Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

AUTOPALACE A OPRAVA MAZDY 3 V ZARUKE

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

AUTOPALACE A OPRAVA MAZDY 3 V ZARUKE

Poslaťod vlado.ba » Uto Jan 23, 2007 11:05 pm

Tak mi dnes popoludni asi odisla spojka na mojej 2-rocnej Mazde 3,1.6i,M5...po nakupoch v Raci som nastartoval,chcel zaradit rychlost - a neda sa ! Ked vypnem motor - tak s rychlostami hybem...ale ked je nastartovane - tak neviem zaradit ziadny rychlostny stupen...je to iba spojka...? Nasledne som volal s veducim servisu v Autopalace p.Obertom - auto bolo kupene tam a je este rok v zaruke -dufajuc,zed mi moju Mazdu dopravia do servisu...bolo mi oznamene,ze si moju 3 musim do Autopalace dopravit sam...dal mi aj tel.cislo na odtahovku kooperujucu s Autopalace...volal som - povedali mi 1300,-SK /ked som obvolal ine spolocnosti...ceny boli 800-1000,-SK/...ale oznamil mi aj to , ze aj ked je auto v zaruke - tak odtahovku NEPREPLACAJU ! Vobec sa v tom nevyznam...je to spravne ? Takze dopoludnia musim moju M3 dat odviezt na Panonsku do Mazdy a dufat , ze na tu opravu nebudem dlho cakat...ked budem vediet viac , tak dodam info.
Naposledy upravil vlado.ba dňa Štv Jan 25, 2007 1:52 am, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rainbow » Uto Jan 23, 2007 11:18 pm

Keby to bolo v 2-rocnej zaruke podla zakona, tak odtahovku platia oni. Kedze ti uz plynie zaruka nad ramec zakona, tak si oni urcuju podmienky.
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Gazda » Uto Jan 23, 2007 11:53 pm

Podla priznakov by to mohol byt "iba" problem s hydraulikou (nejaka hadicka a pod.) a nie so samotnou spojkou. Skus pozriet hladinu brzdovej kvapaliny...
Obrázok užívateľa
Gazda
Pisateľ
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Str Máj 17, 2006 6:52 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod TomAnt » Str Jan 24, 2007 10:12 am

Kde mas zakonnu poistku?
Ja mam v Allianz a tam vramci sluzieb Elvia mas odtah zadarmo (v zakonnej poistke). Uz som to vyuzil, takze to funguje...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Str Jan 24, 2007 11:10 am

Rainbow píše:Keby to bolo v 2-rocnej zaruke podla zakona, tak odtahovku platia oni. Kedze ti uz plynie zaruka nad ramec zakona, tak si oni urcuju podmienky.

V zaruke to nie je. Tyka sa to skor asistencnych sluzieb.
Mazda ma na Slovensku asistencne sluzby iba 1 rok zdarma. Napr v Rakusku neobmedzene, kym clovek chodi na prehliadky.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Str Jan 24, 2007 3:32 pm

TomAnt píše:Kde mas zakonnu poistku?
Ja mam v Allianz a tam vramci sluzieb Elvia mas odtah zadarmo (v zakonnej poistke). Uz som to vyuzil, takze to funguje...
v povinné ručení máš odtah zdarma, ale jen v případě nehody a ne poruchy.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod vlado.ba » Str Jan 24, 2007 4:12 pm

Zakonnu mam Allianz,havarijnu v Kooperative...ale uz som ju dal odtiahnut cez kamarata so zlavou a bez bloku...nechcelo sa mi behat kade-tade a chcel som ju mat co najskor v Autopalace...prave som volal do servisu - rozoberaju spojku a este mi nevedia povedat diagnozu a kedy bude all right.
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Jan 24, 2007 5:42 pm

Black píše:
TomAnt píše:Kde mas zakonnu poistku?
Ja mam v Allianz a tam vramci sluzieb Elvia mas odtah zadarmo (v zakonnej poistke). Uz som to vyuzil, takze to funguje...
v povinné ručení máš odtah zdarma, ale jen v případě nehody a ne poruchy.


Ked sa mi ulomilo prave predne koleso, bola to havaria alebo porucha? DO nicoho som nevrazil, len som zostal stat na ceste... Odtah zdarma.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Str Jan 24, 2007 5:44 pm

TomAnt píše:
Black píše:
TomAnt píše:Kde mas zakonnu poistku?
Ja mam v Allianz a tam vramci sluzieb Elvia mas odtah zadarmo (v zakonnej poistke). Uz som to vyuzil, takze to funguje...
v povinné ručení máš odtah zdarma, ale jen v případě nehody a ne poruchy.


Ked sa mi ulomilo prave predne koleso, bola to havaria alebo porucha? DO nicoho som nevrazil, len som zostal stat na ceste... Odtah zdarma.
to byla nehoda z mého pohledu a to co má Ivan tak nehoda není.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod vlado.ba » Str Jan 24, 2007 6:02 pm

Takze diagnoza znie - PRASKNUTE MEKANO ! Mam najazdenych 30 000 km...s takym niecim sa vraj v Autopalace este nestretli - idu to nafotit a poslat importerovi Mazdy...nastastie maju na sklade celu spojku a zajtra by mala byt moja M3 pojazdna. :hura :hura :hura
Naposledy upravil vlado.ba dňa Štv Jan 25, 2007 1:55 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bibop » Str Jan 24, 2007 6:06 pm

tak to ti gratuluji k te rychlosti s jakou to udelaj.. jen aby"prace chvatna hovno platna" :mrk
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vlado.ba » Str Jan 24, 2007 6:26 pm

Trosku ich tam poznam a myslim , ze som celkom dobry zakaznik...ja som kupil M3 09/2004 ,moja manzelka 10/2006 a tu spojku nemusia objednavat /maju ju na sklade/...dufam , ze vsetko bude O.K.
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bibop » Str Jan 24, 2007 6:59 pm

me taky znaji a mam 3ti mazdu a klientem jsem minimalne 11 let..a stejne je to na h...o s prominutim :???
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vlado.ba » Str Jan 24, 2007 7:10 pm

Co konkretne ?
Obrázok užívateľa
vlado.ba
Prispievateľ
 
Príspevky: 258
Registrovaný: Pia Aug 18, 2006 11:56 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Str Jan 24, 2007 8:12 pm

Bibop asi mala na mysli pristup k zakaznikovi, kvalita poskytovanych sluzieb a pod.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť