Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda CX-5

Poslaťod sidzej » Štv Sep 04, 2014 3:35 pm

roleksak píše:... tak mi ju objednali a mala by prist buduci tyzden.

Ja som to objednal takmer pred 2 tyzdnami (22.8.) a este stale to neprislo. Co je horsie, typek mi vravi, ze ani nema datum dodania a vraj uz nestihaju...Asi necakali, ze tolko ludi to bude chciet menit. Kazdopadne, mne maju zavolat, ked to pride. A ako pises, oprava samotna je otazka par minut.
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod roleksak » Štv Sep 04, 2014 3:40 pm

no to som zvedavy, tak dufam, ze to bude cim skor, lebo tu v nemecku som iba kazdy druhy tyzden. ale mozno tu maju vacsie zasoby na sklade alebo take nieco.
MAZDA CX-5 2WD, 2.2 D, ATTRACTION-NAVI, RED SOUL, 150 K, priemerna spotreba dialnica 6,2-6,8
roleksak
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Máj 05, 2014 4:46 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod instaly » Pia Sep 19, 2014 9:18 am

Čaute,

mám CX-5 2.2D 110kW manuál a preto sa pýtam Vás, čo máte tiež diesel.

Aj Vám každé ráno vyletia na cca 30-45 sekúnd otáčky motora na asi 1800 otáčok?

Sledujem to a je jedno či je -10°C alebo 25°C, stále to letí hore. Za posledné 3 mesiace sa mi stalo len raz, že otáčky nevyleteli, keď som ráno štartoval.

Je to otravné.

Ďakujem za reakcie.
instaly
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Aug 12, 2013 3:39 pm

Poslaťod marekhr » Pia Sep 19, 2014 10:06 am

Ano, rovnako mi to robi, bude to asi tym ze sa musi motor zahriat aj kvoli emisiam aj kvoli nizkej kompresii a velkemu objemu, ale myslim ze je dobre hned ist aby sa zahrieval cestou, ale nie hned rychlo.


instaly píše:Čaute,

mám CX-5 2.2D 110kW manuál a preto sa pýtam Vás, čo máte tiež diesel.

Aj Vám každé ráno vyletia na cca 30-45 sekúnd otáčky motora na asi 1800 otáčok?

Sledujem to a je jedno či je -10°C alebo 25°C, stále to letí hore. Za posledné 3 mesiace sa mi stalo len raz, že otáčky nevyleteli, keď som ráno štartoval.

Je to otravné.

Ďakujem za reakcie.
marekhr
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Štv Júl 18, 2013 10:37 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod viki07 » Pia Sep 19, 2014 10:41 am

marekhr píše:Ano, rovnako mi to robi, bude to asi tym ze sa musi motor zahriat aj kvoli emisiam aj kvoli nizkej kompresii a velkemu objemu, ale myslim ze je dobre hned ist aby sa zahrieval cestou, ale nie hned rychlo.


instaly píše:Čaute,

mám CX-5 2.2D 110kW manuál a preto sa pýtam Vás, čo máte tiež diesel.

Aj Vám každé ráno vyletia na cca 30-45 sekúnd otáčky motora na asi 1800 otáčok?

Sledujem to a je jedno či je -10°C alebo 25°C, stále to letí hore. Za posledné 3 mesiace sa mi stalo len raz, že otáčky nevyleteli, keď som ráno štartoval.

Je to otravné.

Ďakujem za reakcie.


Tak isto to funguje aj mne s benzinovym motorom (cca 15-20 sec po prvom rannom starte), hm treba si na to zvyknut. Ako dlho mas auto? Mne to asi po roku prestalo uplne vadit, resp. si to uz vobec nevsimam :). Ale mas pravdu, aj mne to zo zaciatku vadilo, som sa citil ako v skode 120L na sitici.
viki07
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pia Mar 09, 2012 11:36 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kniezarastislav » Pia Sep 19, 2014 10:43 am

Je to bezny proces a trva cca 15 sekund. Treba vydrzat, zatial sa aj tak priputas, naladis radio_fm a mozes ist. Ak to takto japonci vymysleli a vyrobili, zrejme to ma nejaky vyznam.
MAZDA CX-5 2.2D AWD Revolution A/T, Crystal Pearl
spotreba 8.5 - 10.1, zima v meste 14.8, ale inak jazdí super
kľudná jazda 70-120km/h mimo mesta 6.0l
diaľnica 130km/h 8.3l, 138km/h 8.5l
Obrázok užívateľa
kniezarastislav
Pisateľ
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 10:04 am
Bydlisko: Žilina
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MacoBa » Pia Sep 19, 2014 7:31 pm

kurna, to ja mam uplne ine navyky. Otvaram, vsadam, vymackavam spojku, zaroven chytam pas, mackam star, som uz priputany a vyrazam po asi 50 pretoceni motora :hmmhmm
inak mi to vadi len v pripade, ze idem dlhsie po parkovisku a na 1 su otacky toho vysokého volnobehu nizke a na 2 uz vysoke
Mazda 6 GJ 2.0 145k, MT, WGN
Obrázok užívateľa
MacoBa
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Júl 22, 2012 10:18 pm
Bydlisko: Slovensko
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod kniezarastislav » Pia Sep 19, 2014 10:08 pm

Aha! Tak moment, na automate to funguje tak, ze ked z P zaradis rychlost, otacky hned klesnu na 900, ale tak "nasilu", neprirodzene... Preto to nechavam prejst. Mechanik mi pred casom hovoril, ze staci 2-krat pridat a klesnu, ale to som neskusal.
MAZDA CX-5 2.2D AWD Revolution A/T, Crystal Pearl
spotreba 8.5 - 10.1, zima v meste 14.8, ale inak jazdí super
kľudná jazda 70-120km/h mimo mesta 6.0l
diaľnica 130km/h 8.3l, 138km/h 8.5l
Obrázok užívateľa
kniezarastislav
Pisateľ
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 10:04 am
Bydlisko: Žilina
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod roleksak » Sob Sep 20, 2014 9:52 am

ahojte,

tak v nemecku v mnichove mi audio jednotku vymenili po 4 pracovnych dnoch, samotna vymena trvala 10 minut a uz som ani nemusel nic podpisovat ani ziadna byrokracia okolo. Som velmi spokojny s takymto pristupom.

Audio jednotka je rychlejsia a povedzme ze si pamata, posledne pustenu piesen, aj ked tu logiku som uplne nepochopil, lebo niekedy prehra poslednu piesen a po nej zacne prehravat usbecko od zaciatku, niekedy zas v pohode, neviem aka je ta logika za tym nacitavanim.
MAZDA CX-5 2WD, 2.2 D, ATTRACTION-NAVI, RED SOUL, 150 K, priemerna spotreba dialnica 6,2-6,8
roleksak
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Máj 05, 2014 4:46 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod sidzej » Pon Sep 22, 2014 8:50 am

roleksak píše:tak v nemecku v mnichove mi audio jednotku vymenili po 4 pracovnych dnoch


Tiez to mam od soboty vymenene (frantikom to ale trvalo 30 min - asi s kavou a croissantom). Nemenili ale cely audio system, ale len bluetooth modul, ktory zaroven ovlada aj USB pripojenie. Cize treba nanovo sparovat telefon a stiahnut zoznam potom. Kazdopadne, uz konecne si pamata poslednu skladbu :jupi To sme sa nacakali :)

Zaujimalo by ma, ci to uz ale davaju teraz "by default" do novych CX-5....ak tu ma niekto uplne novu CX-5, tak dajte vediet...Rozmyslam totiz, ze mozno o rok vymenim 2 rocnu CX-5 za novu (ak nenajdem nic lepsie).
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lubkos » Pon Sep 22, 2014 2:35 pm

Ako tak sa snazim dostat na koren Vasich problemov s USB. Ja mam ten samy prvy predvadzaci model CX5ky. Ked prehravam z USB kluca, tak audio si u mna pamata, kde pred vypnutim auta skoncilo. Tzn, ze nemusim nic riesit? :hmmhmm
lubkos
Mazda CX5-II, 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T
Obrázok užívateľa
lubkos
VIP 2013
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 9:27 pm
Bydlisko: Potočná 54, Handlová
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod sidzej » Pon Sep 22, 2014 2:48 pm

lubkos píše:Ako tak sa snazim dostat na koren Vasich problemov s USB. Ja mam ten samy prvy predvadzaci model CX5ky. Ked prehravam z USB kluca, tak audio si u mna pamata, kde pred vypnutim auta skoncilo. Tzn, ze nemusim nic riesit? :hmmhmm

Presne tak, nemusis nic riesit. Prve modely ten problem nemali. Dalsie modely (rok 2013) dostal "upgrade" resp downgrade audio unit-u a zrazu sa problem so zabudanim hranej skladby objavil. Takze teraz menia ten bluetooth module na poziadanie. Nie je to zvolavacka, ale len na ziadost zakaznika.
2013-201X: Mazda CX-5 2.2D AWD Revolution A/T
Obrázok
Obrázok užívateľa
sidzej
Pisateľ
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Str Aug 16, 2006 5:58 pm
Bydlisko: Paris, France
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lubkos » Pon Sep 22, 2014 2:54 pm

Tak dik, lebo na zaklade info tu z fora som volal do servisu v Lucenci a tam mi nevedeli nic k k danej problematike povedat.
lubkos
Mazda CX5-II, 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T
Obrázok užívateľa
lubkos
VIP 2013
 
Príspevky: 172
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 9:27 pm
Bydlisko: Potočná 54, Handlová
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod blacklemon4 » Sob Sep 27, 2014 3:53 pm

trocha som surfoval a ľaľa načo som na akú chuťovku som naďabil :

http://www.crystal-eye.jp/shopdetail/000000000660/ :zerute:

najprv som myslel, že je to z faceliftu CX-5.
cez ten "rozsypaný čaj" sa neviem prelúskať. Iba cenu som výluštil na nejakých 385€
Mazda CX-5, 2.2, 129kW, revolution
Mazda MX-5 NC 2.0
blacklemon4
Prispievateľ
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 10:25 am
Bydlisko: Košice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kniezarastislav » Sob Sep 27, 2014 7:53 pm

musím uznať, že paráda, až na to, že sa to trochu podobá na Audi a to sa mi nepáči...
MAZDA CX-5 2.2D AWD Revolution A/T, Crystal Pearl
spotreba 8.5 - 10.1, zima v meste 14.8, ale inak jazdí super
kľudná jazda 70-120km/h mimo mesta 6.0l
diaľnica 130km/h 8.3l, 138km/h 8.5l
Obrázok užívateľa
kniezarastislav
Pisateľ
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Nov 11, 2013 10:04 am
Bydlisko: Žilina
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť