Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Banská Bystrica

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:46 pm

tgala píše:
Lubos1 píše:
Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...

Tuto otazku si kladiem aj ja a neviem, kde by som mohol ist do servisu s tym, ze mozem byt pri vymene oleja a filtra. Prehliadka po 60t km sa blizi a potrebujem nejaky autorizovany servis, ktory toto umoznuje. Kvoli tomu som ochotny ist aj dalej od BA, len stale neviem kam.


Skus Trencin. Vybavime. Snad

Trencin? Bol si tam a mas nejak referencie?
Diky za ochotu, ale nechcem, aby si vybavoval veci, ktore by mali byt samozrejme. Ak takuto moznost neposkytuju standartne, tak tam nepojdem.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod pete » Štv Máj 04, 2006 11:46 pm

Lubos1 píše:
Otazka je a stale to nechapem, preco by som ako zakaznik nemohol byt pri oprave MOJHO auta...

Tuto otazku si kladiem aj ja a neviem, kde by som mohol ist do servisu s tym, ze mozem byt pri vymene oleja a filtra. Prehliadka po 60t km sa blizi a potrebujem nejaky autorizovany servis, ktory toto umoznuje. Kvoli tomu som ochotny ist aj dalej od BA, len stale neviem kam.

urcite z bezpecnostnych dovodov, to plati hadam vsade...
mozem byt pri operacii hlavy svojej pribuznej? asi nie ... a tiez nic nepokazim, bo kto nic nerobi, ani nic nepokazi ...
nikto si nezoberie - a ani nesmie - na hlavu tvoj pripadny uraz na ich pracovisku, alebo len uspinenie oblecenia ... uz ma to nebavi, treba pocitat predpisy a nechat to hlavne tak ako to je ...
kdesi som videl presklenu jednu stenu servisu, myslim ze dobre riesenie, ty vidis ich, oni teba a hlavne tam nie si navyse 8-)
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Doktor » Štv Máj 04, 2006 11:47 pm

pete04 píše:nikto si nezoberie - a ani nesmie - na hlavu tvoj pripadny uraz na ich pracovisku, alebo len uspinenie oblecenia ... uz ma to nebavi, treba pocitat predpisy a nechat to hlavne tak ako to je ...
kdesi som videl presklenu jednu stenu servisu, myslim ze dobre riesenie, ty vidis ich, oni teba a hlavne tam nie si navyse 8-)


No neviem, v Piestanoch v Mazde som bol pri vsetkych vymenach vsetkeho na mojom aute a uspinil som sa iba ked ja som chcel. Inak nie.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 11:48 pm

Aj v AP BA vidiet snahu, nainstalovali kamery a v prijimacej hale su monitory a ak mas stastie, tak na jednom z monitorov budes vidiet svoje auto... Sympaticky krok... Aj ked, ja by som tie kamery trosku inac rozmiestnil este, takto mi to pripada zatial len ako snaha o image...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:49 pm

>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Štv Máj 04, 2006 11:50 pm

Lubos1 píše:>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.


Este mi vysvetli, preco si okolo toho taky obsedantny? Zla skusenost?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:50 pm

TomAnt píše:Aj v AP BA vidiet snahu, nainstalovali kamery a v prijimacej hale su monitory a ak mas stastie, tak na jednom z monitorov budes vidiet svoje auto... Sympaticky krok... Aj ked, ja by som tie kamery trosku inac rozmiestnil este, takto mi to pripada zatial len ako snaha o image...

Tiez mi to tak pripada. Asi sa chcu predviest pred novym importerom :ha:
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod pete » Štv Máj 04, 2006 11:51 pm

Lubos1 píše:>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.

a to v ktorom servise si uz podpisoval takyto papier? alebo je to len fikcia?
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 04, 2006 11:51 pm

Pri vymene oleja na Xedose som bol pri tom, po oba razy... Nebolo to v autorizovanom servise... Takisto som tam bol pri vymene chladica... Nemaju s tym problem.. Akurat mna to ako zakaznika stoji cas... Ale bol som tam preto, lebo som sa chcel nieco priucit, nie ze by som nedoveroval...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:57 pm

Doktor píše:
Lubos1 píše:>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.


Este mi vysvetli, preco si okolo toho taky obsedantny? Zla skusenost?


Nie, ja som si presadil moznost pri kazdej vymene oleja u kazdeho auta, ktore som mal. Skor skusenost inych: nedoliaty, preliaty olej, nedotiahnuty filter (to som cital niekde na mazdaklube), vymenena iba cast oleja, naliaty iny olej (nosim si svoj) atd. Nie som ani tak obsedantny ako paranoicky, co sa tyka servisov.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 04, 2006 11:58 pm

pete04 píše:
Lubos1 píše:>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.

a to v ktorom servise si uz podpisoval takyto papier? alebo je to len fikcia?

Fikcia samozrejme. Ale ak by servis argumentoval bezpecnostou, mozem ist na vlastnu zodpovednost.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod pete » Pia Máj 05, 2006 12:00 am

Lubos1 píše:
Doktor píše:
Lubos1 píše:>>> pete04 >>>

Neporovnavaj neporovnatelne. Co sa mi moze stat v servise, kde pockam 5 minut pri zdvihnutom aute, kym vytecie olej a kym tam mechanik nenaleje novy a vymeni filter? Okrem toho, nech mi daju podpisat papier, ze tam idem na vlastnu zodpovednost, ziadny problem.


Este mi vysvetli, preco si okolo toho taky obsedantny? Zla skusenost?


Nie, ja som si presadil moznost pri kazdej vymene oleja u kazdeho auta, ktore som mal. Skor skusenost inych: nedoliaty, preliaty olej, nedotiahnuty filter (to som cital niekde na mazdaklube), vymenena iba cast oleja, naliaty iny olej (nosim si svoj) atd. Nie som ani tak obsedantny ako paranoicky, co sa tyka servisov.

uz si pomaly v tej faze, ako ja predcasom, zacnes si ten olej menit sam ...
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Lubos1 » Pia Máj 05, 2006 12:03 am

To nie, nemam na to priestory ani skusenosti (a ani chut). A okrem toho mam este auto v zaruke, takze musim vyuzivat spickove sluzby autorizovanych servisov :lol
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod hochut » Uto Máj 16, 2006 12:49 pm

Lubos1 píše:To nie, nemam na to priestory ani skusenosti (a ani chut). A okrem toho mam este auto v zaruke, takze musim vyuzivat spickove sluzby autorizovanych servisov :lol
Nemusíš ani Ty ani nikto iný.
Mama EU to zariadila.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod pepo » Štv Feb 21, 2008 2:29 am

boli ste uz niekto v servise Kova v Badine(medzi BB a Zvolenom)?
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť