Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Autolaros Ostrava

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

Autolaros Ostrava

Poslaťod majki » Pon Mar 02, 2009 10:13 am

Tak Jesterka ma za sebou prvni garancku, pozdeji tu hodim klidne scan z vysledku. Nicmene, prubeh naprosto spickovy. Objednal jsem se na zacatku ledna, datum 27.2.2009 v 7:30 rano.
V patek jsem naklusal s vlastnim seznamem pozadovanych "naprav" :o). Prijimaci technik se k tomu postavil privetive, seznam byl nasledujici:
- „Cvakání“ motoru
- Drnčení palubní desky v oblasti modulárního audiosystému
- Hluk od ??zámku pátých dveří??? při přejezdu nerovností
- Vrzající zpětné zrcátko
- Vrzající sedadlo řidiče
- Kontrola laku zejména na pravém zpětném zrcátku

Požadovaný olej:
- Mazda Dexelia 5W-30 (40?)

Cvakani motoru jsem si vsiml, kdyz jsem menil zarovky, znelo mi to jako ono povestne cvakani zdvihatek u benzinaku GEcka, kdyz clovek vymenil olej za jiny...tak jsem byl krapet vystraseny, technik si to poslechl a jsou to vstriky a je to naprosto prirozeny projev tohoto motoru. Je pravda, ze je to slyset jen pri otevrene kapote.
Drnceni palubni desky bylo zpusobeno uvolnenym vydechem ventilace, opraveno.
Hluk od zamku patych dveri - krapet ho prenastavili a dotahli, hluk je pryc.
Vrzajici zpetne zrcatko - bohuzel zavisle na pocasi, asi se tam nekde dostala sul z posypu, promyto, bez problemu.
Vrzajici sedadlo ridice - nevim jak, ale vyreseno.
Podobane prave zrcatko nevyreseno, holt kaminky jsou svine.
Olej dali pozadovanou Dexelii 5W-30, diky ni by se mel motor jeste vice zklidnit (jde to snad jeste??? Uz tak ho clovek ve meste neslysi :ho: )

Pri prejimce jsem pak byl upozornen, ze at se kdykoliv s podobnymi problemy bez ostychu ozvu (vrzani, drncani atd.), od toho to auto ma zaruku a aby se to resilo prave v ni takove problemy :o) . Takze velmi prijemne. Vyplazl jsem 3800,- (coz je jeste o 200,- mene nez planovano) a jel jsem spokojene domu :o)

Nesmim taky zapomenout na vyborne kafe a posezeni u Dej-fa :ho:


Obrázok
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 02, 2009 1:03 pm

Parada... Ja uz zacinam rozmyslat, kam pojdem ja...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pepo » Pon Mar 02, 2009 9:57 pm

to TomAnt: Kova BB je aktualne cez 210EURO(minuly tyzden som sa pytal), ale aj tak co by si dal za cestu, tak to by bolo podstatne viac... Ak sa nemylim, tak kekulka tam bola tiez servisovat
pepo
Prispievateľ
 
Príspevky: 408
Registrovaný: Str Feb 20, 2008 5:12 pm
Bydlisko: BR, TT
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod ursus » Štv Nov 05, 2009 11:02 pm

Keby to takto fungovalo v servisoch na Slovensku.
Majki, potreboval by som od Teba porovnať istý prejav motora pri volnobežných otáčkach. Začalo mi pri spomínaných volnobežných otáčkach alebo pri minimálnom pridaní plynu akoby vybrovať s celým autom. Dalo by sa to vyskúšať na tvojom aute, keď prejdeš pár km zastav, vyraď rýchlosť a mierne pridaj plyn a drž ho tak okolo 1200 ot a čakaj.
Ďalej by ma zaujímalo na kolko Ti vyskočia otáčky pri naštartovaní studeného motora a ako sa potom správajú a kedy sa ustália? Dík.
majki píše:Tak Jesterka ma za sebou prvni garancku, pozdeji tu hodim klidne scan z vysledku. Nicmene, prubeh naprosto spickovy. Objednal jsem se na zacatku ledna, datum 27.2.2009 v 7:30 rano.
V patek jsem naklusal s vlastnim seznamem pozadovanych "naprav" :o). Prijimaci technik se k tomu postavil privetive, seznam byl nasledujici:
- „Cvakání“ motoru
- Drnčení palubní desky v oblasti modulárního audiosystému
- Hluk od ??zámku pátých dveří??? při přejezdu nerovností
- Vrzající zpětné zrcátko
- Vrzající sedadlo řidiče
- Kontrola laku zejména na pravém zpětném zrcátku

Požadovaný olej:
- Mazda Dexelia 5W-30 (40?)

Cvakani motoru jsem si vsiml, kdyz jsem menil zarovky, znelo mi to jako ono povestne cvakani zdvihatek u benzinaku GEcka, kdyz clovek vymenil olej za jiny...tak jsem byl krapet vystraseny, technik si to poslechl a jsou to vstriky a je to naprosto prirozeny projev tohoto motoru. Je pravda, ze je to slyset jen pri otevrene kapote.
Drnceni palubni desky bylo zpusobeno uvolnenym vydechem ventilace, opraveno.
Hluk od zamku patych dveri - krapet ho prenastavili a dotahli, hluk je pryc.
Vrzajici zpetne zrcatko - bohuzel zavisle na pocasi, asi se tam nekde dostala sul z posypu, promyto, bez problemu.
Vrzajici sedadlo ridice - nevim jak, ale vyreseno.
Podobane prave zrcatko nevyreseno, holt kaminky jsou svine.
Olej dali pozadovanou Dexelii 5W-30, diky ni by se mel motor jeste vice zklidnit (jde to snad jeste??? Uz tak ho clovek ve meste neslysi :ho: )

Pri prejimce jsem pak byl upozornen, ze at se kdykoliv s podobnymi problemy bez ostychu ozvu (vrzani, drncani atd.), od toho to auto ma zaruku a aby se to resilo prave v ni takove problemy :o) . Takze velmi prijemne. Vyplazl jsem 3800,- (coz je jeste o 200,- mene nez planovano) a jel jsem spokojene domu :o)

Nesmim taky zapomenout na vyborne kafe a posezeni u Dej-fa :ho:


Obrázok
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Štv Nov 05, 2009 11:21 pm

Ohladom vibracii pri stani na volnobehu na krizovatke ti mozem povedat, ze mi obcas vibruje auto, spominal to tu aj PVD tusim. Je to dane konstrukciou auta, nie je to nic hrozne, nedeje se to stale a je to velmi mierne a obcasne. Vacsina dieselov na volnobeh vibruje imrvere furt a mnohem viac.
Tie otacky pri studenom starte ti poviem zajtra, budem rano pri ceste do prace sledovat :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Nov 05, 2009 11:23 pm

mackor píše:Keby to takto fungovalo v servisoch na Slovensku.

Aby si dakdo nemyslel, ze mam dajaku protekciu v chovaniu personalu Autolarosu voci mojej osobe, mozem zodpovedne povedat, ze mam vela pozitivnych ohlasov od inych ludi, co tam servisuju alebo ktorym som Autolaros odporucal. A rovnaky pristup je aj v AutoDuba, cize zda sa, ze sa zacina blyskat na lepsie casy, minimalne v CR... :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Nov 06, 2009 9:56 am

Takze, Mackor.
Rano, 5°C, start, otacky cca. 1.600ot/min. Vyrazam smer praca, pol minutka na krizovatke a pak sa spustam dole kopcom tunelom Strahov a Mrazovka, co idem konstantnych 75km/h tacho, tym, ze je to z kopca, len lahko lechtam plyn na patke. Modra LEDka studeneho motora zhasina po cca. 4km jazdy (tym ze je to z kopca a motor prakticky nic moc nepridava, tak sa zohrieva pomalsie), po 5km zastavujem v kolone a otacky su na standardnych cca. 650 ot/min. Nemam rano ako odzkusat co ine. Este teraz ako pojdem z prace, mam viac krizovatiek a velku zapchu na Juznej spojke, ale zasa vyrazam z podzemnych garazi, takze auto nebude po calonocnom venkovnom staniu. No tazko sa navozuje to "spravne testovacie prostredie" :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pia Nov 06, 2009 11:00 am

Výborne. Aspoň toto sa mi potvrdilo, že to funguje tak u tvojej dvojky, ako aj u mojej. Jedine, čo by ma ešte zaujímalo je to, že za studeného štartu mi vyskočia otáčky na tých spomínaných 1600. No doteraz mi asi po 20 sek. klesli na nejakých 1000 a potom už počas jazdy sa to ustálilo na tých 650. Teraz je to tak na mojom aute, že po naštartovaní 1600 (kolíšu), po 20 sek. 1400 (kolíšu) a potom už pomaly vyrážam, takže už nie je možné to odsledovať. No keď už zastavím po zhasnutí kontrolky na križovatke, pri voľnobehu je to ustálené na 650. Pýtam sa prečo sa ešte zasekávajú otáčky pri tých 1400 (studený motor), keď mi to doteraz nerobilo? Ďalej ma zaujíma, prečo na začiatku začína motor pri 1600 ot ? S tým som sa u iných benzínových aut nestretol, alebo možno to mali tak nastavené do prvej prehliadky a potom im to v servise prestavili na nižšie.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Pia Nov 06, 2009 11:22 am

Tych 1400 je mozna kvoli nizsim teplotam teraz??

Pockaj, ja som zatial nemal auto, u ktoreho by otacky pri studenom starte boli hned dakde na 1000 ci mensich otackach. Na sluzobnej Fieste su dokonce v zimnom pocasi na cca. 1800ot/min, na starej M626 som to tiez tak mal, na Punte boli tiez okolo 1600ot/min, na mamine Punte to same, buduci tyzden odsledujem tchanovo Mazdu6, ale bude sa podla mna chovat rovnako. Pride mi to prirodzene, snaha zohriat motor rychlejsie na provoznu teplotu.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pia Nov 06, 2009 11:28 am

Tak to asi nie. Ja som mal služobné Clio. Štartovalo v zime na 1200 ot. Kamarát má Kia Rio, podobne. profík má starú feldu, tiež okolo 1100 pri studenom štarte.
No nechcem sa tu teraz s tebou hádať, určite sú autá ktoré štartujú možno ako naše Dvojky pri 1600.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod Rainbow » Pia Nov 06, 2009 1:12 pm

Ja mam teraz hned po nastartovani 1500. A myslim, ze pri -10 bolo aj viac.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Dec 17, 2009 7:11 pm

Pridavam protokol z 2. garancky. Par poznamek:
- olej jsem mel vlastni (i kdyz Dexelia 5W-30 :ho: )
- vyvazeni kol jsem si vyzadal, cerstve jsem prezul na zimni
- chybi tam kontrola karoserie, ktera se dela pravidelne co 1 rok, takze ta mne ceka v unoru
- je nafakturovano navic zalesteni, coz tam ale nepatri (viz text nize)

garancka2.jpg
Garancka 11/2009


No a jak vsichni vite, s touto garanckou bylo spojeno spousta problemu popsanych uz v threadu k moji Dvojce, tak sem jen kopiruji..
1) spatne napsane kilometry na fakture a v servisce (40020km, realne jsem mel 38700km, nastesti opraveno, nechtel bych pak kvuli pretahnutym km se hadat pri pripadne reklamaci)
2) nafakturovano rozlesteni casti karoserie (pricemz zbytky nejake izolepy a jineho bordelu tam nechali sami pri oprave zadniho blatniku, nakonec budu mit pri pristim servisu slevu ve vysi teto castky)
3) zadal jsem vymenit brzdovku (je to i v navodu k automobilu!!!), kdybych se dva dny pred prevzetim auta nezeptal, zda to vymenili, tak by to ani nevymenili, protoze na to zapomneli)
4) po prvni garancce po geometrii jsem mel volant velice mirne doleva, nicmene auto nikam netahalo, o 4 mesice pozdeji mi menili pruziny za sportovni, delali znovu geometrii, ale volant mirne doleva zustal, po sejmuti patniku v zari a prohlidce a geometrii a vymene kol u Duby v Praze byl najednou volant naprosto rovne a vse bylo v pohode, v Autolarosu jsem si nechal prevazit zimni pneu a volant je opet velmi mirne doleva (auto ale opet na zadnou stranu netaha) - nechapu za boha proc
5) v Chorvatsku mi zacalo neco vrzat v oblasti leveho zadniho kola, chtel jsem to opravit, lec vrzani vyreseno nebylo (technik ale podle informaci vymontoval plasty, sedacky, vsechno podotahoval a vrzat by to nemelo) a navic zacal opet na nerovnostech triskat zamek patych dveri
6) a jako bonus: olej mi presahuje cca. 4mm pres horni rysku
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Pia Dec 18, 2009 8:20 am

Do Autolarusu už pár let (co se vyměnil přijímací technik) nejezdím.
V Dolním Benešově u Halfara jsem spokojenější.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pia Dec 18, 2009 10:52 am

Jak jsem psal uz v tematu o moji Dvojce, sest let tam bylo vse na 100%, bez problemu atd. Holt jednou asi neco takoveho cloveka potka...duveru zatim neztracim..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Pon Jan 18, 2010 12:57 pm

myslim ze je to v tejto teme OT, ale pridam svoje skusenosti s otackami: Parkujem v parkovacom dome, 1600ot za studena som este nevidel, vacsinou je to 1200 (takze to zrejme zalezi na miere "premrznutosti" motora). Po kratkom ohriati padaju na standardny volnobeh. Vibrovanie motora iba na volnobeh pri zatazeni alternatora, napr. pri manipulacii s centralom, prip. stierace.

EDIT: tak som vas mystifikoval, vcera som to pozoroval a studeny start v garazi je 1500rpm, po necelom 1km 1000rpm a po ohriati postupne na zaklad.
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron