Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

D&M autodoplňky

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

D&M autodoplňky

Poslaťod George » Str Feb 02, 2005 12:22 pm

Objednal jsem si u nich rozpěrnou tyč. Po sedmi týdnech čekání přišla tyč která neseděla roztečí děr.Chtěl jsem jí vrátit ale nastal problém.Chvíli jsme se hádali a pán mi neustále omílal že vzpěra nikdy nesedí, že se musí upravovat, a že si štefty tlumiče mám naštelovat kladivem (no není DEBIL, mlátit do takovýhle věci kladivem :shock :!!: :!!: :!!: ).
Pak jsem se naštval a chtěl odstoupit od smlouvy na což mám ze zákona právo jelikož se jednalo o internetový obchod (ze zákona je to 14 dní během kterých jim to můžu vrátit).Bylo mi řečeno že se to vztahuje jen na zboží které je skladem a že to mají napsáno v obchodních podmínkách (samozřejmě ze zákona sou povini přistoupit na odstoupení smlouvy u jakéhokoliv výrobku)
Takže sem si detailně přečetl jejich obchodní podmínky.
Není tam ani písmenko které by pojednávalo o tomto faktu.
Toto byla první lživá informace z úst obchodního ředitele.
Druhá lživá informace byla že tyč tam musím nabouchat kladivem jelikož nic se nedělá přesně.Pokud si koupím tlumiče tak snad taky nevrtám do podběhu novou díru ne?Takže když musí sedět nový tlumič, musí sedět i rozpěra.Konzultoval jsem to s odborníkem vlastnícím firmu na výrobu speciálních dílů (tyče,odlehčené řemenice, BOV ...) a i on shledal chybu v samotné tyči.Prý musí sedět (jeho slovy) jako prdel na hrnec.
Třetí věc která mě naštvala, je jejich přístup k zákazíkovi.Neprve mi 3x řekli že už je skladník doma (volal jsem v půl čtvrtý a mají do čtyř).Pátý den mě potom 4x přepojovali než byli schopný mne spojit s kompetentní osobou.Ta mi jen řekla, tak to vyfoťte, pošlete, a mi vám teda ASI pošleme peníze nóóó.
Čtvrtá věc co mě naštvala je že sem na ten zmetek čekal 7 týdnů

A poslední moje zkušenost.Obejdnával jsem tam celkem 3x
1. dvě skořepiny + dva 3bod pásy.Dorazily dvě skořepiny a jeden pás
2.Kámošce sem objednával čirou optiku na golfa a přišla tmavá
3.objednával sem rozpěru a přišel zmetek

Navíc se snaží udělat z člověka blbce.Jen hňup mi může říct že si mám šteft tlumiče naštelovat (resp. ohnout) kladivem a pak že to tam sedne.Že prý to oni taky tak dělaji. Navíc pokud chcete odstoupit od smlouvy, tak si vymýšlejí neexistující věty ve svých obchodních podmínkách a jsou velice nepříjemní.Pokud sem chtěl něco říct, hned na mě zakřičel A nechte mě domluvit sakra .
Pak mě taky dorazil větou Tak se s náma klidně sudtě kvuli těm 16ti stovkám.
Takže s DM sem skončil a Vám radím POZOR na ně

PS:Peníze sem z nich nakonec dostal - aspoň mi řekli že to tam mám poslat a oni že mi tedy obratem pošlou zpět moje peníze.Doufám tedy že jo.Jinak přistupuji na ČOI a budu to řešit jinak

A tady je to foto které sem jim posílal a na které koukali.Toto sem tam měl dle jejich slov namlátit kladivem a vypilovat si větší díry
Obrázok
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Str Feb 02, 2005 12:32 pm

Dobře, že jsi se nedal. :box Je mi jasný, že o ty prach až tolik nejde, ale o princip! Někteří obchodníci se tady chovají jak na divokým východě. :pif
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Honza » Str Feb 02, 2005 12:47 pm

No neřikal sem to ale? :spik2 Celkově se tohohle kšeftu s tuňáckejma doplňkama chytly podivný existence s praktikama podobnýma bazaristům v teplácích se zlatým řetězem kolem krku..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Harry FE3 » Str Feb 02, 2005 4:47 pm

Ty Georgi,sou to magoři,to jo,podle toho,jak s tebou komunikovali,ale já osobně bych to asi trocha poklepal,měl bych vzpěru a hlavně bych se s nima nemusel otravovat.Nevipadá to zas tak moc jinde ty díry.Já bych se toho nebál a poupravil bych to tak,že by to tam sedlo.Ale chápu,že se ti s tím nechce srát...
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod TomAnt » Str Feb 02, 2005 5:02 pm

Harry FE3 píše:Ty Georgi,sou to magoři,to jo,podle toho,jak s tebou komunikovali,ale já osobně bych to asi trocha poklepal,měl bych vzpěru a hlavně bych se s nima nemusel otravovat.Nevipadá to zas tak moc jinde ty díry.Já bych se toho nebál a poupravil bych to tak,že by to tam sedlo.Ale chápu,že se ti s tím nechce srát...


To uz si tu vzperu mohol celu zbuchat rovno sam. Plne suhlasim s Georgom a jeho postupom. A v pripade ze mu peniaze nevratia by som siel tvrdo po tom, uz len z principu. George ma moju plnu podporu a ak by sa tak stalo, kludne mozme zverejnit cely pribeh na hlavnom webe na poucenie pre ostatnych...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Feb 02, 2005 5:15 pm

Hovada jedny. COI na ne a v plnem rozsahu.
George, mas mou plnou podporu. To je des, co si dovolujou a to maj patrit mezi to lepsi na nasem trhu s timhle zbozim. No pekne dekuju.
:angrywife:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Str Feb 02, 2005 9:13 pm

Harry FE3 píše:Ty Georgi,sou to magoři,to jo,podle toho,jak s tebou komunikovali,ale já osobně bych to asi trocha poklepal,měl bych vzpěru a hlavně bych se s nima nemusel otravovat.Nevipadá to zas tak moc jinde ty díry.Já bych se toho nebál a poupravil bych to tak,že by to tam sedlo.Ale chápu,že se ti s tím nechce srát...
A to je právě ta hloupost.Konzultoval sem to včetně fotografíí s maníkem od firmy Bidrin která podobný věci sama vyrábí.Vzpěra musí sedět naprosto přesně jelikož stačí abys měl vetší díry než jsou štefty a při průjezdu zatáčkou se ti pak budou pouze vymezovat vůle mezi okrajem díry a šteftem.Ta díra musí být o něco malinko vetší a musí sedět, aby síla která působí při průjezdu zatáčkou okamžitě působila na vzpěru a ne aby se ti ještě kousek hnul šteft než se zastaví o okraj díry.Navíc i za hloupých 1600 čekám že dostanu do ruky výrobek který bude sedět.Koupím li si tlumič tak ho taky neupravuju protože nesedí, vrátím ho.
Jinak podle fa Bidrin je jakákoliv úprava ve stylu zvětšení díry nebo roztažení či nějakýho poklepání naprosto nepřípustná aby pak rozpěra plnila 100% svoji funkčnost (a to za cenu 1600 snad dělat musí ne).
Co z foteknení tak patrné (dost zkreslují) je fakt že na úhlopříčku mají šrouby rozdíl oproti vzpěře 7,5 mm a na stranách 5mm a to neupravíš aniž bys nezkazil vlastnosti tý vzpěry (jelikož na okrajích tý podkovy ti moc materiálu nezbyde).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Str Feb 02, 2005 9:18 pm

Nevím jak ty Harry ale nemám ty nervy páčit tam takovouhle nerovnost :ho: .Ta vzpěra by pak sama naopak křížila karoserii

Obrázok
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Harry FE3 » Str Feb 02, 2005 9:33 pm

Je to moc Georgi,máš pravdu.Myslíš,že je to vada jednoho kusu,nebo jsou všechny od tohoto výrobce posraný.Já jsem ji chtěl časem taky...
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod George » Str Feb 02, 2005 9:35 pm

Harry FE3 píše:Je to moc Georgi,máš pravdu.Myslíš,že je to vada jednoho kusu,nebo jsou všechny od tohoto výrobce posraný.Já jsem ji chtěl časem taky...

Rozdmýchal sem i debatu na tuning fŕu.Je to hodně o dodavateli.Jeden týpek psal že ji kupoval v německu přímo od výrobce na peugeota 206 GTI a že sedla jako ulitá.
Spíš si myslím že skladník šáhnul pro vzpěru na jinou Mazdu a ne na GD
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Str Feb 02, 2005 9:44 pm

Vřele všem doporučuji přečíst si tuto debatu kterou jsem udělal na tuning fóru.Jsou tam i citace zákona o e-obchodování (At víte jak se bránit).
Zřejmě nejsem jedinej kdo s nima měl problémy
http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?t=10901
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Str Feb 02, 2005 10:18 pm

Jedná se o brněnskou firmu a něco jsem po nich potřebovala a tak jsem osobně navštívila jejich prodejnu v Brně a ochota žádná a odborné znalosti už vůbec ne a já odešla s nepořízenou. Takže se přidávám k Georgovi a vřele nedoporučuji. Jinak ještě nedoporučuji firmu Horák z Brna ,která má provozovny na Hradecké a Hájecké ulici. Poškodili mě tam Mazdičku a dodnes od srpna 2004 nemám zaplacenou škodu,kterou mě způsobil jejich zaměstnanec.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RXman » Štv Feb 03, 2005 12:01 am

Pokud to tedy opravdu není bourané ,dostal jsi něco jiného nebo je to nějaký zmetek .
Co týká zrušení kupní smlouvy,tak máš každopádně nárok na vrácení kupní ceny výrobku :jo !!!!
Já sám provozuji webshop a mám s tím bohaté zkušenosti.Já se snažím vždy vyhovět i když taky někdy si říkám podle přísloví "Za dobrotu na žebrotu"
Tady mám výňatek běžných obchodních podmínek internetových obchodů :

Odstoupení od kupní smlouvy


Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího z důvodu špatně uvedeného popisku zboží nebo špatného obrázku není možné. Závazný je vždy název zboží, které si zákazník objednal a potvrdil. Vyhrazujeme si možnost tiskové chyby na našich stránkách. Odstoupení od kupní smlouvy se dále řídí zákonem č. 367/2000 (více v dalších bodech).

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího v případě neosobního způsobu doručení zboží-nevztahuje se na osobní převzetí zboží v kamenné prodejně :jo !!!!!

V souladu se zákonem č. 367/2000 máte jako zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží.Toto právo je podmíněno nákupem jako fyzická osoba (nikoliv na IČO).
Do garance nejsou započítávány náklady spojené s dopravou a expediční poplatky. Garance se nevztahuje na zboží poškozené, nefunkční a použité.Vrácené zboží :

- musí byt v původním nepoškozeném obalu

- nesmí být použité

- musí být nepoškozené,

- musí být kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.)

- s originál dokladem o koupi


Přeji ti hodně zdaru.Doufám že Ti to vezmou zpět.Pokud nebudou chtít obrať se ihned na ČOI :angrywife: .

Rxman
Obrázok užívateľa
RXman
Pisateľ
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Str Jan 05, 2005 11:53 pm
Bydlisko: Zlín , Czech republic

Poslaťod George » Ned Feb 13, 2005 12:35 pm

Tak už je to 14 dní co mi autodoplňky podle jejich slov "obratem" měli poslat peníze za vzpěru a pořád nic.Když sem jim napsal mejla co se děje s mojema penězma, tak mi nikdo ani neodpověděl.A to sem schválně psal obchodnímu řediteli se kterým jsem mluvil, a kterej by měl mít zájem o to aby se to co nejdřív vyřešilo.
Už mi začíná docházet trpělivost
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 13, 2005 12:49 pm

Hups, posli to znova jemu, hlavnemu riaditelovi a CC: daj do niektoreho moto casopisu :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť