Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Servis BA

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Servis BA

Poslaťod TomAnt » Sob Jún 14, 2008 11:47 pm

No lebo majitel je otec Blackinho kamarata. :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kawa » Ned Jún 15, 2008 9:15 pm

Black v exilu Nejenom to je důvodem, když se stěhuji do Blavy, tak tam potřebuji i nějaky servis, kterému budu důvěřovat.
Když je nouze nebo zima tak řídím Mazdu.
KAWA už vyjel ;)
Obrázok užívateľa
kawa
Prispievateľ
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 6:30 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod TomAnt » Ned Jún 15, 2008 10:35 pm

Ved to je v poriadku, len som osvetloval situaciu :)

Black, ale ako referenciu, uz si tam nejake auto opravovala? Ak nie, tak ho mozes len doporucit, ale nie ako referenciu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kawa » Pon Jún 16, 2008 9:18 pm

Black v exilu Zatím je to jen doporučení, ale do měsíce si tam Mazdu dám servisovat, tak pak to bude doporučení.
Když je nouze nebo zima tak řídím Mazdu.
KAWA už vyjel ;)
Obrázok užívateľa
kawa
Prispievateľ
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 6:30 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Ivan BA » Str Jún 18, 2008 10:35 am

Tvoja Mazda potrebuje častý servis? :ho: Moja pozná iba kontroly :jupi
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod kawa » Štv Jún 19, 2008 11:14 am

Black v exilu Ne ne moje Mazda potřebuje standartní spotřební materíál, odešly brzdové kotouče vzadu a destičky a bude potřeba jejich výměna :o) , tak bude potřeba zajet do servisu a to do servisu v Blavě. Však tvoji Mazdu Ivane už jsem dlouho neviděla.
Když je nouze nebo zima tak řídím Mazdu.
KAWA už vyjel ;)
Obrázok užívateľa
kawa
Prispievateľ
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Pon Feb 28, 2005 6:30 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod viktor444 » Str Jún 25, 2008 9:40 pm

čaute...ako som tu už v rôznych rubrikách písal o svojich problémoch s mojou mazdou 6,konečne sa všetko dalo do poriadku a to vdaka jednému dobrému servisu v BA.Menili mi rozvody,olej,filtre,predné brzdové platničky a hlavne mi odstránili to cvakanie čo bolo počuť .Vymenili mi jednu trysku a dalšiu dali opraviť,zároven mi celý systém kompletne prehliadli a výfukové potrubie vyčistili.Takže teraz som konečne so svojou mazdou nadmieru spokojný.
viktor444
Opytovateľ
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Jún 25, 2008 9:48 pm

Inac, zislo by sa napisat ktoremu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Ivan BA » Str Jún 25, 2008 10:15 pm

Ja môžem doporučiť iba Shochman servis na Rovniankovej pri KD, chodím k nemu už roky ( cca 10) a vždy v pohode, Bol mi odporučený majiteľom iného servisu (kamarát) kôli diagnostike ešte Fiatu, napriek tomu, že to nemalo konektor -1 z prvých vstrekovačiek, zdiagnostikoval súčiastku po súčiastke. Tak isto kamarátove GM. Naposledy mne Mazdu, napriek tomu, že zastupuje iba Bosch a + sa vozil asi 20 min po Petržke(za moj benzín a jeho čas), ako sa to chová a nakonec ma to stálo 3 kg čistá ruka.
Odporučil vymeniť sviečky, max káble, aj keď sa problém neprejavil (Murphyho zákony). Vymenil som sviečky a je po probléme.
Moje hodnotenie 5x hviezdička
Vždy problémy vyriešil bez snahy ošklbania.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivan BA » Str Jún 25, 2008 10:32 pm

Osobne nedoporučuje servis pri Baumaxe na Bajkalskej, síce krásna hala. Bol mi odporučený pre zaneprázdnenosť kôli odvŕtaniu kolesa, ale s upozornením, že síce to spraví, ale .....
a tak aj bolo , po odvŕtaní matice, schraub (závitovú tyč - alebo jak) nevymenil a ostal doslova rozvŕtaný, brzdu - zakusnutú si vyúčtoval ako opravenú - to bolo dôvodom prehriatia a zakusnutia matice.
Po odchode zo servisu som zistil, že brzda je stále zakusnutá. Pri reklamácii ma pre istotu hodil za pedále a zdvihol na zdvihák, aby som šlapal a potom ukazoval akési hrdze, že to je môj brzdič :o) a že sa musdí vymeniť :lol , ja mu na to, že to nech si nechá pre staré babky, že hrdzu mu naškrabem kde chce a po oprave po reklamácii stále brzda zakusnutá.
Tak som sa nas...l, rozhodil som to pod barákom, vyčistil valaček a piestik a žiadna hrdza, iba sajrajt :shock. Dve hodinky roboty a ušetrených 10 litrov, čo pýtal on.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bootleg » Str Jún 25, 2008 11:28 pm

Vdaka za tip na Shochman servis, podam info dalej. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Bedro » Štv Jún 26, 2008 2:24 am

Ivan BA ty mas teda stigro :o) nechapem ako moze tak klamat pri takej somarine jak premaz valcekov teeda
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod dabel » Štv Jún 26, 2008 7:51 am

Ivan BA píše:Ja môžem doporučiť iba Shochman servis na Rovniankovej pri KD

Jo, tito sa kedysi natrapili, ked mi davali dokopy elektroniku na Opla! Ale vsetko spravili na vybornu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Rainbow » Štv Jún 26, 2008 8:10 am

Ivan BA píše:Po odchode zo servisu som zistil, že brzda je stále zakusnutá. Pri reklamácii ma pre istotu hodil za pedále a zdvihol na zdvihák, aby som šlapal a potom ukazoval akési hrdze, že to je môj brzdič :o) a že sa musdí vymeniť :lol , ja mu na to, že to nech si nechá pre staré babky, že hrdzu mu naškrabem kde chce a po oprave po reklamácii stále brzda zakusnutá.
Tak som sa nas...l, rozhodil som to pod barákom, vyčistil valaček a piestik a žiadna hrdza, iba sajrajt :shock. Dve hodinky roboty a ušetrených 10 litrov, čo pýtal on.

To uz si si mohol dat spravit do AP, mozno by to vyslo lacnejsie :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Mikey626 » Štv Jún 26, 2008 11:26 am

Ivan BA píše:Ja môžem doporučiť iba Shochman servis na Rovniankovej pri KD, chodím k nemu už roky ( cca 10) a vždy v pohode, Bol mi odporučený majiteľom iného servisu (kamarát) kôli diagnostike ešte Fiatu, napriek tomu, že to nemalo konektor -1 z prvých vstrekovačiek, zdiagnostikoval súčiastku po súčiastke. Tak isto kamarátove GM. Naposledy mne Mazdu, napriek tomu, že zastupuje iba Bosch a + sa vozil asi 20 min po Petržke(za moj benzín a jeho čas), ako sa to chová a nakonec ma to stálo 3 kg čistá ruka.
Odporučil vymeniť sviečky, max káble, aj keď sa problém neprejavil (Murphyho zákony). Vymenil som sviečky a je po probléme.
Moje hodnotenie 5x hviezdička
Vždy problémy vyriešil bez snahy ošklbania.



Kvoli objektivite mi neda nenapisat aj negativnu skusenost so Sochman-om. Co sa tyka motorickych veci, tak su fajn a som v tomto s nimi spokojny, ale na mechanicke veci moc niesu (alebo som mal proste smolu).
Bol som tam s tym, ze mi na rucnej brzdi iba prava strana. Pozreli sa na to a povedali ze treba vymenit lanko, tak som im povedal nech rovno vymenia oba, aby som mal pokoj.
cca o 6 hodin mi volali, ze prava strana uz brzdi, ale prezmenu nefunguje lava strana a ze je v prdeli strmen, ale ze ho vedia zohnat a vymenit za 6000 skk.
Na to som im povedal dakujem a dovidenia. Siel som s tou brzdou teda do AP kde dali dole brzdove lanko, nanovo ho natiahli a zrazu cuduj sa svete to zacalo brzdit.
Takze asi tolko. Ono evidentne dost zalezi s cim do ktoreho servisu ides.. je celkom pochopitelne, ze nie v kazdom servise vedia robit vsetko, takze som si vybral nespravny servis na taku vec :-(
Ale ako hovorim, motor vedia dat dokopy pekne aj za rozumnu cenu.
Driving Xedos is like flying without taking off...
Obrázok užívateľa
Mikey626
VIP 2009
 
Príspevky: 725
Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 2:58 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron