Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

AAA

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Poslaťod xxxxx » Štv Sep 08, 2005 10:24 am

Marek píše:A myslíte, že konkrétně tohle auto může mít opravdu najeto jen 80.000km?


tomu never ani keby ti co vravel. S tymi kilometrami by ho kupil zene alebo synovcovi :o)
Pridaj aspon tak 50 000km
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod T » Štv Sep 08, 2005 5:13 pm

Marek píše:A myslíte, že konkrétně tohle auto může mít opravdu najeto jen 80.000km? A na co bych si měl u tohodle modelu dávat pozor? Na co se při prohlídce soustředit? Udělám asi toto:

- obejdu si ho, jestli všechno lícuje
- koukám pod koberce, na sváry, jestli nebylo "dělaný"
- poslech motoru, jestli ševelí jak má
- odšroubuju víčko od oleje, položím dlaň jestli neprská olej
- spojka, kde zabírá
- převodovku asi nepoznám, ale prej dávaj záruku na motor a převodovku, jestli jde řadit plynule...
- nechám ho jet po rovině bez volantu, kam zatáčí
- přejedu si nerovnost, ať vidím v jakým stavu jsou tlumiče
- prudce zabrzdím (áčkařovi to neřeknu :lol ) a pozoruju jestli necítím velký chvění na volantu (kotouče)

Co byste mi ještě poradili? A dál bych prosil majitele V6 o vyjádření, co se u tohoto modelu může sr*t, co bude v těchto kilometrech asi opotřebené. :o)

Díky všem mazdaodborníkům. :hura



DLE RAD MEHO ZNAMEHO DOPORUCUJI PREDEVSIM :
- nechat doma vsechny penize, doklady, kreditky, telefon, ... Cokoliv, co by mohlo poslouzit jako zaloha a v pripade, ze by te chteli odvezt do banky nebo dom pro penize RADIKALNE odmitat (umyslne nepisu odmitnout, protoze jedno NE jim asi stacit nebude). To jenom pro pripad, abys domu neodjel treba se skvelim trabantem :ho: Umeji perfektne ukecat a jsou opravdu velice neodbytny.

Jinak predevsim zkontroluj papiry. Je-li to dovoz, razhodne chtej videt original velky technicak!!! Kopii nebrat!!! :nene Taky mrkni odkud je dovezene. (Holandsko = o 100.000 km vic :sok: . Nemaji orig. technicak = omlazene tak o 2 roky, mozna o 3 :notme: ) O servisni knizce se samozrejme ani nezminuji. Nema-li ji, ma to jiste nejaky duvod. Podle vinu bych zkontroloval, jestli odpovida rok, motor, ...

Mozna jeste jestli nezataci pri brzdeni.

Zkontroluj kontrolky. Meli by zhasinat postupne, ne najednou. (poradi fakt nevim, mozna nejaky odbornik odsud). Diagnostika by nebyla na skodu.

Drzi otacky? Nechcipa na volno,... na to fakt nejsem expert.

Nemam moc prehled, co se tyce tohohle motoru, ale jinak by mi prislo fakt dost drahy.

Hodne stesti a stastnou ruku pri vyberu. :zit

Tomas
T
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pon Sep 05, 2005 1:56 pm

Poslaťod dabel » Štv Sep 08, 2005 5:15 pm

T píše:Je-li to dovoz, razhodne chtej videt original velky technicak!!!

Ten bohuzial pri prihlasovani odoberie Dopravny inspektorat, spolocne s COC.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod T » Štv Sep 08, 2005 5:22 pm

dabel píše:
T píše:Je-li to dovoz, razhodne chtej videt original velky technicak!!!

Ten bohuzial pri prihlasovani odoberie Dopravny inspektorat, spolocne s COC.


Myslel jsem ze ne. A kdyz jo, mozna by se dal nekde dohledat. Nebo myslis, ze ho seberou a vyhodej?? Tohle tedy nevim urcite. Ale pokud je cerstve dovezene, tak mozna neni prihlasene (dalsich 5 - 8 tisic :zouf ) , potom by ho meli mit.

Tomas
T
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pon Sep 05, 2005 1:56 pm

Poslaťod dabel » Štv Sep 08, 2005 5:26 pm

T píše:Myslel jsem ze ne. A kdyz jo, mozna by se dal nekde dohledat. Nebo myslis, ze ho seberou a vyhodej?? Tohle tedy nevim urcite. Ale pokud je cerstve dovezene, tak mozna neni prihlasene (dalsich 5 - 8 tisic :zouf ) , potom by ho meli mit.

Pri prihlasovani ho proste DI zbali a "zalozi do spisu auta" - cize mozno na DI by sa dal ten original dopatrat (cerstva skusenost, auto som prehlasoval v aprili). Kamarat, pretoze auto mal v Nemecku na svoju firmu, ho chcel vydat, ale odkazali mu len, ze to "nie je mozne, lebo je uz zalozeny v spise".

Na druhej strane je to tak trosku logicke - napr. v Nemecku je drzitel velkeho technicaku automaticky majitel auta a tym padom by mohol na tento velky technicak znova auto prihlasit a auto by tak bolo registrovane 2x.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod T » Štv Sep 08, 2005 5:37 pm

dabel píše:
T píše:Myslel jsem ze ne. A kdyz jo, mozna by se dal nekde dohledat. Nebo myslis, ze ho seberou a vyhodej?? Tohle tedy nevim urcite. Ale pokud je cerstve dovezene, tak mozna neni prihlasene (dalsich 5 - 8 tisic :zouf ) , potom by ho meli mit.

Pri prihlasovani ho proste DI zbali a "zalozi do spisu auta" - cize mozno na DI by sa dal ten original dopatrat (cerstva skusenost, auto som prehlasoval v aprili). Kamarat, pretoze auto mal v Nemecku na svoju firmu, ho chcel vydat, ale odkazali mu len, ze to "nie je mozne, lebo je uz zalozeny v spise".

Na druhej strane je to tak trosku logicke - napr. v Nemecku je drzitel velkeho technicaku automaticky majitel auta a tym padom by mohol na tento velky technicak znova auto prihlasit a auto by tak bolo registrovane 2x.


Kdyz jsem jeste shanel auto, tvrdili mi, ze maji i orig. nemeckej. (nicmene mi ho odmitli ukazat, prej kvuli obchodni politice - uhanel jsem otamtud, sec mi sily stacili :alik A nebyl to zadnej bazarek, ale original prodejce NISSANu.)
Videl jsem hodne originalu, ale je mozne, ze vsechny byly u nas jeste neprihlasene, to si uz nepamatuju.

T.
T
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pon Sep 05, 2005 1:56 pm

Poslaťod Kris » Štv Sep 08, 2005 5:38 pm

Pre kristove rany...tolko roznych veci co treba pozriet ..tymto kriteriam, co ste vsetci sem dali, nemoze vyhoviet ziadne vozidlo :o: ..ale som za :lol
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod T » Štv Sep 08, 2005 5:42 pm

Kris píše:Pre kristove rany...tolko roznych veci co treba pozriet ..tymto kriteriam, co ste vsetci sem dali, nemoze vyhoviet ziadne vozidlo :o: ..ale som za :lol


JOJO sehnat poctivy auto ve slusnym stavu je nadlidsky vykon :vict
T
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Pon Sep 05, 2005 1:56 pm

Poslaťod Yenix » Štv Sep 08, 2005 9:03 pm

Marek píše:A myslíte, že konkrétně tohle auto může mít opravdu najeto jen 80.000km? A na co bych si měl u tohodle modelu dávat pozor? Na co se při prohlídce soustředit? Udělám asi toto:

- obejdu si ho, jestli všechno lícuje
- koukám pod koberce, na sváry, jestli nebylo "dělaný"
- poslech motoru, jestli ševelí jak má
- odšroubuju víčko od oleje, položím dlaň jestli neprská olej
- spojka, kde zabírá
- převodovku asi nepoznám, ale prej dávaj záruku na motor a převodovku, jestli jde řadit plynule...
- nechám ho jet po rovině bez volantu, kam zatáčí
- přejedu si nerovnost, ať vidím v jakým stavu jsou tlumiče
- prudce zabrzdím (áčkařovi to neřeknu :lol ) a pozoruju jestli necítím velký chvění na volantu (kotouče)

Co byste mi ještě poradili? A dál bych prosil majitele V6 o vyjádření, co se u tohoto modelu může sr*t, co bude v těchto kilometrech asi opotřebené. :o)

Díky všem mazdaodborníkům. :hura


Ještě bych vřele doporučil zkontrolovat, jestli jsou pneu sjeté rovnoměrně a ne na hranách...
Why does Winamp whip the Llama's ass? :nevim
Obrázok užívateľa
Yenix
Komunikátor
 
Príspevky: 608
Registrovaný: Sob Mar 05, 2005 4:41 pm

Poslaťod Marek » Štv Sep 08, 2005 10:24 pm

Díky všem. :hura teda tohleto všechno prohlížet, to je masáž, snad to zvládnu - jenom se bojím toho, že se "zamiluju" a nebudu objektivní, budu se v duchu přemlouvat, že všechno je super a nějaký ty indice snadno přehlídnu. :lol :lol :lol Jdu tam až patnáctýho, po vejplatě. :twist: :lol
Marek
 

Poslaťod Marek » Štv Sep 08, 2005 10:28 pm

Udělám ale radši jednu obhlídku dřív a pokusím se opsat VIN, nebo podle techničáku data k bývalému majiteli. Snadno si pak zjistím bližší info a pokusím se ho zkontaktovat, pokud budu mít štěstí, může mi říct, jak to teda s tím autem je, jestli to tam dal jako totální šrot, nebo je auto v pohodě. :lol
Marek
 

Poslaťod Black » Štv Sep 08, 2005 10:35 pm

T píše:
dabel píše:
T píše:Je-li to dovoz, razhodne chtej videt original velky technicak!!!

Ten bohuzial pri prihlasovani odoberie Dopravny inspektorat, spolocne s COC.


Myslel jsem ze ne. A kdyz jo, mozna by se dal nekde dohledat. Nebo myslis, ze ho seberou a vyhodej?? Tohle tedy nevim urcite. Ale pokud je cerstve dovezene, tak mozna neni prihlasene (dalsich 5 - 8 tisic :zouf ) , potom by ho meli mit.

Tomas

To není pravda :twist: ,protože já mám originál rakouský techničák od GD a originál německý techničák od GF a nikdo ho sebrat nechtěl,to jsou kecy,že se odebírá :prdel . Cizí techničák ti zůstane,nebudou ti ho brát :nene .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Štv Sep 08, 2005 10:52 pm

Marek píše:Díky všem. :hura teda tohleto všechno prohlížet, to je masáž, snad to zvládnu - jenom se bojím toho, že se "zamiluju" a nebudu objektivní, budu se v duchu přemlouvat, že všechno je super a nějaký ty indice snadno přehlídnu. :lol :lol :lol Jdu tam až patnáctýho, po vejplatě. :twist: :lol


A mají ho tam ještě?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Doktor » Pia Sep 09, 2005 7:36 am

Marek píše:Udělám ale radši jednu obhlídku dřív a pokusím se opsat VIN, nebo podle techničáku data k bývalému majiteli. Snadno si pak zjistím bližší info a pokusím se ho zkontaktovat, pokud budu mít štěstí, může mi říct, jak to teda s tím autem je, jestli to tam dal jako totální šrot, nebo je auto v pohodě. :lol


Pošli mě pak VIN do ss, podívám se mu na zoubek, díky.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dabel » Pia Sep 09, 2005 8:56 am

Black píše:To není pravda :twist: ,protože já mám originál rakouský techničák od GD a originál německý techničák od GF a nikdo ho sebrat nechtěl,to jsou kecy,že se odebírá :prdel . Cizí techničák ti zůstane,nebudou ti ho brát :nene .

Mozno preto, lebo si auto kupila pred vstupom do Unie. Vsetky saskarny s COC a tak zacali az po vstupe... Kecy to nie su, na rozdiel od Teba som si auto prepisoval sam "svojpomocne" a viem, co mi kde pobrali a co mi kde nechali. Dovod odobratia som tiez vysvetlil vyssie.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron