Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Servisy na severu Moravy

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Poslaťod whitex » Sob Apr 02, 2005 11:02 pm

No asi bych měl aktualizovat svůj příspěvek z 24 srpna...
Měl jsem na Hekře mazdu nedávno na výměnu vodní pumpy a bylo to bez problémů, takže to s tím spojlerem byla asi nešťastná náhoda...
A v žádném případě nechci ovlivňovat ničí názor....
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Alladin323F » Ned Mar 26, 2006 11:30 pm

Mám známého, co má neustále problémy s Premacy. Nejdříve jezdíval do Autolarosu a teď říká, že levnější i ochotnější jsou v Dolním Benešově v Autotipu. Osobně jsem zatím orginál Mazda servis nemusel navštívit. Moje 323F už je po záruce, tak to řeším v Karvinských servisech (brzdy,oleje, spojka) za pár babek.
Alladin323F 1,5 BA
Alladin323F
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Mar 19, 2006 9:38 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod majki » Pon Mar 27, 2006 12:02 am

Alladin323F píše:Mám známého, co má neustále problémy s Premacy. Nejdříve jezdíval do Autolarosu a teď říká, že levnější i ochotnější jsou v Dolním Benešově v Autotipu. Osobně jsem zatím orginál Mazda servis nemusel navštívit. Moje 323F už je po záruce, tak to řeším v Karvinských servisech (brzdy,oleje, spojka) za pár babek.

Ty jses z KA? Cauky :o) Mohu se optat, jaky servisy vyuzivas? Ja teda uz dva roky jezdivam do LMN a jsem maximalne spokojenej :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Alladin323F » Pon Mar 27, 2006 1:03 pm

Přiznám se, nevím kde je LMN. Když jsem koupil Mazdu, nechal jsem hned vyměnit rozvodový řemen v CRUservis v Ká-Staré Město, tam jsou velice šikovní. Jinak jsem dva roky měl dílnu v OSP vedle kluků, kteří se zabývají karosařinou a motory, takže výměna spojky, výměna oleje, výfuk, brzdy a oprava laku u nich, co se týče elektřiny, zatím se mi nic neporouchalo a já sám pracuji na montážích doplňků (Kycik Alarm), tak jsem si namontoval audio, alarm, opravil centrál, namontoval automatický spínač světel, aj.
Alladin323F 1,5 BA
Alladin323F
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Mar 19, 2006 9:38 pm
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Suky » Sob Máj 20, 2006 11:33 am

Tak Autolaros Ostrava už nějak nemohu vřele doporučit.

Od poslední prohlídky se nějak divně chová spojka (asi to s prohlídkou přímo nesouvisí - ale neměli na to odborníci přijít? A jak jim mám věřit že to zkontrolovali, když ani blbé panty nenamazali, ale nechali si zaplatit?). Odvzdušnil jsem ji a zdálo se to dobré.

Navíc ještě odešlo čidlo ABS. Objednal jsem se na výměnu do Autolarosu.

Včera jsem tam přijel a trvalo to 35 minut než se mi podařilo oslovit přijímacího technika. Vím, byla to moje chyba, byl jsem málo průbojný, nechtěl jsem skákat jejich hovoru s kamarády..., jen jsem stál u pultu nebo se kolem něj nervózně procházel.

Kromě výměny čidla jsem požádal i o kontrolu spojky. Že jo, že se na to podívají.

Po hodině a půl se vrátilo auto, za nějaký čas i přijímací technik. Že prý je to hotové. Zeptal jsem se co spojka - no je to prý nějaké měkčí. Prý jestli jsem ji už měnil, jestli jsem první majitel - že už bude opotřebovaná lamela. Opáčil jsem že opotřebovaná spojka zabírá nahoře, ale mi to skoro nechce vypnout. Nahodil propouštějící pracovní válec, že prý když více našlapal, bylo to dobrý. Zeptal jsem se, jestli to není typické pro zavzdušněnou kapalinu - prý ne. A že by potřebovali více času na zjištění závady.

Evidentně se na to vůbec "nepodívali".

Že si naúčtují hodinu práce na výměnu čidla (kolo dolů, povolit jeden šroub a přepojit konektor, dotáhnout šroub, nahodit kolo) bych přežil. I když to stojí 600 Kč.
Ale že odjedu ze značkového servisu s téměř nefunkční spojkou (řadit jsem musel jedině s meziplynem, když jsem startoval s jedničkou a spojkou na podlaze auto se začalo rozjíždět...), to jsem nečekal.
Naposledy upravil Suky dňa Sob Máj 20, 2006 1:17 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Sob Máj 20, 2006 12:51 pm

Vždy záleží na přístupu pracovníků. Autolaros je relativně velký prodejce, ale pokud je to nějaký malý dealer, který si musí vážit zákazníků, tak je to něco jiného, já platím ve značkovém servise 380+DPH, což je docela dobré! Opravovali mi centrál a trvalo to 5 hodin, protože nemohly najít ten studený kontakt a zaplatil jsem jenom 2 hodiny, takže to mě dostalo! Jsem z Břeclavi, jenom Lukemu nechtěli zavařit výfuk :??? ,ale já má s nimi zkušenost velice dobrou!!!
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TooViper&Duhen2 » Ned Máj 21, 2006 10:51 pm

Suky píše:Dokážete někdo porovnat značkové servisy (jediné o kterých vím na severu Moravy) - Autolaros v Ostravě a HEHRA v Opavě?

Někde jsem četl (ale teď jsem to marně hledal tady ve fóru), že v Opavě jsou levnější, ale jak je to s kvalitou?


Otec je hrdym Mazďákem od roku 1992 (pokud je to tati dřív, tak se fakt strašně omlouvám :skler ), celou tu dobu (skoro celou) nechává naše "mazlíky-mazdičky" ošetřovat v Opavě. A je opravdu spokojený. Sem tam se našla nějaká chybička, ale určitě nic šíleného. O OV servisu toho moc nevím. Ale můžu ubezpečit, že kvalita v Opavě je naštěstí skvělá! Proto, když jsem byla nucena nechat ošetřit naši 626 v Bratislavě v APB, tak to byl opravdu horor a doufám, že takových servisů Mazda, které dělají téhle značce ostudu, moc není. :hanged
(Ženská polovička dua TooViper&Duhen2 :pinkie )
Mazda/FILOVÉ/...
Obrázok užívateľa
TooViper&Duhen2
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pia Mar 24, 2006 8:19 am
Bydlisko: Bratislava-Detva

Poslaťod Berry » Ned Jún 04, 2006 9:22 pm

Alladin323F píše:...jezdíval do Autolarosu a teď říká, že levnější i ochotnější jsou v Dolním Benešově v Autotipu.

Mám za sebou obdobnou zkušenost. 2 roky po novotě (během leasingu) servisování v Autolarosu - kvůli pofidérnímu přístupu servisáka a fakturování i prací, které nebyly provedeny (ani žádány!) odchod do Thoraxu, kde jsme servisovali naše firemní zánovní VW Sharany a Passaty, + pár Škodovek na harcování po staveništích. Bohužel taky zparchantěli, a to markantně po zřízení nové pobočky v Porubě - ve vztahu k VW (nedodržování termínů a obsahu oprav, fakturování nesmyslů s čím dál vyššími částkami...), o Mazdě ani nemluvím, koukali na ni asi jako na Trabanta. Takže na doporučení jednoho známého přesun do Dolního Benešova k Halfarovi a ... MAXIMÁLNÍ spokojenost ve všech směrech!
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Country » Str Nov 15, 2006 4:35 pm

Taky přidám svůj názor.

Jezdil jsem do Hekry a byl jsem docela spokojen - jak s prací, tak s cenami. Ale ono je to z OV dost kus, a tak jsem tam vždycky čekal, než budou hotoví, a bylo to půl dne v háji.
Tak jsem začal jezdit do Larosu, a byl jsem spokojen hlavně s přístupem - asi mě chtěli přetáhnout k nim, s cenou už to bylo horší, téměř vždy jsem odcházel s pocitem, že mě zase o nějakou tu tisícovku obrali. Ale práci - pokud jsem schopen posoudit - odváděli dobrou.
Tak jsem vyzkoušel do třetice Autotip, a zatím :hope si nemůžu stěžovat. Příště tam půjdu zase.

A mimochodem - Autotip byl vyhodnocen jako "nejlepší autorizovaný prodejce vozů Mazda v ČR za rok 2005" - a toto hodnocení se provádí na základě dotazníků klientů, jak jsou spokojeni ze servisem, který navštěvují.
Obrázok užívateľa
Country
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv Máj 13, 2004 12:31 pm
Bydlisko: Morava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Str Nov 15, 2006 5:05 pm

V Autotipu jsem byl včera, oproti Autolarosu perfektní přístup k zákazníkovi.
Dokonce mi předvedli (když jsem se zmínil o obědu) dva jídelní lístky a mohl jsem si vybrat, do které hospody mne hodí.

A po obědě mi udělali poctivého turka a nechali zdřímnou u stolu :-)

Akorát mne vyděsili nástěnkou, že za hodinu automechanika účtují 750 bez DPH.
Ale na faktuře za garančku bylo jen 3 hodiny * 150 Kč, tedy velice přijatelná cena.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Berry » Str Nov 15, 2006 7:47 pm

Suky píše:Akorát mne vyděsili nástěnkou, že za hodinu automechanika účtují 750 bez DPH.
Ale na faktuře za garančku bylo jen 3 hodiny * 150 Kč, tedy velice přijatelná cena.

Nepřehlídl ses? Mám pocit, ža mají hodinovku 450,- Kč. Aspoň tedy mně tak účtují.
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Suky » Str Nov 15, 2006 9:22 pm

Berry píše:
Suky píše:Akorát mne vyděsili nástěnkou, že za hodinu automechanika účtují 750 bez DPH.
Ale na faktuře za garančku bylo jen 3 hodiny * 150 Kč, tedy velice přijatelná cena.

Nepřehlídl ses? Mám pocit, ža mají hodinovku 450,- Kč. Aspoň tedy mně tak účtují.

No fakt nekecám :-)
Časová norma prohlídky 3.10 ČJ, Sazba 150 Kč, Cena 465 Kč (bez DPH)
Tě berou pěkně na hůl :spik2
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Berry » Str Nov 15, 2006 10:15 pm

Suky píše:Časová norma prohlídky 3.10 ČJ, Sazba 150 Kč, Cena 465 Kč (bez DPH)
Tě berou pěkně na hůl :spik2

:koule V pondělí tam jedu na objednanou činnost a vše prověřím!
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Country » Štv Nov 16, 2006 8:05 am

Brigite Bardotová kdysi prohlásila, že se jednoho dne všichni sejdem v posteli. A jak to tak vidím, tak my se jednoho dne všichni sejdem v Autotipu :hura . Třeba by tam mohl být některý z dalších srazů :)

Btw, Suky, ty jsi dítě štěstěny, mně taky účtují 450,- za hodinu.
Obrázok užívateľa
Country
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Štv Máj 13, 2004 12:31 pm
Bydlisko: Morava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Nov 16, 2006 1:03 pm

A neni to tim, ze tam byl Suky na garancku? :hope

Jinak Country, jsem rad, ze ses zase po dlouhe dobe ozval :ha:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť