Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

AutoPalace Bratislava

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: skúsenosti so servismi

Poslaťod Kris » Str Apr 13, 2005 10:32 pm

TomAnt píše:
rudo píše:Nedá mi,nenapísat sem moju poslednú skúsenosť spred dvoch týždnov.Pristavili my M323 R.V.2000 s BENZ.1,6 MOTOROM.Prej,kontrola dobíjania.V nemenovanej dielni menili regulátor napetia v alternátori.Zákazník sa mi postažoval že keby to nebolo tak drahé,bol by to dal u nás vymenit.Vyšlo ho to len na 5000 korún.A naozaj:Auto perfektne dobíjalo.A bežný problémik na koniec: 2000 ka BJ Mazda s ZM motorom ,nemá regulátor v alternátori.Stačí natiahnut,event:vymenit klin,remen,pohrozit že v Mazde by to stálo dvadsat tisíc a a majster má zarobené.S takýmto postupom sa stretávam bežne.


Toto uz je dost peklo. To je normalne na bombu do nosa spominaneho kutila...

Sice trosku offtopic, ale jemne to suvisi s temou. Dal som si spravit slnecne dioptricke okuliare, no a pri tej prilezitosti, ked mi tam merali oci a okuliare tak zistili, ze uz rok nosim okuliare, ktore su zle spravene a teda mi de facto kazia zrak (proste mi spravili o pol centimetra mensie rozpatie zrenic ako je treba). Tak mi teraz povedzte, a to suvisi aj so servismi, aj znackovymi aj akymikolvek, ako ma bezny smrtelnik skontrolovat pracu, ktoru dana firma odvedie (a to je jedno ci v autopriemysle). To mam fakt napriklad po kazdej vymene okuliarov bezat do inej optiky dat si premerat nove okuliare? (lebo povedzme si rovno, na to ze mi zle niekto nastavi povedzme motor a ja budem mat dvojnasobnu spotrebu, na to srat, ale toto su moje oci) Alebo aj so servismi, to mame po kazdom zasahu v servise davat overovat tento zasah v inom servise? (ako horespominany majitel 323ky, keby sa len spytal v inom servise, tak pride na to ze ho dotycny ototo) (mimochodom, ked som si dal tie skla vadne vymenit, tak tie nove som si dal premerat potom :o) )


To riesi trhovy system. (s jednou podmienkou a to ze spolocnost obsahuje aspon niekolko moralne podnikajucich jedincov - len prosim vas nezacnite polemizovat ze taki nie su..lebo jasne ze su...)
Taky podnikatel velmi rychlo zisti ze jeho sukmenovci ojeb..ju...zacne teda ponukat ludom viac (to realne ) za tie iste peniaze. Skor ci neskor zhrabne balik alebo diel kolaca na trhu. A donuti ostatnych sa zrealnit.
Preto su dobre referencie, a dalsie indikatory na tu ktoru firmu. Podla nich sa lahsie rozhodnes potom. dalo by sa to tu rozviest lepsie ale nechce sa mi pisat bo mam nejaku pracu..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Apr 14, 2005 9:45 am

Ale ved napis...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Štv Apr 14, 2005 3:31 pm

TomAnt píše:Ale ved napis...


no fakt nemam co robit... :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Štv Apr 14, 2005 5:27 pm

Rudo píše:Cítam tu že ako sa dotahuje olejový filter v servise APB.Myslím si že pokial sa nepresakoval olej spod filtra,mechanici neurobili chybu.Totiž olejový filter sa dotahuje RUCNE a nie s klúčom.Samozrejme na želanie zákazníka sa to dá zabujačit .Ovšem prepichovanie filtra a povolovanie s metrovou pákou nie je práve najštastnejším riešením pre blok,event.osadenie filtra.Návod na dotiahnutie filtra je na samotném telese filtra.A tý amatéri" ktorí tam pracujú,sa zaoberajú s Mazdami od samotného príchodu oficiálneho tejto automobilky na Slovensko.Majú za sebou množstvo školení,fluktuácia je prakticky nulová.Proti tomu ,ked ich domáci majster ohovára /tzv:konkurenčný boj/ sa dá dost tažko bojovat.
U nás v servise denno denne sa zachranujú Mazdy,po zásahoch VYSOKOKVALIFIKOVANYCH,neustále vzdelávaných a tým pádom aj profesionálnych domácich kutilov.Rudo,MAZDA.


Ten filter bol doslova voľný!!! Ale je mi jasné, že budeš obhajovať aj chyby, ktoré sa tam urobia. A o "domácich" majstroch pomlčím, radšej.. Zaujímavé je, že pri výmenách v iných Mazda servisoch som filtre voľné nemal ani na jednej Mazde a tí ľudia chodia tiež na školenia a podobne..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Apr 14, 2005 5:39 pm

Steve píše:
Rudo píše:Cítam tu že ako sa dotahuje olejový filter v servise APB.Myslím si že pokial sa nepresakoval olej spod filtra,mechanici neurobili chybu.Totiž olejový filter sa dotahuje RUCNE a nie s klúčom.Samozrejme na želanie zákazníka sa to dá zabujačit .Ovšem prepichovanie filtra a povolovanie s metrovou pákou nie je práve najštastnejším riešením pre blok,event.osadenie filtra.Návod na dotiahnutie filtra je na samotném telese filtra.A tý amatéri" ktorí tam pracujú,sa zaoberajú s Mazdami od samotného príchodu oficiálneho tejto automobilky na Slovensko.Majú za sebou množstvo školení,fluktuácia je prakticky nulová.Proti tomu ,ked ich domáci majster ohovára /tzv:konkurenčný boj/ sa dá dost tažko bojovat.
U nás v servise denno denne sa zachranujú Mazdy,po zásahoch VYSOKOKVALIFIKOVANYCH,neustále vzdelávaných a tým pádom aj profesionálnych domácich kutilov.Rudo,MAZDA.



Ten filter bol doslova voľný!!! Ale je mi jasné, že budeš obhajovať aj chyby, ktoré sa tam urobia. A o "domácich" majstroch pomlčím, radšej.. Zaujímavé je, že pri výmenách v iných Mazda servisoch som filtre voľné nemal ani na jednej Mazde a tí ľudia chodia tiež na školenia a podobne..

Ale Steve vždyť všude pracují jen lidé a ti mohou chybovat.Chybovat je lidské,nejsme stroje.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Apr 14, 2005 5:58 pm

Black, chyby sa mozu stat, ale nie tam, kde to moze ohrozit ludsky zivot!
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Apr 14, 2005 6:08 pm

Steve píše:Black, chyby sa mozu stat, ale nie tam, kde to moze ohrozit ludsky zivot!

Steve bohužel chybovat může každý a třeba i lékař. Dělám u pojišťovny a my to i pojišťujeme a jmenuje se to odpovědnost při výkonu povolání a odpovědnost podnikatelů. Už to pochop,že chybovat je lidské,mě taky v pneuservisu špatně dotáhli kolo a mám je jít zabít ne,to nejde.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Apr 14, 2005 6:17 pm

No jasnee... a sme doma.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Apr 14, 2005 6:18 pm

Steve píše:No jasnee... a sme doma.

A to si ako myslel?! :ho:
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Sob Okt 15, 2005 10:42 am

rudo píše:Nedá mi,nenapísat sem moju poslednú skúsenosť spred dvoch týždnov.Pristavili my M323 R.V.2000 s BENZ.1,6 MOTOROM.Prej,kontrola dobíjania.V nemenovanej dielni menili regulátor napetia v alternátori.Zákazník sa mi postažoval že keby to nebolo tak drahé,bol by to dal u nás vymenit.Vyšlo ho to len na 5000 korún.A naozaj:Auto perfektne dobíjalo.A bežný problémik na koniec: 2000 ka BJ Mazda s ZM motorom ,nemá regulátor v alternátori.Stačí natiahnut,event:vymenit klin,remen,pohrozit že v Mazde by to stálo dvadsat tisíc a a majster má zarobené.S takýmto postupom sa stretávam bežne.


Zdravim Rudko.... a nie si ty nahodou z Jelky??? A nepoznas nahodou Majku Marsov...?
Hosť
 

Poslaťod Bootleg » Sob Okt 15, 2005 10:49 am

A aj Antonia Desperada Rolanda de Ricca? :o) Jeho by som zamestnal ako prijimacieho technika, vie dobre oblbovat. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Zoran » Pon Nov 28, 2005 4:56 pm

relo píše:TomAnt :) Veru tak. Z 20 000 sa to zosmyklo ratam na 1000sk, ze treba len nastavit ventili. Tak preto ratam tu tisicku :) Na STK namerali divne hodnoti a preto povedali tu Lambdu. A este mi skripe rameno lave...
Co si mal s autom? Co nepomohola uzasna dekarbonizacia?
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Black » Pon Nov 28, 2005 9:54 pm

Zoran píše:
relo píše:TomAnt :) Veru tak. Z 20 000 sa to zosmyklo ratam na 1000sk, ze treba len nastavit ventili. Tak preto ratam tu tisicku :) Na STK namerali divne hodnoti a preto povedali tu Lambdu. A este mi skripe rameno lave...
Co si mal s autom? Co nepomohola uzasna dekarbonizacia?
Hele nepomlouvej dekarbonizaci, já spokojená jsem.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Pon Nov 28, 2005 10:13 pm

Black píše:
Zoran píše:
relo píše:TomAnt :) Veru tak. Z 20 000 sa to zosmyklo ratam na 1000sk, ze treba len nastavit ventili. Tak preto ratam tu tisicku :) Na STK namerali divne hodnoti a preto povedali tu Lambdu. A este mi skripe rameno lave...
Co si mal s autom? Co nepomohola uzasna dekarbonizacia?
Hele nepomlouvej dekarbonizaci, já spokojená jsem.
:tlesk: Ja nemam nic proti dekarbonizacii, ja si len Rela dobram, lebo do dekarbonizacie vkladal velikanske nadeje....
Hosť
 

Poslaťod Hosť » Pon Nov 28, 2005 10:17 pm

A este ako tak pozeram, to vsetky 2,0i maju taky maly vykon? 86Kw je na 2,0i 16v dost malo... :( To som normalne sklamany, napr. sestra ma omegu 2,0i 16v a ta ma okolo 100Kw...
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron