Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Zážitok z 1. prehliadky v Žiline

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Re: Nová Mazda2, zážitok z 1. prehliadky

Poslaťod ursus » Pon Jún 29, 2009 11:10 am

Ta položka s pelovym filtrom (u mna) sa asi vyrovna geometri u TomAnt. Ale aj tak polozka (prehliadka po 1. roku) je dost odlisna. :crazy
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 29, 2009 11:38 am

leichnam píše:Tomo, s tým olejom ta odzigali eheheeee, ten stojí menej :o)


Vies ako, je to GARANCNA prehliadka, t.j. oni nieco garantuju a ja moc na vyber vtedy nemam. Keby bolo na mne tak tam dam Shell. To ze ci nieco stoji menej alebo viac je uplne bezpredmetne, podla mna ta hodinova sadzba u nich sama o sebe je brutalne predrazena, ale opat, je to garancna prehliadka, ak chcem aby auto bolo este dva roky v zaruke, MUSIM ho tam dat a akceptovat ich ceny. (viem ze mam moznost ist aj do ineho Mazda servisu, dokonca aj mimo SK, ale to co by som usetril na cene, stratim na ceste a case)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 29, 2009 11:41 am

To akože ty si nemôžeš doniesť svoju Dexeliu kým máš auto v záruke ale musíš si zaplatiť tú ich? :hmmhmm Sú to predsa rovnaké oleje :spik2
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod majki » Pon Jún 29, 2009 11:49 am

Mozes. Budes to pak mat v poznamke v elektronickej servisnej knizke a v pripade zavady toto bude zohledneno pri reklamacnom rizeni.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 29, 2009 11:52 am

Tak to sú pekné :prasa: By ma zaujímalo, že ako ti neskôr môžu ako oponovať pri reklamácií, keď je to tiež Dexelia genuine :hmmhmm
To mi pripadá, ako keby mali vlastnú studňu s olejmi a potrebovali predať len tie svoje, pritom keď už sú tie ich normohodiny v takej výške, tak by nemuseli robiť drahoty :spik2
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod ursus » Pon Jún 29, 2009 11:59 am

TomAnt píše:
leichnam píše:Tomo, s tým olejom ta odzigali eheheeee, ten stojí menej :o)


Vies ako, je to GARANCNA prehliadka, t.j. oni nieco garantuju a ja moc na vyber vtedy nemam. Keby bolo na mne tak tam dam Shell. To ze ci nieco stoji menej alebo viac je uplne bezpredmetne, podla mna ta hodinova sadzba u nich sama o sebe je brutalne predrazena, ale opat, je to garancna prehliadka, ak chcem aby auto bolo este dva roky v zaruke, MUSIM ho tam dat a akceptovat ich ceny. (viem ze mam moznost ist aj do ineho Mazda servisu, dokonca aj mimo SK, ale to co by som usetril na cene, stratim na ceste a case)

TomAnt, presne viem, preco Ti tam vliali 10W40. Ide o nabehane km. Pozeral som na fakture, ze si za 1 rok presiel s autom necelych 13000 km. Oni to podla mna beru, ako slaby priemer a tak ti tam navrhli aj menej kvalitny olej. Ja som sa o tom s nimi bavil. Mne sa smiali, ze preco tam chcem tak drahy olej, ked neurobim 20000km/rok (mal som nieco cez 13500 km)
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pon Jún 29, 2009 12:09 pm

Majki uz ma 27.500km a dalsia tisicka caka buduci tyzden :potichu
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pon Jún 29, 2009 12:16 pm

Aj ja by som mal tolko, keby som kupoval benzin za taku cenu, ako u vas v CZ.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 29, 2009 1:51 pm

Leichnam, ja ked niekomu poskytnem zaruku na dodany comp a dotycny si tam chce pridat/vymenit harddisk, tiez budem trvat na tom, ze ten novy disk mu tam dodam ja. Ako mam inac prebrat JA zaruku za celok? Ja nemozem predsa vediet z akeho zdroja dotycny HDD donesie (aj keby ho hned kupoval tam kde ja), proste nie. Takze toto ja Mazde vobec, ale vobec nezazlievam a beriem to. Raz mi poskytuju zaruku na auto, tak akceptujem ich podmienky.

Inac by som si dal olej vymenit u Laca za svoj a stala by ma cela ta prehliadka ktoru mi spravili tak do 1000ky... Chaapes?

Ked som kupoval nove auto, VEDEL som, ze toto je jedna z veci, ktoru budem musiet akceptovat, t.j. navsteva mojho neoblubeneho servisu v priebehu najblizsich 3 rokov zakazdym ked bude treba...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Jún 29, 2009 1:53 pm

Presne ako pise TomAnt.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod leichnam » Pon Jún 29, 2009 2:05 pm

No výborne, tak to potom môžete len dúfať, že nenadhodia aj na iné diely počas tých troch rokov, mna by to teda štvalo :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod ursus » Pon Jún 29, 2009 2:09 pm

Mne to pride normalne. A to si teraz predstavte, ze na Ceed davaju 7 rocnu zaruku. "Dakujem pekne!"
Naposledy upravil ursus dňa Pon Jún 29, 2009 2:13 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod leichnam » Pon Jún 29, 2009 2:11 pm

mackor, posledné príspevky sa necitujú, len keď chceš niečo konkrétne zvýrazniť :palec
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod ursus » Pon Jún 29, 2009 2:14 pm

leichnam, ty ma asi nemas moc v oblube.............?
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod leichnam » Pon Jún 29, 2009 2:16 pm

Čože? :o) Ja som sa ti len snažil vysvetliť. Skrátka keď reaguješ na niekoho posledný príspevok, tak dáš odpovedať, keď chceš reagovať na príspevok o neviemkoľko vyššie, vtedy použiješ citovať :palec
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

PredchádzajúciĎalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron