Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Banská Bystrica

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Banská Bystrica

Poslaťod ivanhoe » Pon Júl 07, 2008 11:00 pm

Do Mazdy v BB chodím so zmiešanými pocitmi. Keď som potreboval vymeniť manžetu na polosy na homo kĺbe a doniesol som si ju so sebou tak ten technik pri otázke čo to bude stáť sa zahľadel do stropu a povedal okolo 2.000,- Sk. Tak som sa otočil a odišiel. Potom som sa pre zaujímavosť na výmenu spýtal v Mazde v Púchove a tam mi povedal technik za robotu 700,- Sk.
Mazda 626 GF 16V 2l 85kW r.v.1998
ivanhoe
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Uto Apr 10, 2007 10:01 pm
Bydlisko: banskán bystrica

Poslaťod Myjavak » Str Jún 24, 2009 12:14 pm

Mazda v BB - teda "Kova v Badine"? Ja uz urcite nie.

Bol som tam po 60.000km. Po telefone mi odmietli dat akukolvek informaciu o cene prehliadky. Vraj sa to neda, lebo nevedia co budu musiet robit. (?!?!) Za to vedeli, ze to bude trvat 3 hodiny (!??!) - este nikdy som nezazil 3 hodinovu prehliadku. Oni ale, ze ak sa to ma urobit kvalitne, tak to tak pri Mazde musi byt. Nevadi. Isiel som.

Auto poriesili, zkasli ma 10.000 Skk s tym, ze sa nerobilo nic nad ramec klasickej prehliadky. Vraj dalsie prehliadky budu este drahsie. Od zaciatku ako som sadol do auta som mal pocit, ze je nejake hlucnejsie. Nemohol som to uz riesit, lebo som utekal na stretnutie do BA. Po pol hodine ma uz bolela hlava z vrkotu auta. Zvuk ako ked si mladici davaju vyfuky, "aby to malo zvuk".

Dohodol som sa opat s Mazda BB, ze sa mi to nezda, tak nech na to pozru. Samozrejme na nic neprisli. Tak som zobral technika so sebou a snazil som sa mu vysvetlit, co pocujem. On nepocul. Kedze som ale bol neodbitny, nakoniec ked pozeral pod kapotu a ja som dupal na plyn prisiel na to, ze mi tam neupevnili nejaku cast, ktora tam vibrovala a robila ten lomoz.

Jasne, ze cestu z LM do BB a naspat + zabity cas nikto v Mazde neriesil. Asi som na tej prvej prehliadke nemal byt 3 hodiny, ale 6 ...

Teraz som bol na dalsej prehliadke. Uz v Honde v Liptovskom Mikulasi. Uz po telefone mi vedeli, povedat, ze prehliadka bude stat 160 EUR, dokonca mi to pekne po polozkach vymenovali. Tiez - prehliadka trvala 1.5 hodiny. A dokonca mi v aute nic nevrci a nic nevyzera byt pokazene. Maximalna spokojnost ...

Ja osobne, aj ked samozrejme urcite nie som objektivny, do servisu Mazdy uz nevkrocim. Honda v LM ma inu uroven ...
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod pepo » Str Jún 24, 2009 8:39 pm

Mazda v BB uz nieje. Sa mi vidi, ze to bolo Autoforum, alebo nejako tak, teraz uz tam Mazdy neservisuju a robia asi iba Hyundai. V Badine je ina firma.

BTW: s akym autom si tam bol? Predpokladam, ze v LM nieje origo servis.
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myjavak » Štv Jún 25, 2009 9:37 am

Zdar Pepo. Kova sa tusim volali ti "autickari" z Badina. Bol som tam s Mazdou 6 a k LM - v LM nie je Mazda, ale predajca / autorizovany servis Honda. Kvalitna praca a pristup, rozumne ceny ... Nabuduce volim asi Accord :)
Naposledy upravil Myjavak dňa Str Júl 01, 2009 12:30 am, celkovo upravené 1
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod nadplukovník » Uto Jún 30, 2009 8:53 am

Tak po 60.000 km som bol po zlých skúsenostiach s lakovaním v TN radšej v Dunajskej Strede v TURDUS, s.r.o. Cena €245.99 (SKK 7410.69):
Časov. norma prehl. MAZDA (1,5 h)........................€35.55
Časov. norma pr. kar. MAZDA (0,8 h)......................€18.96
Olej Shell Helix Ultra.............................................€82,32
Sviečka BKR5E-1 M323.........................................€24,36
Filter vzd.M3I03 1,4+1,6.......................................€24,49
Filter olejový M...................................................€8,65
Sklad. a znehod. odpadov.....................................€1,66
Automatické spínan. svet. ....................................€17,59
Montáž mod. aut. zap. svetl. ................................€32,41

Som spokojný nad mieru. A podstatné je aj jednanie, čo musím vysoko vyzdvihnúť.
Naposledy upravil nadplukovník dňa Pon Aug 24, 2009 1:42 pm, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok užívateľa
nadplukovník
VIP 2008
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 10:54 am
Bydlisko: SVK

Poslaťod Myjavak » Uto Jún 30, 2009 3:34 pm

Pekne. Takze ma vtedy v tej BB pekne obtiahli. :) Aspon ale vyzera, ze sa s nimi uz Mazda "vysporiadala" a teraz okradaju fanusikov korejskych znaciek ...
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod miko613 » Uto Jún 30, 2009 6:58 pm

Myjavak píše:Pekne. Takze ma vtedy v tej BB pekne obtiahli. :) Aspon ale vyzera, ze sa s nimi uz Mazda "vysporiadala" a teraz okradaju fanusikov korejskych znaciek ...

Bud rad ze si si to nedal spravit do PK AUTO v PP,potom by si iste zaplakal.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pepo » Uto Jún 30, 2009 8:04 pm

neviem nechcem do toho rypat, ale nejako nevidim spojitost servisu s BB

myjavak otazka: bol si v servise v BB alebo v Badine?
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myjavak » Uto Jún 30, 2009 10:36 pm

Pepo - hej. Asi sa nepresne vyjadrujem. Pre mna to je akoze BB, aj ked je to Badin. Takze ak som sa dotkol nejakeho servisu v BB, tak sa ospravedlnujem. Hovoril som stale o tom Autoforum v Badine, ako som v jednom prispevku upresnil.

Servis v PP - tam ale Mazda nie je ci ano? Som tam chcel ist ale tusim som dosiel po info, ze to tam uz nefunguje. Aj tak ale uz zostavam verny Honde v LM ...

Je to inak parada, ked sa clovek musi bat dat niekde servisovat auto ... By clovek cakal, ze si na to kvalitu jednotlive znacky dozru. Ocividne na SK este nedospela doba ...
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod pepo » Uto Jún 30, 2009 11:28 pm

pockaj, teraz to sme nejako splietli

Autoforum bolo na adrese Zvolenska cesta 11, banska bystrica. Momentalne uz tam nieje, lebo ani Mazda ho uz nema na svojich strankach

a v Badine je od zaciatku KOVA(asi). Podla predajcu je to tak, ze sa Mazda zo ZV a z BB zlucili a spravili jednu pobocku v Badine
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myjavak » Str Júl 01, 2009 12:29 am

Pepo - no jo. Som to doplietol. Neviem odkial poznam to Autoforum, ale bolo mi to tak povedome, ze som myslel, ze to oni su v tom Badine. Ked si ale napisal Kova - hej. To su oni. Su vedla dialnice ci rychlostnej cesty ci co to tam je. Moc tadial nechodim. Ak stale servisuju Mazdy, tak dakujem pekne. Nikomu nedoporucujem.

Rozmyslam, sledujuc cenu co zaplatil nadplukovnik, ktora je uplne ina ako ta co som platil ja, aj ked mu robili este veci navyse, ktore mne robene neboli, ze by som mal do Mazdy aj ked s odstupom casu napisat. Len nech maju informaciu, akych maju partnerov ...

A idem zmenit vo svojich prispevkoch to Autoforum, nech im nekazim meno :) Aj ked teda uz tusim neexistuju ... Vdaka za upozornenie.
Myjavak
Čitateľ
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jún 24, 2009 11:57 am

Poslaťod Michal 4WS » Štv Aug 20, 2009 10:47 pm

Kxkxti boli aj v Autofore a ako tak čítam tak sú aj v Badíne...... :prdel
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod dolfort » Pon Júl 04, 2011 11:37 pm

Updatujem tému, Bystričania kam chodíte s Mazdami?
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod emel » Str Feb 29, 2012 2:29 pm

Vyborny autoservis v BB je na Partizanskej ceste 71 - Naj auto.
Nie je to priamo Mazda, robia tam vsetky druhy aut. Vyborny pristup, dobre ceny.
Ja som bol vzdy maximalne spokojny.

Tu je kontakt:
Naj Auto, s.r.o.
Partizánska cesta 3501/71, 97401 Banská Bystrica

Tel.: 048/414 63 08 - tym som si nie isty, nasiel som to cislo v zlatych strankach :)
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dolfort » Str Feb 29, 2012 2:58 pm

Ja ziatiaľ čo som potreboval poriešiť tak som bol u garážistu v Majeri, v pohode chlapík, strpel moju prítomnosť počas skoro 3och hodín, keď som mu kládol rôzne infantilné otázky kým vymenil zadné tlmiče, vymenil olej v motore a v prevodovke. 50 € za prácu za vyššie vymenované úkony je totálna pohoda.
No garážista je len sám chlap, ktorý rieši mechaniku a motory, ale už nedokáže urobiť komplexné veci typu plechy, lakovanie a tak.
Stále mám občasný problém s motorom a nikto sa toho nechce chytiť.

Emel na tú Partizánsku aj chodíš so svojou károu?
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť