Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Problém problém problém

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Poslaťod Black » Uto Nov 07, 2006 8:50 pm

Držím pěsti, aby jsi to vyřídil. Já si díly objednávám v AB auto Brno a nemám problém, jsou milí a vstřícní a vždy mi vyhoví, co objednám, to mi dodají.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod karol » Uto Nov 07, 2006 9:01 pm

neviem ci som to prehliadol ale v ktorom meste to mas? myslim tym mazda servis. len pre zaujimavost
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Black » Uto Nov 07, 2006 9:07 pm

karol píše:neviem ci som to prehliadol ale v ktorom meste to mas? myslim tym mazda servis. len pre zaujimavost
V Banské Bystrici pokud chápu dobře je ten problém.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Str Nov 08, 2006 9:58 am

marian.f píše:Auto je staré rok. Veštko je vlastne jedno podla zákona mam narok na neake veci o ktorých viem ale nevidim žiadnu ochotu riešit problém. Zajtra budeme mudrejší


ved to, lebo hovoril ze zaruka je 3 roky tak to som mu nevedel povedat. daj potom vediet ako si tam obstal. a porpipade ked s nim budem tak mu hned poviem nieco blizsie, ako by si mal postupovat potom a.. a tak nejak.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Str Nov 08, 2006 10:27 am

Presunul som temu do spravnej kategorie
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marian.f » Str Nov 08, 2006 8:25 pm

Takže opäť som nepochodil. Motor nedošiel!!!!
Takže vysvetlím celý problém: Vlani som cez leazing kupil mazdu tribute v B.Bystrici v značkovej predajni ktorá má aj servis. Problem z motorom nastal vlastne od prvej chvíli ked zhruba po nakazdení asi 10tis km sa čoraz častejšie začal prejavovať ventilátor. Nevedel som čo to je a prečo stále hučí a tak som zašiel do servisu. Tu tiež nevedeli v čom je problém pretože dvtedy sa nestretli s motorom 2,3i (povodne bol montovany 2,0 ) a tak dumali pol dna čo mu je až nakoniec čirou náhodou (akoby ho z neba alebo s pekla neviem niekdo poslal) objavil sa človek z tributom niekde od Ba a vysvetlil im prečo ventilator huči (obyč.človek vysvetloval mechanikom :koule ) toto hučanie sposobuje klimatizácia ktorá je u tributu samospúštacia. Nie je však dôležite čo povedal človek náhodny ale dal som pre istotu skontrolovat olej to si pamätam z vojny že ventilator sa zopína ked je malo oleja. No a čuduj sa svete oleja bolo len 1l!!!! Vraj to nie je problem to množstvo ale mam si dávat pozor. Skončilo prvé pre mna divne až záhadne odborne prehliadnutie auta v značkovom servise.
O pár týždnov neskôr: asi 16tis. kilometrov ventilátor huči a dávam si doliat olej. Vraj vela nechýbalo asi 1,5l !!!! Divné už zas????
O pár týždnov neskôr: Presne 19600km. Garančna prehladka. To iste. Nebolo tam ani kvapky oleja. Prehliadka ma stála oklo6500-7000sk. Opäť som upozornený že si mam nato dávať pozor. Pozor??? Načo???
Je normálne? Aby auto zožralo tolko oleja? Prečo neurobite nápravu??? Odpoved som nedostal.
O pár mesiacov: 30 000km. Olej klesa pomenej ale ventilátor začína hučat na každých semafóroch. idem doliat olej. Nebavý ma to a rozmyšlam ako dalej no vtedy sa to stalo. V priebehu nikolkých dní začínam vnímať akysi iny zvuk motora. Hmm asi si užkonečne sadol lebo aj spotreba spadla s 15l na zhruba 11 až 13l. Konzultujem to z mechanikmi aj s kamošmi spolahlivosť a dôvera v japnske stroje ktorú mi do žil vhana každy koho stretnem ma upokojuje. Sak aj ten zvuk je skôr prijemne dunivý.
O pár mesiacov: 38 000 km. K zvuku na ktorý som si zvikol sa pridal zvuk ako keď chcete rozchodiť staré ložisko. Príšerné! Idem do sevisu! Kontrola prebehla rýchlo vraj to len kus plechu a ten dotiahli a ani vela oleja nechýba. Možem kludne cestovať. tak cestujem.
Pár dní alebo dvatýždne neviem presne: Tesne pred garančnou prehliadkou. Zvuk je príšerný. Garančka však prebehla OK a všetko je tak ako ma byť. Som v šoku a prvýkrat si uvedomujem že technici vedia o mojom motore tolko kolko ja čiže nič. Auto preberám s velkou nevôlou nezdá sa mi . Nakoniec sa dohodneme že ak niečo mam dojsť ráno. Odchádzam na prvej križovatke som absolutne šokovaný zvuk je ešte brutálnejši. Neviem čo mam robiť ráno ma čaká dlhá cesta. Vraciam sa ale vservise nikoho. Oslovujem známeho ktorý súkromne opravuje jazdené autá. Vypočuje si motor a zvážnou tvárov nadáva na mechanikou čo sú to za tupci ktorý nepočujú že je to jednoznačne od motora a je to vraj rozvod v horšom prípade klukovka z ložiskom.Ledva dojdem domov.
Druhy den ráno: V servise na mna čumia čo to od nich chcem. Napriek tomu po krátkej prehladke uznávaju že je to tak.
Tolko k tomu ako vznikol problem!
Zatial čítajte ja napíšem drihý odkaz!
marian.f
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Sep 24, 2005 8:49 pm

Poslaťod Bootleg » Str Nov 08, 2006 8:41 pm

...no som zvedavy na pokracovanie..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod marian.f » Str Nov 08, 2006 9:35 pm

Druhú polovicu skrátim lopotil som sa a nakoniec sa to nedalo odoslať
marian.f
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Sep 24, 2005 8:49 pm

Poslaťod marian.f » Str Nov 08, 2006 9:43 pm

Od tejto chvile si tento problem včetky zúčasnené strany prehadzovali ako horuci zemiak. Čo dalej?
Po niekolko týždnových peripetiach vraj zbrusia klukovku alebo niečo také daju ložisko a hotovo. Naštastie sa tak nestlalo. Nezohnali v celej EU ložisko ani hriadel. Po asi mesiaci vraj polomotor vymenia. Po mesiaci vraj motor . No nič sa neudialo. Akurat skrachoval autopalace a ja som ostal bez motora. Nevládzem písať.
Do dnes mi pán Nerad slubuje že ten motor bude ale neni. Neverím a už ani neuverím idem do markizy a poukážem na neschopnost mazdaeurope
marian.f
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Sep 24, 2005 8:49 pm

Poslaťod marian.f » Str Nov 08, 2006 9:45 pm

Zajtra budu štyri mesiace od otvorenia zakázky.
Kdo je zodovedny na tejto stránke?
Hodinu som písal pokračovanie a nakoniec sa nikde nekazalo. Ako je to možné?
marian.f
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Sep 24, 2005 8:49 pm

Poslaťod TomAnt » Str Nov 08, 2006 10:17 pm

To je prave to, ze si pisal hodinu. Session prihlasenia sa udrzi presne 60 minut. Potom ta z bezpecnostnych dovodov odhlasilo. Nabuduce odporucam pisat dlhsi clanok napriklad v notepade, a zaverecnu verziu skopirovat z notepadu priamo do fora.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Michal 4WS » Štv Nov 09, 2006 12:37 pm

Keď to všetko čítam, tak som rád, že nemám také starosti. Ja by som ich určite nevydržal a buď by som zinfarktoval, alebo v lepšom prípade by som skončil v blázninci....
Ja som tiež z BB a v Auto Fóre som bol tri krát a zakaždým som odchádzal nasratý.... Len raz to bolo ako tak OK keď som bol na diagnostike a povedali, že je všetko v poriadku :roll
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Šeďa » Pia Nov 10, 2006 1:20 pm

Mě by zajímalo jak se k tomu jak jsou reprezentováni v Evropě staví v Japonsku.
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod Maco222 » Pia Nov 10, 2006 1:22 pm

Marian.f
Nieco nove vo veci?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Ricko » Ned Nov 12, 2006 1:08 am

Michal 4WS píše:Keď to všetko čítam, tak som rád, že nemám také starosti. Ja by som ich určite nevydržal a buď by som zinfarktoval, alebo v lepšom prípade by som skončil v blázninci....
Ja som tiež z BB a v Auto Fóre som bol tri krát a zakaždým som odchádzal nasratý.... Len raz to bolo ako tak OK keď som bol na diagnostike a povedali, že je všetko v poriadku :roll

no tak to ja odchadzam vzdy z mazdy v TT rozculeny lebo tam su tak strasne neschopny a este sa dohodneme aj na cene suciastok a ked ich idem o tri dni zobrat tak nahodou sa cena zmenila... to je posledna moja skusenost s trapnym servisom mazda na slovensku..... podla mna by mala byt nezodpovednost tychto ludi potrestana.. napr. aby sa im kazilo ich vlastne auto.. aj to sa vobec cudujem ze majitel jazdi na inom aute ako je mazda...
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť