2 diesel Revolution High - uz pat rokov a 110 tis km * *
Obrázok užívateľa
mavzer
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Mar 04, 2010 1:41 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod roleksak » Pon Sep 29, 2014 8:23 pm

ked tu citam o tom tomtome, tak este update ohladom live services. ja mam svoju cx5ku kupovanu v cz. Ked som si v tomtom home zmenil zem a jazyk na nemecko, tak sa mi dali tieto sluzby zaplatit na rok, ale mi nefungovali. ne helpdesku tomtomu mi najprv tvrdili, ze cx5 ma simkartu a gprs modem pre live services, ale nakoniec po dlhsom badani zistili, ze nie cx5ky urcene pre vychodnu europu. takze mi vratia peniaze. neviem, ci rovnako to je aj pre cx5 dovazane do sr, lebo napr. na stranke mazda.sk pre slovensko, su live services uvedene pre navigaciu NB1 (http://www.mazda.sk/financovanie-a-servis/prislusenstvo/mazda-cx-5/2011-11/navigacia/KD5179EZXE/) - zabudovany gprs modem, pricom uz ale na stranke mazda.cz uvedene nie su (http://www.mazda.cz/financovani-a-servis/doplnky/mazda-cx-5/2011-11/navigace/KD5179EZXE/). Neviem, ci je cz uz vychodna europa a sk zapadna, alebo je to len nepresnost na stranke a ani sk verzia to nema. Ak niekto mate navigaciu, tak pls skuste skontrolovat, malo by to byt niekde v menu navigacie, tusim v help a tam su nejake informacie o connection, alebo nieco take, mozem to pozriet presnejsie, ked budem v aute vo stvrtok. Tam by mali byt udaje o sim karte a signale, ja som ich mal prazdne. Kazdopadne skoda, tie live services mozu byt uzitocne, ak teda by fungovali aj v sk, nakolko na slovensku zatial nie je moznost prijimat dopravne spravy do navi cez TMC a podla toho ako to u nas funguje, tak este dlho nebude.
MAZDA CX-5 2WD, 2.2 D, ATTRACTION-NAVI, RED SOUL, 150 K, priemerna spotreba dialnica 6,2-6,8
roleksak
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Máj 05, 2014 4:46 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kniezarastislav » Pon Sep 29, 2014 10:48 pm

Sim karta?)? A ta sa ma kam strcit? Ja mam 2013, ale je tam len sd karta.
MAZDA CX-5 2.2D AWD Revolution A/T, Crystal Pearl
spotreba 8.5 - 10.1, zima v meste 14.8, ale inak jazdí super
kľudná jazda 70-120km/h mimo mesta 6.0l
diaľnica 130km/h 8.3l, 138km/h 8.5l
Obrázok užívateľa
kniezarastislav
Pisateľ
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 10:04 am
Bydlisko: Žilina
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod roleksak » Uto Sep 30, 2014 7:37 am

ona sa nikam nestrka, ona je tam zabudovana v navigacii v gprs modeme a ma medzinarodny roaming. Ty si potom zaplatis rocny poplatok tomtomu a mozes vyuzivat tieto live sluzby. Funguje to podobne ako kindle citacka, ktoru si kupis a mas v nej internet na celom svete bez dalsich poplatkov.
MAZDA CX-5 2WD, 2.2 D, ATTRACTION-NAVI, RED SOUL, 150 K, priemerna spotreba dialnica 6,2-6,8
roleksak
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Máj 05, 2014 4:46 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 02, 2014 11:24 pm

Ja som auto kupil v cr, aj live services zaplatil a mam dojem ze funguju. Tamto s tou sim a signalom skusim najst...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod roleksak » Pia Okt 03, 2014 11:35 am

tak daj vediet, ak funguju, tak v menu-services by si mal mat pocasie a podobne online sluzby, ja tam mam len fixne radary tusim
MAZDA CX-5 2WD, 2.2 D, ATTRACTION-NAVI, RED SOUL, 150 K, priemerna spotreba dialnica 6,2-6,8
roleksak
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Máj 05, 2014 4:46 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pato CX-5 » Pon Okt 13, 2014 9:01 pm

ahoj krasne svetla rozymslam nad nimy ale neviem ktore ci biele alebo cervene ,a niekto take svetla
pato CX-5
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Jún 21, 2014 8:41 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Poly_ » Str Okt 29, 2014 4:05 pm

Ahojte.
Riesim problem s diskami. :hmmhmm
Mam CX-5 s letnymi pneu na original diskoch. Na zimu som kupil nove disky+zimne pneu (dezentRE + Nokian WR SUV 3). Potrebujem k nim este dokupit nove skrutky alebo budu pasovat tie od original diskov?
Nerad by som pri prezuvani v servise zistil, ze som prisiel zbytocne a potrebujem dokupit ine srouby.

Na internete je plno obchodov s bezpecnostnymi skrutkami ale s obycajnymi je problem...
Dik za info.
Poly_
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Okt 29, 2014 3:59 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kniezarastislav » Str Okt 29, 2014 8:31 pm

Obycajne skrutky maju byt v kazdej krabici. Takisto vymedzovacie kruzky
MAZDA CX-5 2.2D AWD Revolution A/T, Crystal Pearl
spotreba 8.5 - 10.1, zima v meste 14.8, ale inak jazdí super
kľudná jazda 70-120km/h mimo mesta 6.0l
diaľnica 130km/h 8.3l, 138km/h 8.5l
Obrázok užívateľa
kniezarastislav
Pisateľ
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 10:04 am
Bydlisko: Žilina
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Str Okt 29, 2014 9:37 pm

Poly_ píše:Ahojte.
Riesim problem s diskami. :hmmhmm
Mam CX-5 s letnymi pneu na original diskoch. Na zimu som kupil nove disky+zimne pneu (dezentRE + Nokian WR SUV 3). Potrebujem k nim este dokupit nove skrutky alebo budu pasovat tie od original diskov?
Nerad by som pri prezuvani v servise zistil, ze som prisiel zbytocne a potrebujem dokupit ine srouby.

Na internete je plno obchodov s bezpecnostnymi skrutkami ale s obycajnymi je problem...
Dik za info.

Najprv som chcel napisat
Preco ides do servisu, ked si kupil kolesa aj pneu, preco Ti ich musia namontovat maticami na auto v servise ?
Ale potom ma drblo, ze k autu za milion korun slovenskych, v zaklade uz nedavaju ani obycajny zdvihak za cenu 20 €,
takze doma v garazi si clovek uz ani nevymeni kolesa
:crazy
Zajdi na montaz do takeho pneuservisu v ktorom maju aj sortiment skrutiek pre pripad, ze matice nahodou
nepasuju, alebo sa poskodia. V mojom pneuservise, kde ja chodim maju rozne matice , skrutky, stifty, ako bezny sortiment...

Co ja mam skusenost mazda matice mi pasovali aj na vsetky ine disky, ako mazda.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Suky » Štv Okt 30, 2014 5:04 pm

Já si k originálním 17" letním koupil na zimu 16" Ronal a musel jsem pořídit i nové matice s menší hlavou, protože ty původní na menších discích již neměly místo pro hlavici klíče.
Ale kupoval jsem to i vyměňoval v pneuservisu a tam nové matky měli...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Poly_ » Pon Nov 03, 2014 7:48 am

lakilaki píše:Najprv som chcel napisat
Preco ides do servisu, ked si kupil kolesa aj pneu, preco Ti ich musia namontovat maticami na auto v servise ?
Ale potom ma drblo, ze k autu za milion korun slovenskych, v zaklade uz nedavaju ani obycajny zdvihak za cenu 20 €,
takze doma v garazi si clovek uz ani nevymeni kolesa
:crazy
Zajdi na montaz do takeho pneuservisu v ktorom maju aj sortiment skrutiek pre pripad, ze matice nahodou
nepasuju, alebo sa poskodia. V mojom pneuservise, kde ja chodim maju rozne matice , skrutky, stifty, ako bezny sortiment...

Co ja mam skusenost mazda matice mi pasovali aj na vsetky ine disky, ako mazda.


V aute za 30 litrov už nedávajú ani hlúpy klúč na kolesá, a tak nemôžem ani odskrutkovať jednu skrutku a priložiť ju k novým diskom či by pasovala... No, šetrenie hmotnosti a nákladou na tom "správnom" mieste :shock
Ja som vedel, že nemám predávať staré auto, lebo sa mi ešte zíde :lol
CX-5 2,0i AT 2014
Poly_
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Okt 29, 2014 3:59 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť