Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Temposervis

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Temposervis

Poslaťod Honza » Pia Mar 19, 2004 3:16 pm

Jelikož v našem malým městě není kde si nechat otestovat cokoli,tak jsem jel do olomouce do Temposervisu a za 199Kč otestují tlumiče,brzdy,sbíhavost..na zařízení bosh a pak ještě omrknou bod varu brzdovky,bod mrznutí chladící kapaliny plus stav manžet a takový blbosti...Je to na počkání bez objednávání se a jednání je fajn..Těhle servisů je po republice víc a ceny mají být všude stejný..Otvírací doba 8-20 a jede se 7 dní v týdnu... :)
Takže jako alternativa ke značkovýmu servisu je to asi fajn... http://www.temposervis.cz
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod 626BB » Štv Sep 09, 2004 11:56 am

Zkusenosti s TEMPOSERVISEM PLZEN, aneb jak jsem dopadl.

Domluvil jsem si termin a k objednavce jsem prilozil seznam pozadovanych
ukonu:

- vymenit prevodovy olej
- vymenit motorovy olej + filtr (plna synt 5w-30,40)
- vymenit manzetu na prave predni naprave, strana prevodovky
- vymenit spojkovy valec (prohlidka ulozeni spojkoveho valce, pri zahratem motoru v nem loupe a
pred 60 tis byl menen prave kvuli tomu loupani),
- vymenit oblozeni spojky
- ochrana podvozku pred korozi
- vymena sroubu co drzi spodni ochranny kryt motoru
- vymena klinovych remenu ( ne rozvodaku )
- kontrola benzinoveho cerpadla (piska vysokym tonem)
- celkova servisni kontrola
- prava zadni brzda ma strzenou hlavu sroubu na povoleni celisti

Objednavka probehla celkem s mensim zmatkem, nejdrive chteli zalohu na dily,
o par dni pozdeji se jiny technik divil proc jim mam posilat zalohu, no mensi
chaos. Ale to je celkem detail.
Nakonec bylo vse domluveno a tak jsem se dostavil s autem ve ctvrtek kolem poledne
s tim, ze si jej vyzvednu v nedeli vecer.
Seznam ukonu jsem jeste pro jistotu prinesl vytisteny na papire.
V sobotu odpoledne jsem volal, jestli vse OK a jestli bude zitra auto hotove,
v servisu zadny problem nebyl, tak jsem si jeste doobjednal uklid auta suchou cestou.

Jak to dopadlo ?
-- Auto uklizene nebylo, proste se na to zapomelo, moje chyba, byla to ustni objednavka.

- vymenit prevodovy olej
-- snad v poradku, nekontroloval jsem

- vymenit motorovy olej + filtr (plna synt 5w-30,40)
-- vymenen, filtr nedotazen - tekl, olej byl prelity (odhadem o 1/2 litru)

- vymenit manzetu na prave predni naprave, strana prevodovky
-- nikdo nic nevymenil, v seznamu oprav pro mechanika to nebylo, prej se musi
objednat par dni predem atak, jako bych to neudelal

- vymenit spojkovy valec (prohlidka ulozeni spojkoveho valce, pri zahratem motoru v nem loupe a
pred 60 tis byl menen prave kvuli tomu loupani),
-- spojku odvzdusnili a zkontrolovali, loupani se objevilo zpet po ujeti 3 tis km.

- vymenit oblozeni spojky
-- prej neni potreba

- ochrana podvozku pred korozi
-- ochranna vrstva solidni, ale zapomeli na ramena a tahla naprav, nastrik provedli
na neocisteny povrch

- vymena sroubu co drzi spodni ochranny kryt motoru
-- toto taky neprovedli

- vymena klinovych remenu ( ne rozvodaku )
-- zatim OK

- kontrola benzinoveho cerpadla (piska vysokym tonem)
-- nenasel jsem zminku o kontrole, piska dal

- celkova servisni kontrola
-- nenasel jsem zminku o kontrole

- prava zadni brzda ma strzenou hlavu sroubu na povoleni celisti
-- nekontroloval jsem


Co navic ?
Mam strzenou el. antenu uz se nevysouva ani nezasouva, mozna nahoda, ale dela to
od te doby.
Bocni okynko bylo postrikane nejakym sajraitem asi voskem, co nesel umit, jen zeskrabat.

Osobni dojem z firmy?
Ve firme vladne totalni chaos a stres, v podstate uz nikdo nevi, co ma delat.
Temposervis je dobry, tak akorat na vymenu toho oleje a to jeste kdovi jestli.
Delaji vsechno rychle, ale spatne.

V kazdem pripade tuto spolecnost nedoporucuji.
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod Lemming » Sob Feb 19, 2005 8:24 pm

Jezdim obcas do Temposervisu v Brne - vymena oleje, brzdovky atp. Mam docela pozitivni zkusenosti. Jediny problem byl, ze jsem si nechal po koupi proverit svoji Mazdu a namerili smerovou odchylku mimo toleranci. Tak jsem nechal udelat geometrii, ale vsechno bylo OK.

Ted jsem si tam nechal menit predni kotouce plus desticky a taky v pohode. Ale takhle slozitou opravu jako kolega prede mnou bych tam nedelal. Na to mi Temposervis prijde jako moc velky prutokovy ohrivac aut ;-)
Lemming
 

Poslaťod Bootleg » Sob Feb 19, 2005 8:50 pm

626BB: Bol by zaujem o el. antenu do zadneho blatnika? Je orig. Mazda, pouzivana 7 mesiacov, ako nova, funkcna.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod George » Uto Feb 22, 2005 5:06 pm

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004070602

Tady si můžete přečíst názor na náš Českobudějovický Temposervis od samotnýho D-fense :o)
Já bych tam svoje auto teda nedal :nene
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel » Ned Mar 05, 2006 10:33 pm

Možná že to někdo z vás viděl v televizi, ale už je to docela dlouho.
Jeden blíže neurčený temposervis v Praze odkrábloval motor jedné ubohé slečně, tuším že to bylo polo najeto nějakých 20 000km. Slečna přijela na pouhou výměnu oleje a zapomněli tam nalít nový. Slečna pak ujela pár desítek metrů a motor byl totál. Krásně zadřený, poškrábaný stěny no kvalitní práce. Nejhorší na tom bylo to, že i když byla evidentní chyba toho temposervisu tak se k tomu stavěly zády, že za nic nemůžou a že žádnou opravu (cca 50 000,-) platit nebudou. Což je na tom asi to nejsmutnější. :cry Vedoucí byl naprostý arogantní bl...ec!
Já jsem si tam jednou nechal měnit brzdovku. Byl jsem s nimi spokojený a jednání bylo fajn, ale jak jsem viděl tuhle reportáž, vyhýbám se jim velkým obloukem.
Obrázok užívateľa
Pavel
Prispievateľ
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Str Feb 08, 2006 7:45 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ferin » Uto Mar 07, 2006 9:23 pm

Tak to je jen proto,že je to ten Temposervis.Ale všechno je jen o lidech,firma může fungovat,ale to není všechno!!!U mě v práci je technik ve věku 60leta co nenapíše,tak neví,jeho práci dělám já a co nevím já,tak se neudělá ato jen proto že mě práce baví apokud mi přijede do práce Mazda,tak si pomalu cvrknu do trenek a pokud to mechanika nezajímá,tak se neobtěžuje podívat se na zakázku a na auto.Ale pokud zákazník přijede k nám do servisu,na výměnu oleje,tak se mu díváme na brzdy,výfuk, světla stav, podvozku,vůle na čepech stav pneumatik amnožství náplní,trvá to asi deset minut a v 90% případů se něco najde a tech deset minut se zaplatí,protože člověk pozná že se o něj zajímají a přijede zase!!!!!!
Mazda je nejlepší auto na světě a doufám že bude pořát!!!
Ferin
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Jún 23, 2005 8:52 pm
Bydlisko: Habrovany

Poslaťod Ferin » Uto Mar 07, 2006 9:23 pm

Všechno je jen o lidech,firma může fungovat,ale to není všechno!!!U mě v práci je technik ve věku 60leta co nenapíše,tak neví,jeho práci dělám já a co nevím já,tak se neudělá ato jen proto že mě práce baví apokud mi přijede do práce Mazda,tak si pomalu cvrknu do trenek a pokud to mechanika nezajímá,tak se neobtěžuje podívat se na zakázku a na auto.Ale pokud zákazník přijede k nám do servisu,na výměnu oleje,tak se mu díváme na brzdy,výfuk, světla stav, podvozku,vůle na čepech stav pneumatik amnožství náplní,trvá to asi deset minut a v 90% případů se něco najde a tech deset minut se zaplatí,protože člověk pozná že se o něj zajímají a přijede zase!!!!!!
Mazda je nejlepší auto na světě a doufám že bude pořát!!!
Ferin
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Jún 23, 2005 8:52 pm
Bydlisko: Habrovany

Poslaťod Michal 4WS » Uto Mar 07, 2006 9:25 pm

Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod izuel » Str Apr 19, 2006 12:26 am

Pavel píše:Možná že to někdo z vás viděl v televizi, ale už je to docela dlouho.
Jeden blíže neurčený temposervis v Praze odkrábloval motor jedné ubohé slečně, tuším že to bylo polo najeto nějakých 20 000km. Slečna přijela na pouhou výměnu oleje a zapomněli tam nalít nový. Slečna pak ujela pár desítek metrů a motor byl totál. Krásně zadřený, poškrábaný stěny no kvalitní práce. Nejhorší na tom bylo to, že i když byla evidentní chyba toho temposervisu tak se k tomu stavěly zády, že za nic nemůžou a že žádnou opravu (cca 50 000,-) platit nebudou. Což je na tom asi to nejsmutnější. :cry Vedoucí byl naprostý arogantní bl...ec!
Já jsem si tam jednou nechal měnit brzdovku. Byl jsem s nimi spokojený a jednání bylo fajn, ale jak jsem viděl tuhle reportáž, vyhýbám se jim velkým obloukem.



čus, je to trošku starší ,ale možná si to někdo přečte.Jen si dovolím narážku.Reaguju tady jak si psal o tom pražákovi, že to byl arogant. Nebudu raději mluvit o pražákách všeobecně to by bylo nefér :lol ,ale dovolím si konstatovat,že jsem byl na úřadě (magistrát) v Praze,.Noooo panebože držte mě,........ to sem jak živ neviděl, byl sem u třech přepážek ,ale takový p.či sem ještě neviděl! byl sem třeba na úřadech v Ústí nebo Teplicích,ale no prostě nemám slov, házela tam jedna tlusťoška formulářema,sotva se na mě podívala,něco pořád mrmlala, čuměla, no prostě bohužel nemůžu napsat nic pozitivního! Chtěl jsem jí říct hele ty k.ávo, začni se trošku chovat jak se sluší a patří! No ten Pražák se ,kterým jsem tam byl mě fakt musel krotit, nebo bych jí musel rozbít držku :lol a to ženy ani květinou neuhodím!! no prostě hnus, nějak mi to ten můj mozek nemohl pobrat.

Co se týče toho temposervisu,tak já raději uznávám jednoho člověka,kterej má svojí garáž a nějakou tu výbavičku,zlatý ruce a vím jak se staví k práci. Přeci pánové je jasný ,že takovýhle servisy,chtějí jen tahat prachy,vymění vám nejraději celé auto a jde jim jen o to ,aby z vás vytáhli co nejvíce peněz.,Trochu sem se tu vyblil,tak sory :roll
izuel
Pisateľ
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Apr 16, 2006 10:54 pm

Poslaťod Pavel » Str Apr 19, 2006 9:33 am

izuel píše:
Pavel píše:Možná že to někdo z vás viděl v televizi, ale už je to docela dlouho.
Jeden blíže neurčený temposervis v Praze odkrábloval motor jedné ubohé slečně, tuším že to bylo polo najeto nějakých 20 000km. Slečna přijela na pouhou výměnu oleje a zapomněli tam nalít nový. Slečna pak ujela pár desítek metrů a motor byl totál. Krásně zadřený, poškrábaný stěny no kvalitní práce. Nejhorší na tom bylo to, že i když byla evidentní chyba toho temposervisu tak se k tomu stavěly zády, že za nic nemůžou a že žádnou opravu (cca 50 000,-) platit nebudou. Což je na tom asi to nejsmutnější. :cry Vedoucí byl naprostý arogantní bl...ec!
Já jsem si tam jednou nechal měnit brzdovku. Byl jsem s nimi spokojený a jednání bylo fajn, ale jak jsem viděl tuhle reportáž, vyhýbám se jim velkým obloukem.



čus, je to trošku starší ,ale možná si to někdo přečte.Jen si dovolím narážku.Reaguju tady jak si psal o tom pražákovi, že to byl arogant. Nebudu raději mluvit o pražákách všeobecně to by bylo nefér :lol ,ale dovolím si konstatovat,že jsem byl na úřadě (magistrát) v Praze,.Noooo panebože držte mě,........ to sem jak živ neviděl, byl sem u třech přepážek ,ale takový p.či sem ještě neviděl! byl sem třeba na úřadech v Ústí nebo Teplicích,ale no prostě nemám slov, házela tam jedna tlusťoška formulářema,sotva se na mě podívala,něco pořád mrmlala, čuměla, no prostě bohužel nemůžu napsat nic pozitivního! Chtěl jsem jí říct hele ty k.ávo, začni se trošku chovat jak se sluší a patří! No ten Pražák se ,kterým jsem tam byl mě fakt musel krotit, nebo bych jí musel rozbít držku :lol a to ženy ani květinou neuhodím!! no prostě hnus, nějak mi to ten můj mozek nemohl pobrat.



Co se týče toho temposervisu,tak já raději uznávám jednoho člověka,kterej má svojí garáž a nějakou tu výbavičku,zlatý ruce a vím jak se staví k práci. Přeci pánové je jasný ,že takovýhle servisy,chtějí jen tahat prachy,vymění vám nejraději celé auto a jde jim jen o to ,aby z vás vytáhli co nejvíce peněz.,Trochu sem se tu vyblil,tak sory :roll


Bůůů. My jsem takoví chudáci, my pražáci... Nikdo nás nemá rád. :)
Mno s tím úřadem by mě taky pěkně vytočila, bachyně...
Co z toho, že zítra bude líp, když vždy, když se ráno vzbudím, je dnes.
Obrázok užívateľa
Pavel
Prispievateľ
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Str Feb 08, 2006 7:45 pm
Bydlisko: Praha

Poslaťod Vašek Tábor » Pia Mar 09, 2007 2:47 pm

Nemám přímo zkušenost ze servisu, ale už při "vstupním pohovoru" a pár dotazech jsem se rozhodl dát auto jinam. Ne že bych si to neuměl spravit sám, ale byla to havarijní situace a venku pršelo a byla zima.

Výměna výfuku Š Favorit - jo, uděláme, přijeďte příští týden a provedeme to.
Za kolik - jo... (listuje katalogem)... díly asi 2000,-, nějaká práce, tak 3500,-.
Dobře, stavím se.

Finále:
nikam jsem se nestavil, celý výfuk jsem koupil za necelý 1000 v autodílech, večer pozval kamaráda na pivo a domluvil u něj suchou garáž a bylo to.
Takže výměna doma a za zlomek ceny. Do tempa bych už asi nejel, i když chápu, že mazda je něco jiného než škodovka.
Motto dne: Řidiči s kloboukem vyhni se obloukem!
Obrázok užívateľa
Vašek Tábor
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Feb 12, 2007 2:32 pm
Bydlisko: Horní Pěna

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť