Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

STK

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

STK

Poslaťod Black » Uto Nov 02, 2004 4:08 pm

Dnes jsem byla na evidenční kontrole se svojí Mazdičkou GF a musela jsem se pěkně rozčílit,spíš rozpálit doběla. Řekla jsem si ,že na ni zajdu v Brně,ale to jsem si dala. Zajela jsem na ni do STK v Brně vedle Králopolské strojírny a důrazně varuji před návštěvou této neseriózní firmou.Zaplatila jsem 180 Kč a došel technik a začal mudrovat,že mám zrezivělé číslo motoru a označení typu motoru a že ho nepřečte a vydal mi osvědčení,že moje milovaná Mazdička má vážnou závadu-nečitelné číslo motoru a typ motoru a že neprošlo evidenční kontrolou.Já myslela,že omdlím nebo tomu technikovi jednu natáhnu.Vlítla jsem na něj a řekla mu ,že autíčko má měsíc starou technickou a v techničáku se číslo motoru už neuvádí,tak podle čeho to číslo chce ověřit.Řekl ať si zajedu do Mazdy a nechám si ověřit typ motoru. To už jsem zuřila.A co byl výsledek.Utekl a to doslova a schoval se přede mnou.Já jsem to vyřešila tím,že jsem zajela na STK mimo Brno a tam to bylo bez problému,evidenčku mám.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gothic » Uto Nov 02, 2004 4:12 pm

Jo, na evidencce mi taky napsali jako vaznou zavadu, ze neni uvedeny typ motoru. Nejaky rozumbrada do puvodniho technicaku napsal jako typ "ctyrtaktni ctyrvalec" :roll: No a technik tak dlouho lovil typ motoru, az nakonec zavolal 2 kolegy a spolecne ho nasli :o) :roll: :wink: :o)
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Suky » Uto Nov 02, 2004 4:14 pm

Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Uto Nov 02, 2004 4:15 pm

Já mám v TP uvedené správné údaje a on řekl ,že je to nečitelné.Ale podle čeho chtěl zkontrolovat číslo motoru,když není uvedeno v TP to nevím :evil:
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gothic » Uto Nov 02, 2004 4:18 pm

Hm, to je volajake cudne - cislo motoru je nepovinne a muzes dokonce pozadat o jeho vymaz. Ja to udelal, v novem technicaku uz cislo neni a nic se nedeje.
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Black » Uto Nov 02, 2004 4:18 pm

Suky píše:Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:

Měl štěstí,že jsem neměla,jinak nevím,nevím.Asi bych ho utloukla pažbou od kočičky. :evil:
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Uto Nov 02, 2004 4:44 pm

Black píše:
Suky píše:Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:

Měl štěstí,že jsem neměla,jinak nevím,nevím.Asi bych ho utloukla pažbou od kočičky. :evil:


No podívejte, zase násilí a práce pro mě. On nemůže za to, že je simplex, a že ty máš auto (dvě) a on ne!!!
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod George » Uto Nov 02, 2004 6:35 pm

Mně číslo motoru hledali na technický.Já nevěděl kde je a oni taky ne.Tak se do toho zanořil takovej zkušenej děda a jak bylo auto zahřátý a ten frajer co s tím popojížděl nechal seplej klíček tak se mi sepnul ventilátor chlazení a milýho dědu to málem sežralo :lol: :lol: :lol:
Pak se na to vypdli a řekli že je to OK.
Na příští technickou mi to veze jeden pán o dnás protože by to díky tuningu (výfuk,sedačky,clonítka ...) neprošlo.On má svezení do práce a domů zdarma a já mám technickou. A když neprojdu emisema tak se taky nic neděje.Známku mi nalepí o hotovo :o) .
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Uto Nov 02, 2004 6:37 pm

Black píše:
Suky píše:Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:

Měl štěstí,že jsem neměla,jinak nevím,nevím.Asi bych ho utloukla pažbou od kočičky. :evil:
Máš snad hever ne :lol: :lol: ?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Uto Nov 02, 2004 9:21 pm

Doktor píše:
Black píše:
Suky píše:Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:

Měl štěstí,že jsem neměla,jinak nevím,nevím.Asi bych ho utloukla pažbou od kočičky. :evil:


No podívejte, zase násilí a práce pro mě. On nemůže za to, že je simplex, a že ty máš auto (dvě) a on ne!!!

:lol: :lol: :lol:
Máš pravdu zakomplexovaný,závistivý technik na STK-to je ta nejlepší kombinace :evil:
Nevím jestli by byla práce pro tebe,ale spíš pro hrobníka,ale nějaké orgány by tam zůstaly a tak by ten technik vlastně konečně užitečný pro druhé. :wink:
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Uto Nov 02, 2004 10:54 pm

Black píše:
Doktor píše:
Black píše:
Suky píše:Se nedivím že utekl :o) , v které ruce jsi měla revolver a v které kočičku ? :shock:

Měl štěstí,že jsem neměla,jinak nevím,nevím.Asi bych ho utloukla pažbou od kočičky. :evil:


No podívejte, zase násilí a práce pro mě. On nemůže za to, že je simplex, a že ty máš auto (dvě) a on ne!!!

:lol: :lol: :lol:
Máš pravdu zakomplexovaný,závistivý technik na STK-to je ta nejlepší kombinace :evil:
Nevím jestli by byla práce pro tebe,ale spíš pro hrobníka,ale nějaké orgány by tam zůstaly a tak by ten technik vlastně konečně užitečný pro druhé. :wink:
Sorry ale v tomhle asi závist nebyla Obrázok
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Str Nov 03, 2004 9:34 pm

George píše:Mně číslo motoru hledali na technický.Já nevěděl kde je a oni taky ne.Tak se do toho zanořil takovej zkušenej děda a jak bylo auto zahřátý a ten frajer co s tím popojížděl nechal seplej klíček tak se mi sepnul ventilátor chlazení a milýho dědu to málem sežralo :lol: :lol: :lol:
Pak se na to vypdli a řekli že je to OK.
Na příští technickou mi to veze jeden pán o dnás protože by to díky tuningu (výfuk,sedačky,clonítka ...) neprošlo.On má svezení do práce a domů zdarma a já mám technickou. A když neprojdu emisema tak se taky nic neděje.Známku mi nalepí o hotovo :o) .


U mě to bylo podobně. Pět minut hledal, pak se mě zeptal, jestli nevím, kde je číslo motoru, já řekl že nevím a dalších deset minut hledal, kde může být. Pak najednou řekl v pořádku a bylo to. Asi to nenašel. A že mám ve velkým techničáku výmaz motoru se asi ani nemusím zmiňovat. :lol:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Doktor » Štv Nov 04, 2004 8:03 am

Já snad i vím, kde je číslo motoru, ale hledá se hodně blbě, jednou ho už snad někdo našel, ale vyvinul docela značné úsilí. Jinak žabka dycky ňák projde, je docela v kupě, vč. emisí. 8)
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Štv Nov 04, 2004 12:01 pm

Doktor píše:Já snad i vím, kde je číslo motoru, ale hledá se hodně blbě, jednou ho už snad někdo našel, ale vyvinul docela značné úsilí. Jinak žabka dycky ňák projde, je docela v kupě, vč. emisí. 8)

Já mám obě Mazdičky v super stavu. A pak přijedu k takovému zakomplexovánému ubožákovi a on moji novotou vonící Mazdičku udělá nezpůsobilou.To mi ho člověk něčím praštil.Hluboce se mě to dotklo.Já jsem na svoje Mazdičky pyšná.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gothic » Štv Nov 04, 2004 12:07 pm

"Zaplatila jsem 180 Kč a došel technik a začal mudrovat,že mám zrezivělé číslo motoru a označení typu motoru a že ho nepřečte a vydal mi osvědčení,že moje milovaná Mazdička má vážnou závadu-nečitelné číslo motoru a typ motoru a že neprošlo evidenční kontrolou."

No, ja bych to nevidel jako komplex technika - proste maji (ze zakona?) stanovene, ze kdyz neni spravne (nebo vubec) uvedeny typ motoru v TP, je to vazna zavada a auto neproslo evidencni kontrolou. Logicky - nemuzou pak udelat evidenci. A to je cele. Nic osobniho v tom neni.

Mne to udelali taky - viz muj prispevek vyse - vyresi se to tim, ze najdou typove oznaceni a zapisou ho, nic vic.
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť