Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Auto Palace Bratislava - Neverending Story

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Auto Palace Bratislava - Neverending Story

Poslaťod Kris » Uto Aug 30, 2005 9:47 pm

Vazeni priatelia.

Po dlhodobejsej diskusii v uzsom kruhu sme dospeli ku takemu da sa povedat spolocnemu nazoru>>>

Notoricke staznosti na AP Bratislava a neustale nove a nove pribehy o tom, ako tato firma-servis nefunguje podla predstav zakaznikov, rozne problemy, ktore vznikli uz len tym, ze bolo opravovane nieco ine a nakoniec ma auto novu poruchu, atd...atd....toto vsetko je dost zle citanie.
Za normalnych okolnosti by sme si tu pofrflali a sirili "povest" servisu tak, aby sme uchranili dalsie potencialne obete pred skodami.
Asak vzhladom na specificku situaciu a poziciu Mazdaklub.sk smerom k AP Bratislava sme si uvedomili, ze toto asi nie je postup, ktory nieco prinesie.
AP BA je firma, ktora by mala byt strategickym partnerom klubu. To, ze to tak nie je, je tema na iny thread, vsetko potrebuje cas a dobre riesenia. Ak nieco systemovo nefunguje, mozno treba pomoct to nejako odstranit.

Navrhujeme teda, aby tento thread bol miestom, kde sa spisu vsetky pribehy, ktore ludia v suvislosti s AP zazili. Akonahle toho bude dost, spracujeme to a spravime navstevu v AP.
Zo stretnutia s riaditelom firmy (kvoli EMM) mame dojem, ze je to clovek, u ktoreho by sme nasli nejaku pozitivnu odozvu. Potrebujeme totiz, aby AP prosperovalo v kazdom ohlade (pretoze robi znacke meno a mame tu znacku radi) a sucasne, aby aj nase vztahy smerovali k lepsej urovni.
Takyto, aj ked negativny feedback, nemoze byt na skodu. Kedze, zda sa, ze zvnutra AP nie su schopni vidiet, ze je to naozaj zle (nikto tam nikdy nema cas a financne cisla su mozne dobre), mozeme im to ukazat sami zvonku.
Ostatne, zhorsit sa to uz asi nemoze, tak mozno motyka vystreli.

Kris & Steve & TomAnt & Tgala & Majki.
Naposledy upravil Kris dňa Uto Aug 30, 2005 10:56 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Str Aug 31, 2005 7:41 am

Dobrý sloh, chaloši.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Kris » Str Aug 31, 2005 11:14 am

Ok..tu je moj zazitok.

Pred rokom som isiel do AP, urobit si cenovy prieskum. Ako som uz spominal, zvyknem velmi dosledne donutit predajcu, obchodnika, aby mi zopakoval ceny, presne znenie z coho sa sklada sluzba, prave preto aby nedoslo k omylu. Ten zoznam co som si vtedy robil, mam stale so sebou.
Okrem ineho som si poznacil ze oprava-vymena kvapaliny v klimatizacii ma vyjde na 1800 sk.
Dal som si to teda dal vymenit. Bol to zaciatok septembra, dost teply, takze som sa vytesoval, ze aj ked na kratko, ale bude fungovat klima.
Prve prekvapenie ma cakalo pri preberani. Namiesto 1800 sk to zrazu bolo 2900. Jak k.... som musel zhanat terminal pretoze nenosim pri sebe hotovost, mal som iba 2 litre pri sebe.
Ked som sa stazoval, ze ako je mozne ze obchodnik mi povedal inu sumu, tak samozrejme, omyl je na mojej strane, ze som si to nejako zle poznacil. Asi tie moje obsesivne metody uistenia su nejake zle, ze ano, ked sa 3krat ustne spytam, ze ci ta suma 1800 a aj ine je ok, a na zaver som ten listok s cenami dal do ruky obchodnikovi nech ho skontroluje. Asi na mojej strane je chyba aj tak, obchodnik je predsa neomylny. Presne pre taketo veci sa ustijuem viackrat. Tazke zrobili zo mna dementa, co si nevie poznacit cenu. No nic, clovek sa zmieri, hlavne ze je ta klima spravena.
Preberam auto pred firmou a ako zatvaram dvere, sediac uz dnu na mieste vodica, taham ich k sebe - ty koxo! , vsak sa cela plastova cast dveri, plasty z vnutornej strany sa kyvu volne na kovovej casti dveri.
Cize potiahol som k sebe dvere ale pohol sa len plast s ruckou.. tak to nie! Ta co kurva robil s tym ked mal menit klimu! Sak ja som nekazal "servisovat dvere". Odvtedy mi tie plasty nedrzia tak ako maju. Je nepochopitelne co robil ten servisak, ze toto je vobec mozne. Len pako co nema vztah k praci moze takto nechat auto.
Epilog> Prisla dalsia jar, zacali byt tepla znova, aj EMM uz bolo asi 27-28 stupnov a to bol maj. Tazke som zacal pouzivat klimu. Myslite ze funguje? Hovno. Prestala chladit po asi 5 tich pouzitiach. Asi sa na preskusanie tou fosforovou latkou vykaslali.

Suma sumarum. Dal som 3 a pol tisic do luftu, mam dosrate dvere, a klima aj tak nefunguje.
Od normalnej firmy by som cakal aspon ospravedlnenie a opravu klimy a dveri zadarmo a 10 percent zlavu na future zakazky.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Str Aug 31, 2005 11:21 am

Len zrychlika jeden z mojich X pribehov, tento sem davam copy/paste z ineho threadu, slohove prace pridam neskor:

Ja len na zamyslenie a mozno aj pre kompetentnych v AP Bratislava.

Po poslednom servisovani Xedosa v AP Bratislava som zistil, ze pri nahadzovani kolies na svoje miesto si mechanici pomylili predne kolesa so zadnymi a pravu stranu auta mi prehodili. Pri tom je uplne na prvy pohlad evidentne, ktore kolesa treba dat dopredu a ktore dozadu. Naviac, kolesa sa daju pri zhadzovani dole oznacit, aby sme ich vedeli dat naspat do povodneho stavu. Zhodenie a nahodenie kolies je relativne nenarocna uloha, ktora bola v tomto pripade nezvladnuta. Ako mam potom doverovat a verit v pripade narocnych oprav? Zaroven sa mi menilo lozisko na prednom kolese. Mam si to dat skontrolovat este v inom servise, aby som mal istotu, ze sa niekde nezabijem?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Aug 31, 2005 11:22 am

Pokracujem copy/paste:

No neda mi nenapisat...
Toto nie je, ze nieco sa zle spravilo alebo podobne, ale...

Xed je doma, a ako som ho definitivne zaparkoval pred dom, tak som este zbehol dat vyvazit kolesa... Chalanisko da dole koleso a vravi... "No ale tie brzdove dosticky by ste mali vymenit, tie uz vydrzia maximalne tak 1000 km"

Preco to pisem? Od znackoveho autorizovaneho servisu by som ocakaval, ze bude proaktivny, a na takuto "malickost" ma upozornia oni. Podotykam, ze mi menili lozisko na kolese (na tom aute sa odvtedy jazdilo presne tyzden), takze si to mohli a mali vsimnut... Minimalne aspon taka zakladna vizualna automaticka kontrola...

No, asi chcem ale vela... Zial, ja osobne som zvyknuty v mojej brandzi svojim "zakaznikom", ci uz vnutrofiremnym alebo externym, poskytovat takyto automaticky nadstandardny servis ... Tak to potom ocakavam aj od druhych voci mne... Ale asi cakam vela... Nevadi, snad sa casom naucia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Aug 31, 2005 11:26 am

Pokracovanie z toho isteho threadu:

Ide o to, ze ja ani netusim co vsetko treba na aute kontrolovat, to mam akoze ist do skoly za automechanika aby som bol kludny? Chapes ma bratm o co ide? Ja ten zoznam neviem spravit... Ocakavam predsa od servisu ze mi podla toho co treba aj veci skontroluju, aj ked nie zadara ale SKONTROLUJU, nech sa niekde nezabijem... Akoze, ked mne vypadne system/systemy, hm, tak sa nic nedeje, straty za par hodin nefunkcnosti sa sice pohybuju v milionoch, ale nejde o ludsky zivot... O tomto stale rozpravam. Mi to totiz pripada ako ked idem k doktorovi, poviem ze ma boli hrdlo, on povie zakaslite, no a povie ze s hrdlom nic nemam... To ze mam zapal pluc som sa predsa nepytal... Chapete?

---

Takze dodatok... Preco som to vlastne pisal... Dnes som si kupil nove brzdove dosticky a dal si ich vymenit u chlapika, s ktorym mam len dobre skusenosti, ktory ma sice pneuservis a davam u neho prezuvat gumy, ale na moju otazku, ci by mi neprehodil platnicky zareagoval pozitivne a za chvilku prehodil. Ked som sa ho spytal ze co za to, tak vravi, ze dajte mi kolko uznate za vhodne, ja nie som autoservis, ale pneuservis... Ale nakoniec sme sa dohodli... dosticky stali 1490,- Sk ( http://www.marecek.sk ) a za vymenu som mu dal 400,- Sk

Co tym chcem povedat? Len jedno, keby mi v AP BA povedali, ze tie dosticky treba vymenit, tak by som im rovno povedal nech to spravia. Co z toho vyplyva? Vlastnou necinnostou prisli o kseftik a to ani nehovorim o tom ze tie dosticky od nich by mali inu marzu... takisto za pracu...

A este dodatok, pri vymene dosticiek pneuservisak prisiel na to, ze nemam kotuce prisrobovane nejakym jednym srobom, vyjadril sa asi takto "nechcelo sa im to tam davat". Kedze Xedos bol do dnesneho dna servisovany len v jednom servise, je zrejme, KOMU sa to tam nechcelo davat.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mazdatech » Str Aug 31, 2005 1:37 pm

Ahojte Mazdáci.Po dlhom čase sa mi podarilo nájst chvílu a prečítat si vaše posledné príspevky,názory.Musím uznat,kritika je oprávnená.Problém spočíva v tomže v APB na osmich zdvihákoch sa opravujú 3 značky.Hyundai,Mitsubishi,Mazda.A kvantita je jednoznačne na úkor kvality!Neviem,možno sa to v dohladnej dobe zmení.Som zástancom,fandom Mazdy,ale k oprave Mazdy sa dostávam čoraz zriedkavejšie.Nemenovaná Korejská značka zvalcuje.Aj to je dôvodom,prečo uvažujem ja aj niektorý moji kolegovia,ako dalej?
mazdatech
 

Poslaťod Bootleg » Str Aug 31, 2005 1:46 pm

Poznam servisy, ktore maju zdvihaky dva, opravuju viac znaciek a dokazu to spravit rychlo a kvalitne. Ale to bude asi tym, ze vedia, co a ako robit preto, aby mali dost zakaznikov, vedia si rozvrhnut cas a hlavne dbaju na kvalitu svojej prace a aj si za nou stoja. Keby som ja dal zakaznikovi auto, v akom som ho z APB dostal ja, tak v Cine by ma za to obesili a na Slovensku by som ako mechanik al. prijimaci technik zvazoval emigraciu na Sibir.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod mazdatech » Str Aug 31, 2005 2:10 pm

Keby som mal potrebné financie,kontaktné zázemie,začnem s tým sám.Nemám to,tak nevyskakujem,aj ked nesúhlasím so všetkým čo sa tu deje.Porekadlo :jedna lastovička leto neurobí sa mi zdá byt pravdivé.
mazdatech
 

Poslaťod TomAnt » Str Aug 31, 2005 2:30 pm

mazdatech píše:Keby som mal potrebné financie,kontaktné zázemie,začnem s tým sám.Nemám to,tak nevyskakujem,aj ked nesúhlasím so všetkým čo sa tu deje.Porekadlo :jedna lastovička leto neurobí sa mi zdá byt pravdivé.


Mazdatech (aj ked viem kto si, radsej taketo oslovenie :) ). Problem je ten, ze toto uz nie je jedna lastovicka. Tuto akciu, zozbieranie pribehov sme sa rozhodli spravit preto, lebo tych lastoviciek uz bolo tolko, ze sa nam z toho hlava kruti. Predvcerom som volal s jednym zakaznikom AP BA, ktory mi porozpraval take 3 pribehy, ze som nechapal. Okrem ineho sa s AP BA jeho znamy sudi o milion SKK, citate dobre o milion a ine veci. Dufam ze sem tie pribehy vsetky tri napise.

Rozumej, my nechceme kritizovat, chceme len poukazat na to, ze nieco je asi nie celkom dobre vymyslene, ked problemov je tolko. Zozbierame, vytlacime, dame panovi riaditelovi na stol a rozhodnutie je uz na nom. Konieckoncov, to ze mate teraz 3 znacky bolo tiez rozhodnutie vedenia, mozno zistia ze to az tak nefunguje a zasa ich oddelia. Ktovie. Jednoznacne ale musime povedat, ze mame zaujem aj my, aby sa so servismi, a vseobecne so servismi na Slovensku nieco robilo. Povedzme si rovno, nie je vas prave vela, takze vela moznosti nemame, a aj ty sam vies a aj vravis, ze davat Mazdu domacemu kutilovi je hlupost. Ja suhlasim, lenze momentalne je situacia taka, ze sa asi viac bojim dat pripadne Mazdu do autorizovaneho servisu, ako k domacemu kutilovi (obrazne povedane). A to je dost zle. Toto chceme pomoct zmenit...

Suhlasim, preco sa mechanik, ktory sa dlhe roky venoval Mazdam, ma zrazu preorientovat na inu znacku? Nebolo uz do toho cloveka investovane tolko, ze je to takpovediac uplny nezmysel? Nemal by sa radsej dalej zdokonalovat a zlepsovat v poznani tej ktorej konkretnej znacky? Aj toto su otazky, ktore by si mohli kompetentni mozno z tejto nasej "akcie" odniest.

Takze, cakame dalsie pribehy :) Ja tie moje dalsie 2 este len musim spisat.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mazdatech » Str Aug 31, 2005 2:39 pm

Ahoj.Napísal si to,čo ja nesmiem.Súhlasím s Tebou a ak je to váš názor,tak s vami.
mazdatech
 

Poslaťod TomAnt » Str Aug 31, 2005 2:50 pm

mazdatech píše:Ahoj.Napísal si to,čo ja nesmiem.Súhlasím s Tebou a ak je to váš názor,tak s vami.


V principe smies, mame predsa "demokraciu", ale chapem ta.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dochtor » Str Aug 31, 2005 5:23 pm

Uplne super by bolo, keby taky fachman ako je mazdatech, bol klubovym mechanikom.
Pri svojich cenach by sa vsak zrejme neuzivil, v opacnom pripade by sme ho neuplatili :nene

Tiez mam s AP BA svoje skusenosti, nechce sa mi velmi detailne ale islo zhruba o to, ze po buracke som mal poskodeny podvozok. Poistovak to pri obhliadke nezdokumentoval, pretoze vraj NEMA PRAVO dat auto na zdvihak a v AP BA opravili len to, co mali napisane v protokole... Skratka nieco ako doobhliadka a prizvanie likvidatora k oprave nezafungovalo. Stalo ma to asi rok usilia + sudnoznalecky posudok :cry

To ze mi po oprave automaticky neurobili geometriu, resp. nenamontovali plastovy kryt za dva litre, pretoze akurat nebol na sklade - pri mojom pocudovani, preco tam nie je sa ma este ktosi spytal, ci ho teda maju objednat- to uz je oproti tomu predoslemu len taky miestny folklor.
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Doktor » Str Aug 31, 2005 7:42 pm

Tiez mam svoje story - auto tam chodilo od kupy - tj. prvy servis 50 000km, skoncil som pri 90 000, lebo som mal hrozu z toho, ze by mi tam mali menit rozvodak - predstava rozstreleneho V6 kvoli prasknutemu alebo preskocenemu rozvodaku na ceskej D1, najlepsie o druhej rano ma fakt nelakala. Takze v AP som sa marne dozadoval pritomnosti pri vymene oleja - v Piestanoch som si poctivo odstal vsetkz servisy az na generalku motora. Sice ma tam nikdy nepustili, ale za to nikdy nezabudli olej naliat az cez full, takze chudak motor sa ich potom pri 6000 rpm zbavoval cez tesnenie ventiloveho veka a tak vselijako... Az som potom prisiel na figel so striekackou a infuznym setom, a vzdy po servise este pred AP odsal - na spravnu hladinu.
Neslo. Pelovy filter? Nemame. Mozete mi dat katalogove cislo, pozhanam si ho inde. Prepacte, tieto info neposkytujeme. Zacal mi vynechavat jeden valec, zapalovaci kabel. Idem do AP - nemame ich. OK, objednavam. Kamarat z Piestan je nahodou v BA a nahodou ma jeden zo sebou, instalujem a vyrazam do Prahy. Vraciam sa za tri tyzdne, kable este nemaju, za dalsie dva mi ich typek suverenne podava, ale - su na Xedos 6!!! Tj. kazdy asi o 20 cm dlhsi. S dakujem vraciam a kamarat mi ich dovaza z Rakuska - za asi polovicnu cenu. Zadne dosticky na dvojliter BA a 5-drazkovy klinovy remen na klimu boli a su v SR polozky, ktore asi ani neexistuju, pritom mi asi kazdy da za pravdu, ze menit ich treba...

No aby som to nenatahoval, Vzhladom na to, ze v tej dobe som pocas svojho studia jazdil okolo 1100km tyzdenne, Mazdu som mal rad a chcel som kludne spat, zacal som chodit do Piestan, o ktorych mozem povedat len to najlepsie. Vsetci sice vieme, ako dopadli, od chalanov som potom pocul o pomeroch, ale ja ako zakaznik som si nemal na co stazovat. Ak aj sa nedalo mojim casto uchylnym poziadavkam vyhoviet okamzite, urobili vsetko preto, aby som od nich odchadzal spokojny, co o AP BA tvrdit nemozem, pritom by som velmi chcel mat podobny pocit aj tam. Napr. som v PN na servis, zrazu telefonat - rodic alebo kamarat, treba byt v BA rychlo. Predvadzacie auta su na jazdach, pan primaci technik sa usmeje, odchadza prec a za chvilu sa vracia a podava mi kluce od svojej GE so slovami - nema to sice tolko koni ako vase, ale ide. Este nieco melie o tom, ze aby som prepacil, ze auto nie je umyte a vysate. To uz ani nepocuvam, lebo sa od udivu tackam von a zabudam pri tom zavriet usta.
No, mne je tazke vyhoviet, ale im sa to podarilo. Kupili sme u nich 3 a servisovali 4 auta a nelutujeme.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Joseph » Pon Apr 10, 2006 6:12 pm

Po precitani prispevkov som sa rozhodol vas podporit, poznam majitela Auto Palace Slovakia a keby sme dali dohromady nejaky vacsi supis problemov a negativnych skusenosti, tak by sme to mohli prezentovat priamo majitelovi, to by bol asi najefektivnejsi sposob.
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron