Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výměna svíček

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Výměna svíček

Poslaťod Black » Sob Aug 21, 2004 9:14 pm

Musím se s Vámi podělit o nemilou zkušenost se servisem v Brně. Dne 5.8 2004 jsem si u firmy Horák koupila svíčky do své milované Mazdy. Pracovník tohoto servisu mne přemluvil,že svíčky vymění na místě i přesto,že jsem mu řekla, že další den odjíždím se svým autíčkem na dovolenou. To byla osudová chyba,že jsem se k výměně nechala přemluvit. Trvalo mu to 90 minut. Zavolal mne k autu a tam mi sdělil, že strhl závit na hlavě. Zatěsnil to provizorně nějakým svinčíkem, pokrčil rameny a řekl,že oprava je banalita. Odjela jsem do Mazda servisu a tam mi technik sdělil,že ta,,banalita" se opravuje týden a stojí 10000Kč. A to už jsem viděla černě!!!Opravu provedl za polovinu známý v den odjezdu na dovolenou.A tak jsem s vypětím sil odřídila ze servisu cestu do Chorvatska.Majitel servisu se k chybě pracovníka nechce znát.Debata s ním byla ostřejší.Pořád mele něco o starém autu. Hulvát.Nakonec to zaplatí pojišťovna.
MAZDA 626 2.0i LX[/i][/b]
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Sob Aug 21, 2004 9:19 pm

To je strašné!!!! ja by som ho roztrhol v rukách!! problémoví sú prehnane iniciatívni chlapíci a musia sa ukázať, čo všetko dokážu, pritom málokedy majú minimálne znalosti o základných veciach. Nechcem rýpať, ale bola chyba nechať si to vymeniť na mieste.. Predsa len, v Mazde sviečky menia dosť často, preto aj vedia, akým momentom ju dotiahnuť a podobne. Oprava hlavy za 10000 Kc? Ved za ovela nizsiu sumu sa da zhonat cela pouzita hlava.. A zavit sa da opravit, existuju (neviem, ci sa vyjadrim presne) take nahrady zavitov, ktore sa zasrubuju do vacsieho zavitu, ktory sa urobi z povodneho strhaneho a tym vznikne povodna velkost zavitu. Trvacnost je pocas zivotnosti auta a je to urcene najma pre motorove casti..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Sob Aug 21, 2004 10:02 pm

Nejsem automechanik, ale mám takový dojem, že se jím asi budu muset stát. Copak musí být člověk neustále ve střehu. to je hrozné. Ta věc se musela řešit rozebráním motoru. Musí se vyvrtat nový větší závit a do něj dát vložka, která musí být taková, aby tam šla našroubovat zpět svíčka. a do motoru nesmí spadnout špona. Proto to rozebrání. Není to nic jednoduchého a já navíc byla v časovém presu. Čekala mne cesta 1100 km. A ta hrůza s toho,abych nezůstala trčet v Chorvatsku!! To by bylo sakra drahé s odtahem zpět do ČR, ale Mazdičku bych tam nenechala i kdyby to stálo milion. Naštěstí mne Mazdička nezradila, ostatně jako vždy.
-----------------------------------
MAZDA 626 2.0i LX
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Sob Aug 21, 2004 11:37 pm

Super, presne na to som myslel o tom zavite, len som to nechcel zbytocne komplikovat tech. pojmami a pod. Tak snad to vydrzi, kedy pridas foto Tvojej Mazdicky na stranky? :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Ned Aug 22, 2004 9:44 am

Ahoj Steve, fotky svojí Mazdičky dodám co nejdříve. Jen co odchytím bráchu s digiťákem. Už jsem mu říkala,aby ji vyfotil. Takže fotky budou brzo. Dneska přijedu na sraz do Bratislavy. Už se moc těšíme i s autíčkem. Objednávala jsem si tričko a kšiltovku s logem klubu, ale ještě mi nic nedošlo. Budou k mání i na srazu? :wink:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 9:49 am

Ahojky, no myslím, že Tom ich prinesie priamo na zraz, keď si si ich objednávala, tak by mali byť.. :-) Škoda, že na to zraze nebudem.. :-( Možno na veľkom československom budem, ale ani to nie je isté, závisí od termínu..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Ned Aug 22, 2004 10:00 am

To je škoda,že tam nebudeš. :cry: Doufám,že se potkáme na dalším srazu. :wink:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Ned Aug 22, 2004 10:14 am

Black píše:Nejsem automechanik, ale mám takový dojem, že se jím asi budu muset stát.


To si nikde nevybereš. Jednou sem si nechal vyměnit ložisko v kole (hned po tom co sem koupil auto) a svěřil sem to do normálního servisu. Dotyčný mechanik ložisko vytrh násilím a i přesto že viděl že bylo auto po nehodě a mělo extrémně křivý náboj, tak na místo toho aby mě na to upozornil (abych koupil i jiný náboj) tak to nový ložisko násilím zarval do toho křívýho náboje. Po týdnu se mi nový ložisko při rychlosti asi 120 km/h doslova roztrhlo a vysypalo. Mohl sem se zabít. Když sem jimto vrátil na reklamaci takmi začali nadávat do hajzlů a sviní ...... a moje auto který bylo v tu chvíly bez kol na zdviži, že prý hodí a dolu a klidně mi ho zničí. To už sem si začal připravovat hever, že ho asi zmlátím. Nakonec to vyřešil táta kterej na ně přišel s hrozbou státní inspekce a peníze mi vrátili.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Aug 22, 2004 10:17 am

Chtěl sem tim říct že jak to auto není jejich tak na to všude hážou bobek.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Ned Aug 22, 2004 10:32 am

Tak to je teda drsný. Tak to kdyby mi ten mechanik řekl, tak nevím, nevím, jestli bych mu v lepším případě jednu nenatáhla. Na svoji milovanou Mazdičku jsem totiž háklivá a nesnesu jen pomyšlení,že by ji někdo ublížil. Takže slovo závěrem:,,špatní mechanici třeste se, budu zlá, moc zlá!!!". :vztek: A tobě přeji, abys už na takového ničemu nenerazil. :wink:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 10:37 am

Tak to je sila!!! Keby mne niečo také povedal, dostane s pálkou po hlave!! To už ani nie je pravda, čo všetko si dovoľujú. Neviem, ako je to u vás, ale napírklad v autorizovaných servisoch Mazda, čo som bol, tak tam boli samí učni, ktorí ani nevedeli, ako sa drží šrubovák a takých idiotov mi pustia k autu!! Máš pravdu, George, mohol si sa pekne vyváľať mimo cestu kvôli tomu ložisku. Ja by som ich dal na súd. :evil:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Ned Aug 22, 2004 10:47 am

Přemýšlím nad tím, že jsem se měla vyučit automechanikem a své autíčko si spravovat sama. Já mám vystudovanou slévárenskou průmyslovku a s tím fakt auto sama nespravím i když po těch všech problémech se servisama (ty svíčky jsou pouze špička ledovce), mám pocit, že ze mne automechanik za chvíli bude. Nejhorší je věc, že v servisech jednají ze ženskou jak s ... A tak se musím bránit ještě víc, aby pochopili, že ne každá ženská tráví chvíle pouze u sporáku. Je to prostě hrůza. :roll:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 10:53 am

Všeobecne prevláda názor, že ženy nedokážu opraviť auto, resp. sa tomu nerozumejú, čo je blbosť, lebo osobne poznám jednu babu, čo si auto aj vytunila. :wink: Mechanici podľa mňa nevedia viac, ako človek, ktorý v tom nepracuje. Zohnal som si manuály z Mazdy a podľa toho si robím na aute, čo je v mojich silách. Karosériu ale nechávam na klampiarov, to by nedopadlo dobre.. :o) Ale tiež to nedávam robiť do Mazdy, naposledy som odtiaľ vydel vychádzať nastriekané auto, všetko v pohode, ale červené neboli len plechy, ale aj tlmiče, pružiny, plasty pod blatníkmi a tak.. :roll:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Ned Aug 22, 2004 11:22 pm

Funguje to asi takto :ˇčlovek, ktorý nemá o opravách áut ani šajnu otvorí servis. Zamestná zopár absolventov automechanikov (čerstvých, ako inak) a ide sa. Je to pre neho lacnejšie.
To neexistuje žiadna inšpekcia, ktorá by kontrolovala odbornú zdatnosť a zručnosť mechanikov?
Veľakrát sa stalo aj môjmu otcovi, že pri výmene oleja v značkovom servise (F*at) nevedel učeň ani koľko litrov oleja ide do daného motora. A za to im dávame nehorázne peniaze.
Sila, čo sa deje.

to Steve: čo si dal za tie manuály k Mazde? Ak by som mal záujem, čo by ma to vyšlo?
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Bootleg » Ned Aug 22, 2004 11:54 pm

to Troj: Tie manualy som mal nacierno pozicane z Mazdy, prefotil som si ich a na druhy den vratil. :-) Daju sa kupit v Mazde, ale jeden vychadza na asi 5000 Sk. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť