Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

AutoPalace Bratislava

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: AutoPalace Bratislava

Poslaťod Kris » Pia Mar 18, 2005 1:10 pm

tgala píše:Tak sa s Vami podelim o muju skusenost. Kedze som na mojej mazdicke nabehal dostatocny pocet kilometrov, tak bolo potrebne ist na servisnu prehliadku. Nakolko je auto v zaruke, musel som zvolit autorizovany servis no a najblizsie mam AP. Kedze sa blizil zraz v OV, chcel som podstupit prehliadku este pred zrazom. V stredu pred zrazom som rano s malou dusickou volal do servisu, ze ci by ma nevzali. Na moje potesenie povedali, ze ak ho donesiem hned, ze ma vezmu. Tak som nasadol a isiel. V servise auto zobrali, vypisali papiere a oznamili mi, ze auto bude okolo 16:00 hotove a ze cena prehliadky by mala byt do 9000,- bez Dph. Na moju otazku, ci ma odvezu do mesta reagovali kladne a som rad, ze som nemusel ist domov taxikom. Tato sluzba je super, aj ked vedel by som, ako ju ako sluzbu zakaznikom vylepsit. Predsa len, robit je len od 8:00 do 9:00 rano je trochu malo. Dohodli sme sa, ze akonahle auto bude hotove, ze mi zavolaju. Auto bolo uz o 14:30 prichystane a ja som si isiel po neho. Prijimaci technik bol velmi mily, vsetko mi vysvetlil, ze co urobili, co je potreba, co urobili naviac a na moje prekvapenie, dodrzali aj cenu - stalo ma to 8700 SK. V aute som si nasiel pekne zabeleny stary filter a dve flasky nejakych olejov, co mi tam davali a zostalo. Este mi povedali, na kolko mam opotrebene brzdy, ako to je s chladiacou kvapalinou a spokojny som odchadzal domov. Musim povedat, ze som bol velmi milo prekvapeny pristupom, presnostou a ochotou. :o)


Tgalaaa...vsak povedz, ci som uhadol pointu...heeee? :spik2
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Pia Mar 18, 2005 1:33 pm

Jak to tady tak čtu ,tak přemýšlím jestli nebudu jezdit servisovat do Blavy.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Pia Mar 18, 2005 10:11 pm

Jsem rád, že spolupráce začíná fungovat. :jo
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Bootleg » Sob Apr 02, 2005 9:40 pm

Dnes som po roku menil olej na našej 323F, poslednýkrát ho menili v Auto Palace Bratislava spolu aj s filtrom. A tu je problém. Pripravil som si kľúč na filter, chcel som ho povoliť a zistil som, že ani nebol dotiahnutý, voľne sa hýbal po závitoch zo strany na stranu!! Chcel by som vedieť, akých mechanikov zamestnáva APB, ktorí nedokážu dotiahnuť olejový filter. Mám veriť amatérom, ktorí nehľadia na dôsledky svojho konania?? Keby mi ten olej vytiekol, kto by mi nahradil škodu na agregáte? Kto by bol zodpovedný za prípadnú dopravnú nehodu? Týmto chcem len povedať, nech sa APB zamyslí nad úrovňou svojho servisu, sú predsa zodpovední za životy a majetok ľudí! :!!: :!!:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod matey » Ned Apr 03, 2005 12:35 am

Steve sorry, ale co je to APB? Jinak - tvoje rozhořčení chápu... :jo
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Doktor » Ned Apr 03, 2005 12:46 am

matey píše: co je to APB?



Auto Palace Bratislava - importer vozu Mazda na slovensky trh, jinak dcerina spolecnost Auto Palace Praha. 8)
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod tgala » Ned Apr 03, 2005 12:57 am

Doktor píše:
matey píše: co je to APB?



Auto Palace Bratislava - importer vozu Mazda na slovensky trh, jinak dcerina spolecnost Auto Palace Praha. 8)


Este by som doktora trochu opravil ak sa neurazi. AP Bratislava je predajca vozidiel v Bratislave a importer je Auto Palace Slovakia :o)
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod matey » Ned Apr 03, 2005 9:47 am

Sorry, mělo mi to docvaknout :oops Když já jsem zvyklý že o Auto Palace píšete většinou jen jako o AP, tak pro mě bylo najednou APB novou zkratkou :o) Po půlnoci už mi to nemyslí :|
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Ned Apr 03, 2005 9:21 pm

Steve píše:Dnes som po roku menil olej na našej 323F, poslednýkrát ho menili v Auto Palace Bratislava spolu aj s filtrom. A tu je problém. Pripravil som si kľúč na filter, chcel som ho povoliť a zistil som, že ani nebol dotiahnutý, voľne sa hýbal po závitoch zo strany na stranu!! Chcel by som vedieť, akých mechanikov zamestnáva APB, ktorí nedokážu dotiahnuť olejový filter. Mám veriť amatérom, ktorí nehľadia na dôsledky svojho konania?? Keby mi ten olej vytiekol, kto by mi nahradil škodu na agregáte? Kto by bol zodpovedný za prípadnú dopravnú nehodu? Týmto chcem len povedať, nech sa APB zamyslí nad úrovňou svojho servisu, sú predsa zodpovední za životy a majetok ľudí! :!!: :!!:

Nevim, po jakych silnicich to auto jezdilo, ale tohle se mi taky jednou stalo. Ale zodpovedne mohu rict, ze ten filtr byl dotazeny na doraz, protoze jsem to menil spolu s mym mechanikem. Kdyz jsme to pak zjistili pri dalsi vymene, tak mi rikal, ze tohle se proste muze stat.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Pia Apr 08, 2005 6:04 pm

Normalne cesty, dialnice a trochu mesto..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Rudo » Str Apr 13, 2005 10:30 am

Cítam tu že ako sa dotahuje olejový filter v servise APB.Myslím si že pokial sa nepresakoval olej spod filtra,mechanici neurobili chybu.Totiž olejový filter sa dotahuje RUCNE a nie s klúčom.Samozrejme na želanie zákazníka sa to dá zabujačit .Ovšem prepichovanie filtra a povolovanie s metrovou pákou nie je práve najštastnejším riešením pre blok,event.osadenie filtra.Návod na dotiahnutie filtra je na samotném telese filtra.A tý amatéri" ktorí tam pracujú,sa zaoberajú s Mazdami od samotného príchodu oficiálneho tejto automobilky na Slovensko.Majú za sebou množstvo školení,fluktuácia je prakticky nulová.Proti tomu ,ked ich domáci majster ohovára /tzv:konkurenčný boj/ sa dá dost tažko bojovat.
U nás v servise denno denne sa zachranujú Mazdy,po zásahoch VYSOKOKVALIFIKOVANYCH,neustále vzdelávaných a tým pádom aj profesionálnych domácich kutilov.Rudo,MAZDA.
Rudo
 

Poslaťod Kris » Str Apr 13, 2005 10:35 am

Rudo píše:Cítam tu že ako sa dotahuje olejový filter v servise APB.Myslím si že pokial sa nepresakoval olej spod filtra,mechanici neurobili chybu.Totiž olejový filter sa dotahuje RUCNE a nie s klúčom.Samozrejme na želanie zákazníka sa to dá zabujačit .Ovšem prepichovanie filtra a povolovanie s metrovou pákou nie je práve najštastnejším riešením pre blok,event.osadenie filtra.Návod na dotiahnutie filtra je na samotném telese filtra.A tý amatéri" ktorí tam pracujú,sa zaoberajú s Mazdami od samotného príchodu oficiálneho tejto automobilky na Slovensko.Majú za sebou množstvo školení,fluktuácia je prakticky nulová.Proti tomu ,ked ich domáci majster ohovára /tzv:konkurenčný boj/ sa dá dost tažko bojovat.
U nás v servise denno denne sa zachranujú Mazdy,po zásahoch VYSOKOKVALIFIKOVANYCH,neustále vzdelávaných a tým pádom aj profesionálnych domácich kutilov.Rudo,MAZDA.


Len im daj :lol nech je to tu vyvazene...
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod rudo » Str Apr 13, 2005 1:17 pm

Nedá mi,nenapísat sem moju poslednú skúsenosť spred dvoch týždnov.Pristavili my M323 R.V.2000 s BENZ.1,6 MOTOROM.Prej,kontrola dobíjania.V nemenovanej dielni menili regulátor napetia v alternátori.Zákazník sa mi postažoval že keby to nebolo tak drahé,bol by to dal u nás vymenit.Vyšlo ho to len na 5000 korún.A naozaj:Auto perfektne dobíjalo.A bežný problémik na koniec: 2000 ka BJ Mazda s ZM motorom ,nemá regulátor v alternátori.Stačí natiahnut,event:vymenit klin,remen,pohrozit že v Mazde by to stálo dvadsat tisíc a a majster má zarobené.S takýmto postupom sa stretávam bežne.
rudo
 

Poslaťod TomAnt » Str Apr 13, 2005 2:37 pm

rudo píše:Nedá mi,nenapísat sem moju poslednú skúsenosť spred dvoch týždnov.Pristavili my M323 R.V.2000 s BENZ.1,6 MOTOROM.Prej,kontrola dobíjania.V nemenovanej dielni menili regulátor napetia v alternátori.Zákazník sa mi postažoval že keby to nebolo tak drahé,bol by to dal u nás vymenit.Vyšlo ho to len na 5000 korún.A naozaj:Auto perfektne dobíjalo.A bežný problémik na koniec: 2000 ka BJ Mazda s ZM motorom ,nemá regulátor v alternátori.Stačí natiahnut,event:vymenit klin,remen,pohrozit že v Mazde by to stálo dvadsat tisíc a a majster má zarobené.S takýmto postupom sa stretávam bežne.


Toto uz je dost peklo. To je normalne na bombu do nosa spominaneho kutila...

Sice trosku offtopic, ale jemne to suvisi s temou. Dal som si spravit slnecne dioptricke okuliare, no a pri tej prilezitosti, ked mi tam merali oci a okuliare tak zistili, ze uz rok nosim okuliare, ktore su zle spravene a teda mi de facto kazia zrak (proste mi spravili o pol centimetra mensie rozpatie zrenic ako je treba). Tak mi teraz povedzte, a to suvisi aj so servismi, aj znackovymi aj akymikolvek, ako ma bezny smrtelnik skontrolovat pracu, ktoru dana firma odvedie (a to je jedno ci v autopriemysle). To mam fakt napriklad po kazdej vymene okuliarov bezat do inej optiky dat si premerat nove okuliare? (lebo povedzme si rovno, na to ze mi zle niekto nastavi povedzme motor a ja budem mat dvojnasobnu spotrebu, na to srat, ale toto su moje oci) Alebo aj so servismi, to mame po kazdom zasahu v servise davat overovat tento zasah v inom servise? (ako horespominany majitel 323ky, keby sa len spytal v inom servise, tak pride na to ze ho dotycny ototo) (mimochodom, ked som si dal tie skla vadne vymenit, tak tie nove som si dal premerat potom :o) )
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Apr 13, 2005 2:47 pm

:ne: Brejle byly v pořádku, jen je nosil nevhodný zákazník :chi: (kdybys měl oči blíž u sebe bylo by to bez problému).
Ale máš pravdu, spoustu věcí nemáme nárok si zkontrolovat a tak proděláváme. Nakonec proto se snažíme držet jednoho servisu s nadějí, že když už mě znají, tak si nebudou chtít dělat ostudu.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť