Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výměna svíček

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Poslaťod trojanhorse » Pon Aug 23, 2004 12:04 am

Steve: to mi je jasné. Ale myslel som, či sa nedá nejak inak :wink:
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Honza » Pon Aug 23, 2004 12:04 am

trojanhorse píše:Funguje to asi takto :ˇčlovek, ktorý nemá o opravách áut ani šajnu otvorí servis. Zamestná zopár absolventov automechanikov (čerstvých, ako inak) a ide sa. Je to pre neho lacnejšie.
To neexistuje žiadna inšpekcia, ktorá by kontrolovala odbornú zdatnosť a zručnosť mechanikov?
Veľakrát sa stalo aj môjmu otcovi, že pri výmene oleja v značkovom servise (F*at) nevedel učeň ani koľko litrov oleja ide do daného motora. A za to im dávame nehorázne peniaze.
Sila, čo sa deje.

to Steve: čo si dal za tie manuály k Mazde? Ak by som mal záujem, čo by ma to vyšlo?


Nemyslím si,že by největší problém byl v neodbornosti mechaniků..ostatně od toho mají ty manuály a navíc těžko od někoho chtít,aby z něj udělali ve škole špičkovýho mechanika co všechno umí..Asi každej mechanik začíná měněním oleje a pneumatik...Problém je v tom,že ve většině servisů jsou nezodpovědní a chtějí člověka jenom jednorázově pořádně odrbat..Oni jsou si dobře vědomi,že by měli něco utahovat momentovým klíčem,závity namáznout proti povolení a znají správný postupy..Ale prostě na to kašlou,protože by je to vyšlo o deset korun dráž a měli by s tím víc práce..A to nemluvím o přístupu k zákaznikovi ve značkových servisech pokud má starší auto..na tom se musí i něco opravit a nestačí jenom vyměňovat..a to oni nemůžou potřebovat..a není to tím že by to neuměli,ale tím že by museli něco dělat..Třeba v pc branži se taky takoví vyskytnou,ale dlouho nevydrží,protože je tam velká konkurence...což bohužel u servisů není.
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Pon Aug 23, 2004 8:48 am

to Troj: Všetko sa dá, keď sa chce. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Pon Aug 23, 2004 7:33 pm

Steve píše:to Troj: Všetko sa dá, keď sa chce. :wink:


Napíš mi súkromnú správu, čo a ako.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Ferin » Uto Mar 07, 2006 9:41 pm

[U horáka jsou grázli,strýc si u nich koupil údajně nový alternátor,za fakt dobrou cenu a vydržel půl roku.Starý auto je problém,ale taky jsem na své mazdě strhl závit na svíčce a to jsem mechanik!!Je to jen o tom,že když se dávají mnové svíčky do hliníkové hlavy(mazda),tak by se měli mazat grafitovou vazelinou a pokud ten před tebou to neuďelá tak se můžeš třeba stavět na hlavu,stříkat povolovači a stejně to strhneš!!!
Mazda je nejlepší auto na světě a doufám že bude pořát!!!
Ferin
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Jún 23, 2005 8:52 pm
Bydlisko: Habrovany

Poslaťod Pavel » Str Mar 08, 2006 10:50 am

To jsou kurvy zasraný. Promiňte ta ostrá slova, ale to mě fakt též dožralo. Co se do toho sere debil když to neumí!
Obrázok užívateľa
Pavel
Prispievateľ
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Str Feb 08, 2006 7:45 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod Black » Str Mar 08, 2006 10:52 am

Pavel píše:To jsou kurvy zasraný. Promiňte ta ostrá slova, ale to mě fakt též dožralo. Co se do toho sere debil když to neumí!
Mě to povídej, jsem myslelal,že ho zabiju :-x .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel » Str Mar 08, 2006 11:02 am

No já bych ho asi fakt roztrhl vejpůl.
Jednou jsem byl vytočenej jako prase, ale nejednalo se o nic vážného. Měl jsem auto v servisu a krom dalších oprav mi ještě mázli řemen, protože pískal. Když jsem si pro auto pak přišel dělalo to takový randál, jak kdyby v motoru nebyl olej. To jsem byl ještě docela hodný a namazaly to znovu. Nastalo lahodné ticho. OK, jedu to projet a během pěti minut znovu. Nalítl jsem do servisu ať s tím něco udělají, že je to v horším stavu než před tím. Jo pánove kolem toho běhali a jak to hned šlo. Pořádně to promazali a do teď s tím nemam výrazný problém.
Prostě když si člověk pořádně nedupne tak se s tím moc necrcaj.

Čoveče jak já to tady pozoruji nespojíme se víc lidí a nezřídíme nějaký konečně pořádný servis pro japonský autíčka?
Obrázok užívateľa
Pavel
Prispievateľ
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Str Feb 08, 2006 7:45 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod Black » Str Mar 08, 2006 11:06 am

Štastná bych byla za kvalitní servis :pray .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hommi » Štv Jún 01, 2006 5:59 pm

... zdrawim.. ja som zažil niečo takeéto.. mal som pred mazdou lagunu a bolo treba sviečky meniť tak som si zohnal cez známeho dobré sviečky a dal som si to meniť v servise kestler na panonskej lebo som nemal na to klúč.... no a...

pri dalšej výmene som si vybral z motora iné sviečky.. pche.. HALUZ. čo ?.. :koule

a o servisákoch v renolte by som vám vedel rozprávať dlhé hodiny.. napr .. je podľa mna veľmi zlé ked učíte ich servisáka ako sa napína klinový remeň... :hanged
Mazda 6, 2.3i
Obrázok užívateľa
Hommi
Pisateľ
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Pon Mar 13, 2006 11:10 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Poslaťod peager » Štv Jún 01, 2006 7:30 pm

uz ked sa tu bavime o svieckach ktore su co sa tyka znacky vhodne pre mazdu?ja osobne mam nejake bosch-ky myslite ze su dobre pre japonske auticko?
626 coupe 2.0i 16V r.v91
ne,ze by na tom nejak zalezalo,ale ano ....
Obrázok užívateľa
peager
Prispievateľ
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 11:43 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Štv Jún 01, 2006 7:39 pm

peager píše:uz ked sa tu bavime o svieckach ktore su co sa tyka znacky vhodne pre mazdu?ja osobne mam nejake bosch-ky myslite ze su dobre pre japonske auticko?



No tak moj motor si s nimi moc nerozumel. Odporúčam Denso alebo NGK.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod peager » Štv Jún 01, 2006 8:17 pm

ako sa ti to prejavovalo na motore ked si mal bosch?
626 coupe 2.0i 16V r.v91
ne,ze by na tom nejak zalezalo,ale ano ....
Obrázok užívateľa
peager
Prispievateľ
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 11:43 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Štv Jún 01, 2006 8:27 pm

peager píše:ako sa ti to prejavovalo na motore ked si mal bosch?


Nemal takú radosť pri zošliapnutí plynu, aj keď mne nešiel vyložene nepravidelne (je to V6 :lol ), tak stále posobil takým priduseným dojmom. Po výmene za NGK úúúplne pookrial. Bosch tam vydržali len asi 1500km.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Hosť » Pia Jún 02, 2006 12:54 am

Boschky su dost vazne sracky.. aj tie stvorkontaktne a hentake onake..
NGK-cka za 200,- su daleko lepsie.
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť