Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Auto Palace Bratislava - Vajnorska

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Auto Palace Bratislava - Vajnorska

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 02, 2009 10:41 am

Tak som vcera absolvoval prvu garancku so zabou.
Do Auto Palace na Vajnorskej som siel z troch dovodov, za a. mam to blizsie do prace, za b. referencie tu na fore boli znacne pozitivnejsie a hlavne, onehda som (si) povedal, ze ziadne moje auto uz do Auto Palace na Panonskej nikdy nepojde. Zaba tam bola naposledy, ked som ju tam kupoval.

Takze, dojmy zhrniem v kratkosti:

- prijimaci technik (ospravedlnujem sa, nezapamatal som si meno, ale je tam na Mazdu len jeden) je na rozdiel od nemenovaneho prijimacieho technika z Panonskej radikalne prijemnejsi, ochotny, pocuvajuci a celkovo zakaznicky orientovany. Pri preberani auta mi povedal co sa s nim bude diat, kolko to bude trvat a narvhol ze mi zavola ked to bude hotove. Nasledne sa sam od seba spytal, co este chcem dat do protokolu, co treba skontrolovat (chcel som 3 veci), na ktore sa nasledne detailnejsie dopytal. V podstate som tam siel ako zakaznik laik a tak som mu aj povedal co chcem pozriet. Povedal mi aj predbeznu odhadovanu cenu. Pri odovzdavani auta mi pekne vysvetlil co skontrolovali, odovzdal protokoly, vysvetlil co cca z nich vyplyva, co tie cisla znamenaju, co mi kde zapisali, vytlacili a kedy mam prist na dalsiu prehliadku. Proste komplexna informacia bez toho aby som sa musel nieco pytat. Takto si to predstavujem. Celkovy dojem podla skolskej stupnice 1.

- kedze som rano cakal na kolegu kym pride po mna, potreboval som sa niekam zlozit :) , zial cely salon mi pride pre zakaznika ladeny skor do znacky Hjundaj (salon Mazdy je dokonca na druhom poschodi), takze som sedel dole v paradnej sedacke pred obrovskou plazmou, na ktorej zial isli len promo materialy Hjundaja. Myslim ze Mazda ako znacka by si zasluzila trosku viac, aspon sa teda podelit o "medialny" priestor :ho: Chybal mi tiez nejaky kavomat, ako maju na Panonskej, ale mozno som len zle pozeral...

- ceny: prekvapila ma hodinova sadzba vseobecne (cennik maju jasne viditelny). Hodinovka na "male" auta, t.j. napriklad na zabu je 29.97 € bez DPH, co je 35.66 € co je v prepocte cca 1074 Sk a to mi pride naozaj ukrutne vela. Hodinovka na "velke" je samozrejme este vacsia...

Celkovo som ale s navstevou spokojny, dufam ze najblizsie tam pojdem zasa o rok :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod azet » Uto Jún 02, 2009 4:51 pm

uhm, tak ta hodinova sadzba je dost vysoka :?: . len zo zvedavosti, vie niekto aku hodinovku maju v ap petrzalka? (nie zeby som sa tam chystal :) )
MX-6, KL-DE 2.5 DOHC V6, r.v. 1995
Obrázok užívateľa
azet
VIP 2009
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Str Nov 28, 2007 5:51 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod majki » Str Jún 03, 2009 9:19 am

Autolaros ma 500,- bez DPH tusim na M2..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Str Jún 03, 2009 2:14 pm

Autopard Břeclav 440,- + DPH u jakéhokoli auta.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod maros » Str Jún 03, 2009 2:59 pm

na Panónskej majú rovnaké ceny.. tiež mi skoro padla sánka keď som zbadal tie ceny :ho:

ten prijimaci technik sa volá Zrubec, fajn chalanisko.. vždy je ochotný..
GG
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Str Jún 03, 2009 6:19 pm

Jo, to je on...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod miko613 » Str Jún 03, 2009 10:31 pm

Nechapem ten rozdiel MALE a VELKE auta,preco su rozdielne ceny za hodinu? To akoze sa okolo maleho nachodia menej a okolo velkeho viac?
Pripada mi to na :dedo
No na Slovensku to uz asi inac nebude.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Jún 03, 2009 11:20 pm

Hm, neviem v akej oblasti pracujes, ale napriklad v IT je tiez bezne, ze je ina hodinovka na workstationy, ina na servre, ina na sietove komponenty...

Toto uplne chapem.

Co mne ale vadi a vadilo mi vzdy a vadit aj bude, ze nikde sa clovek nedozvie, kolko ma ktory ukon trvat podla aspon internej Mazda normy. Cize, ked si dam vymenit prevodovku, kolko casu to ma trvat. Pretoze je rozdiel, ci to ma byt hotove za dve hodiny, alebo za 10 hodin, hlavne pri takejto cene za hodinu... Ale toto je informacia, ktora je snad tajnejsia ako statne zmluvy.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Str Jún 03, 2009 11:31 pm

Mozno by bol nacase zaviest statistiku a nejaky benchmark sami. :hmmhmm
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod PePa » Štv Jún 04, 2009 12:21 am

Mozno by sa bolo treba vzdy pri prijati do opravy hned spytat, ze kolko je na to norma casu. Ked som sa v Opli pytal na vymenu EGR ventilu na Tigre, hned mi povedali, ze ak je ventil vpredu , tak 45 min. a ak je vzadu, 1 hod. Tym padom som vedel, ze nemozu uctovat viac.
Vsetky servisy maju software, kde to moze prijimaci technik hned najst a podat info. Druha vec je, ze to asi robit vsade nechcu.
Napr. podla Autodata je na X6 na demontaz a spatna montaz manualnej prevodovky 4,3 hod., na rozobratie prevodovky a vymenu dielov 9,7 hod.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod leichnam » Štv Jún 04, 2009 12:26 am

Bude to tým ako povedal Tomasicek, oni sa na vašich mazdách učia a tým pádom ten čas narastie :o) Tak prečo by mali hovoriť hodiny, keď by šli sami proti sebe? Okrem toho treba aj na kávičku a obed popritom odskočiť :prdel
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Štv Jún 04, 2009 9:02 am

Mně bylo řečeno, že na každý úkon je určitá Nh, takže pokud to mechanikovi trvá déle, tak dělá zadara. Dokonce v Břeclavi byl vystavený seznam jednotlivých úkonů a jaká je na to Nh.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Štv Jún 04, 2009 9:10 am

TomAnt, neviem ako u Vas, ale u nas, u Duby ci v Autolarose, maju brozurky a v tych su napisane ukony a ako pise Sedvo, nH - normohodiny, cize podla teho sa clovek moze zorientovat aspon priblizne :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 04, 2009 9:26 am

No skusim si teda vypytat aj ja este raz.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Štv Jún 04, 2009 9:28 am

Tomo, nemal si celý čas kukať na tú plazmu a Hjundaj, možnože si to tam mal položené na stole pod nosom :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť