Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Banská Bystrica

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Banská Bystrica

Poslaťod M6 GH GTA » Str Feb 29, 2012 10:57 pm

A coze mas obcas s motorom?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod dolfort » Štv Mar 01, 2012 3:57 am

M6 GH GTA píše:A coze mas obcas s motorom?


Slabý ťah z nízkych otáčok, sprevádzný miernym trhaním, ako keby som išiel na tri valce.
- Najvýraznejšie je to v prásme 2500-3000 ot., ale občas sa to objavuje aj do 4000 ot.
- vždy len keď je "pod plynom" a v záťahu, t.j. napr. trochu viac plynu do mierneho kopca na 3.-5. kvalte kvalte a pod. - nepomôže ani podradenie
- objavuje sa to úplne sporadicky a bez akejkoľvek spojitosti s nejakými vonkajšími faktormi
- nepodtáčam

- pomerne čerstvé sviečky aj vzduchový filter (pár tisíc km), navyše testované aj na iných sviečkach s rovnakým efektom
- na najrozličnejších benzínoch, kde aj v rámci jednej nádrže občas to robí inokedy nie (väčšinou tankujem plnô)
- občas aj v rámci jedného dňa áno - nie (ráno do roboty cukanie, poobede naspäť nie)
- auto jazdí väčšinou medzimestský režim (80%)
- diagnostika ukázala 0 chýb

Už som o tom rozprával s viacerými mechanikmi, ale každý len krčí plecami a samozrejme nikomu sa to nechce riešiť. Osobne to zvaľujem na elektroniku, možno cievka zapaľovania, káble ku sviečkam, čo ja viem. Ale možno sú to sedlá ventilov, možno váha vzduchu? Neviem, len hádam, som len laik.
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod M6 GH GTA » Štv Mar 01, 2012 11:54 pm

Tvoj popis sedi na jednu pravdepodobnu zavadu, odkial si priamo z Banskej?
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod dolfort » Pia Mar 02, 2012 12:14 am

M6 GH GTA píše:Tvoj popis sedi na jednu pravdepodobnu zavadu, odkial si priamo z Banskej?


nie ale ak to vieš vyriesiť prídem spoko za tebou, nebudem ľutovať námahu čas ani peniaze.
Prezradíš čo je tá pravdepodobná závada?
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Docent » Pia Mar 02, 2012 2:04 am

dolfort píše:
M6 GH GTA píše:Tvoj popis sedi na jednu pravdepodobnu zavadu, odkial si priamo z Banskej?


nie ale ak to vieš vyriesiť prídem spoko za tebou, nebudem ľutovať námahu čas ani peniaze.
Prezradíš čo je tá pravdepodobná závada?

... zo zvedavosti by som aj ja rad vedel... :o)
Mazda5 GT 2.0i 107kw Obrázok
Ex:Mazda3 Touring1.6i 77kw,r.v. 2007
Obrázok užívateľa
Docent
Pisateľ
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 2:42 pm

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Mar 02, 2012 2:16 pm

Dolfort pise.. Slabý ťah z nízkych otáčok, sprevádzný miernym trhaním, ako keby som išiel na tri valce.

Ak je to tak ako pises, ze vynechava jeden valec a to hlavne pri zatazi napr. do kopca (max.otvorena skrtiaca klapka, pomaly stupajuce otacky=vela nasateho vzduchu=velky tlak vo valci) ikra na sviecke bud nepreskoci, alebo skoci v mieste kde jej to dojde lahsie ako pod velkym tlakom vo valci, ked ze si vylucil sviecky, problem bude robit jedna zo zapalovacich cievok. Ale toto len za predpokladu ze vynechava jeden z valcov!! Ak to nevies posudit nechaj na aute previes niekoho co ti potvrdi ze v moment problemu ide auto na tri valce. Potom budes potrebovat jednu cievku na skusku a postupne ju prehadzovat na jednotlive valce a jazdit a jazdit az zamenis tu prerazenu. Nieje to jednoduche hlavne ked sa to prejavuje sporadicky, uz som to absolhoval na M6. Snad si tomu porozumel. :hmmhmm
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod dolfort » Pia Mar 02, 2012 2:34 pm

M6 GH GTA píše:
Dolfort pise.. Slabý ťah z nízkych otáčok, sprevádzný miernym trhaním, ako keby som išiel na tri valce.

Ak je to tak ako pises, ze vynechava jeden valec a to hlavne pri zatazi napr. do kopca (max.otvorena skrtiaca klapka, pomaly stupajuce otacky=vela nasateho vzduchu=velky tlak vo valci) ikra na sviecke bud nepreskoci, alebo skoci v mieste kde jej to dojde lahsie ako pod velkym tlakom vo valci, ked ze si vylucil sviecky, problem bude robit jedna zo zapalovacich cievok. Ale toto len za predpokladu ze vynechava jeden z valcov!! Ak to nevies posudit nechaj na aute previes niekoho co ti potvrdi ze v moment problemu ide auto na tri valce. Potom budes potrebovat jednu cievku na skusku a postupne ju prehadzovat na jednotlive valce a jazdit a jazdit az zamenis tu prerazenu. Nieje to jednoduche hlavne ked sa to prejavuje sporadicky, uz som to absolhoval na M6. Snad si tomu porozumel. :hmmhmm


Porozumel, vďaka. Skontaktujem sa s pár ľuďmi u mňa v okolí (BB, ZV), ktorí by tomu mohli rozumieť. Čisto hypoteticky by sa tu nechcel niekto previezť na mojej päťke?
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Pia Mar 02, 2012 7:12 pm

Cisto hypoteticky by som bol mozno ochotny ti jednu novu cievku pozicat ked ti potvrdia, ze ti ide na 3 valce, co s velkou pravdepodobnostou ide. Tiez som to riesil na M6 :spik2
A tym buranom, co to neriesia ked diagnostika ukaze 0 chyb, by si mohol aspon :prdel ukazat.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod dolfort » Sob Mar 03, 2012 12:34 am

ok dik za ponuku. Ja si teda najprv necham potvrdit tie tri valce a potom by som ta s tym otravoval dobre?
Ti burani s diagnostikou, no na ich obranu azda tolko ze su dost busy a zrejme nie su odkazani na pripady ako som ja, proste riesia len priority. Navyse mi to spravil zadarmo a so skusobnou jazdou a pokusnou vymenou sviecok pri mne zabil tak hodinu, co mu sluzi ku cti.
Co sa mi ale nepacilo ze typek dost frajeruje co vsetko vie (ale pravda je ze naozaj vie) ibaze fakt nema cas a vzdy ma odbil aby som mu zavolal za dva tyzdne, potom ma posunul aby som prisiel o dalsie dva tyzdne a tak dokola. Takze som ho nahal na pokoji, ved nie je jediny automechanik v galaxii.
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod emel » Pon Mar 12, 2012 10:27 pm

dolfort píše:
Emel na tú Partizánsku aj chodíš so svojou károu?


Uz nie je na Partizanskej, servis sa prestahoval nad budovu Telekomunikacii na Hornej ulici. A ano, chodim tam aj ja so svojim autom :)
Preto aj odporucam.
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dolfort » Uto Mar 13, 2012 1:56 am

emel píše:
dolfort píše:
Emel na tú Partizánsku aj chodíš so svojou károu?


Uz nie je na Partizanskej, servis sa prestahoval nad budovu Telekomunikacii na Hornej ulici. A ano, chodim tam aj ja so svojim autom :)
Preto aj odporucam.


Uplne hore vzadu v poslednom rade garazi nad Autotechnou?
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod emel » Pia Mar 16, 2012 2:29 pm

dolfort píše:Uplne hore vzadu v poslednom rade garazi nad Autotechnou?


daj si do googla tieto GPS suradnice: 48.740703,19.155157
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dolfort » Pia Mar 30, 2012 7:18 pm

ahoj leichnam, ak je to pre teba mozne a pozical by si mi teda jednu cievku, chcel by som to oprobovat.
(Myslim ze mi neprechadzaju SS, mam malo prispevkov... Keby nieco, 0905941107)
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Ned Apr 01, 2012 1:55 pm

To si sa zavcasu ozval. Dalsie pocitam, ze budem mat v priebehu mesiaca. Tvoja SS dorazila, kedze si ju vsak vymazal, je necitatelna.
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod dolfort » Pon Apr 02, 2012 11:07 am

leichnam píše:To si sa zavcasu ozval.

však ;-) vela prace malo casu.

leichnam píše:Dalsie pocitam, ze budem mat v priebehu mesiaca. Tvoja SS dorazila, kedze si ju vsak vymazal, je necitatelna.

ak to do mesiaca neporiesim, ozvem sa. dik za ochotu!
Mazda 5 2.0 107kw CR1 2005
dolfort
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 7:25 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť