Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Lapas (NR)

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Mazda Lapas (NR)

Poslaťod tecka » Ned Jan 23, 2011 7:21 pm

kamarat bol na prehliadke v Mazda Lapas (okr.Nitra)
olej priniesol si vsetky filtre, motorovy olej Dexelia DPF, majsterko mu vymenil aj prevodovy olej, "nahral" novy soft do DPF, "kalibroval" vstrekovace.

1.nedal dole ani kryt motora - zadrbane od oleja to bolo, ze hruuuuza!
2.neupozornil ho, ze mu vyteka olej z motora
3.skalibroval vstrekovace, ale ani neskontrolovat CISLA vstrekov zapisanych v riadiacej jednotke!!! jasne, ze nesedeli, takze kalibracia bola na 2VECI :ko

za toto fuseractvo si zauctoval 200€!!! :tma

vsetko je nafotene, ak by to niekoho zaujimalo.

vela uspechov tomuto servisu prajem
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod solino2 » Uto Jan 25, 2011 12:01 am

mne tam menili palivove cerpadlo ktore mi objednaval on. po namontovani, zaplateni a jazdeni som casom zistil ze kilometre sa zbieraju ale palivo je podla rucicky na tom istom mieste. ved co by ne ked on neobjenal a nenamontoval do toho aj plavak. ten samozrejme potom objednal a namontoval. samozrejme ze si vypytal za robotu aj druhy krat.
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Uto Jan 25, 2011 8:55 pm

Nuž páni, pred cca rokom som tu písal svoj názor o tomto servise. Vtedy ste mi možno neverili a tak ste teraz snáď uverili. Ono poznám od tial zopár velmi šikovných majstrov, ale tí sú tam už samozreme väčšina neni. Lebo ich nevedel zaplatiť okrem iného. O tom inom sa tu už rozpisovať nebudem.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod visno » Uto Jan 25, 2011 9:00 pm

solino2 píše:mne tam menili palivove cerpadlo ktore mi objednaval on. po namontovani, zaplateni a jazdeni som casom zistil ze kilometre sa zbieraju ale palivo je podla rucicky na tom istom mieste. ved co by ne ked on neobjenal a nenamontoval do toho aj plavak. ten samozrejme potom objednal a namontoval. samozrejme ze si vypytal za robotu aj druhy krat.


No dufam ze si mu to nezaplatil, Ci?
oltcit, forman, punto, octavia, 307sw, avensis, mazda 6
Obrázok užívateľa
visno
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Štv Okt 14, 2010 5:57 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod solino2 » Uto Jan 25, 2011 11:43 pm

visno píše:
solino2 píše:mne tam menili palivove cerpadlo ktore mi objednaval on. po namontovani, zaplateni a jazdeni som casom zistil ze kilometre sa zbieraju ale palivo je podla rucicky na tom istom mieste. ved co by ne ked on neobjenal a nenamontoval do toho aj plavak. ten samozrejme potom objednal a namontoval. samozrejme ze si vypytal za robotu aj druhy krat.


No dufam ze si mu to nezaplatil, Ci?


bolo pred vyse dvomi rokmi a ja som siel vtedy siel do nemocnici takze som to nejako neriesil mal som to v p.....
na druhej strane ked mi to cerpadlo odislo bol som v nr u hoffera a z tade ma bral odtah na lapas, bolo to vecer o 9tej a na jak na mne videl ze som zufali dovolil aby auto mohlo ostat vnutri servise, nemusel som ho brat domov na odtahovke a potom zase k nemu pretoze som ho nemienil nechat tam vonku, tak aspon toto bolo jedno plus
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Jan 27, 2011 2:07 pm

tecka píše:1.nedal dole ani kryt motora - zadrbane od oleja to bolo, ze hruuuuza!


To mi taky nesundávají.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod tecka » Pia Jan 28, 2011 3:01 pm

tak to je smutne :)

najdi lepsi servis :palec
Mazda 6 170hp
Obrázok užívateľa
tecka
Prispievateľ
 
Príspevky: 305
Registrovaný: Pia Nov 28, 2008 8:55 pm
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Sedvo » Pia Jan 28, 2011 5:21 pm

A proč bych měl hledat lepší servis? Já jsem spokojený, takže nemám důvod.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Prokolt » Pon Feb 07, 2011 12:42 pm

sedvo bodaj by si nebol spokojny ved takto mas zaruku ze ti aspon motor neposahaju :lol
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron