Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

super servis NZ & KN

Vaše skúsenosti so servismi a postrehy k ich práci...

super servis NZ & KN

Poslaťod Wick » Pia Jan 30, 2009 11:08 am

No keby som vedel o tejto stránke skôr, napísal by som sem viac "pikošiek", no už sa s tým moc nezaoberám a nespomeniem si asi na všetko.
Chcem povedať majiteľom Mázd zo ZPS kraja svoje skúsenosti so servismi v NZ a KN (jeden majiteľ). Keď ešte bola moja 323F v záruke, išiel som na výmenu stabilizátorov do NZ.
Aj mi to spravili, neklepalo mi to už. Neskôr, keď mi menili brzdové obloženia (už v inom srevise), zistili, že stabilizátor je pozváraný(!!!).
Tak napr. tiež pri výmene oleja mi zabudli dať späť uzáver kde sa nalieva olej. Zbadal som to už hneď ako som naštartoval (iný zvuk motora) na ich parkovisku, oni tvrdili, že tam čiapka ani nebola! Nikdy mi nedovolili byť pri aute vo vnútri, keď niečo vymieňali. Ďalej menili mi tesniacu sadu gumičiek na komplet brzdách, pretože mi dreli brzdy.
Tak som sa spýtal mechanika po práci, či mi vie ukázať staré gumičky. On na to že ani nové nevidel, iba vyčistil valce a premazal .. Popritom nevedel kto som, išiel som dovnútra bokom. Samozrejme vyfakturovali sadu gumičiek a prácu. Už ani nehovorím o ich lakovníckych prácach, dodnes mi "svietia" dvere ktoré opravovali, dali to striekať asi do nejakej školy kde sa učia žiaci a keď mi odpadla bočná lišta, zistil som že pod lištou sa nachádza stará farba ...
A už nebudem písať o tých, ktorý mi iba spomínali rôzne pikošky, toto sú moje skúsenosti. V kátkosti asi zatiaľ tolko, už si brávam Mazdičku do servisu k južným susedom, mám to na 10 minút.
Moc rád tam nechodím, ale odkedy som tam bol, inde ma nikto nezvábi. Proste profesionálny prístup, ochota vyriešiť problém a poradiť, aj keď nevlastním nadupanú 6-ku .. ale starší model.
Ešte na záver jeden fakt. Odišla mi poloos(obidve strany), tak som to skúsil opäť po rokoch v našom novootvorenom servise v KN. Tam mi povedali, že treba vymeniť komplet poloos, t.z. cca 940 € je poloos, + DPH + práca. Tak som sa vybral k susedom tak isto do autorizovaného servisu Mazda. Tam mi povedali, že žiadna výmena, treba obnoviť. So zárukou opravy, cca 25 000 Ft (cca 90 €), s tým že 4 dni nemám auto. Tak si spravte každý svoj názor a dajte pozor na takýchto oje*ávačov.
Veľa šťastných km!
Wick
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 11:14 am

Poslaťod leichnam » Pia Jan 30, 2009 11:12 am

Ku*vy, zvárať stabilizátor može len debil. Takto hazardovať so zdravím zákazníka :ko
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod MrSix » Pia Jan 30, 2009 1:25 pm

No tak to je teda ina prasarna. To cakali ze na to nikto nepride? Samozrejme, stary sa ako-tak amatersky zrepasuje, novy nafasoval pre seba a streli ho kamosovi. Bohuzial, solidny servis aby si hladal s lupou...

Osobne som uz raz nacapal akehosi ucna, ako turuje moje auto a robi s nim ciary po hale (to som mal este forda). Vela nechybalo a bol by som ho tam prizabil. Alebo kamoska, nechala si v ktoromsi servise nahodit zimne pneumatiky, ale miesto UG7+ (co mala u nich uskladnene od predoslej zimy) jej namontovali jakesy zjazdene matadory, ci kery fras. Atd, atd. Po takychto skusenostiach uz nikdy nenecham auto v servise bez dozoru...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod tamburello » Ned Feb 01, 2009 2:30 pm

Mne vytekal olej z turba a chceli mi vymenit cele turbo za 200 tisic Sk. Nakoniec tam bol len prasknuty zvar ne kovovej hadicke :)

Su to "profici" :))))

Chcel som si cez nich objednat sacie potrubie za 7000 Sk. Musel som nechat zalohu 1000 Sk, ze do 2 tyzdnoch to budem mat. Samozrejme sa tak nestalo a po 3 tyzdnoch som si dal zrepasovat stare sacie potrebie, aby som mohol behat na aute. A ked som chcel zrusit objednavku, kvoli nedodanemu dielu v termine, tak mi povedali, ze ti tisicku uz neuvidim :)

Tymto by som pozdravil toho "mileho" bradateho uja z NZ servisu ;)
tamburello
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 5:47 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Feb 02, 2009 12:21 pm

Nové turbo stojí 35000,- Kč. Asi jsou v tom servise docela divocí. Asi bych dal nějaký podnět zastoupení mazdy, aby tam nasadil nějakou volavku.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Wick » Pon Feb 02, 2009 12:36 pm

Možno sú takí divoký preto, že na Slovensku nie je zastúpenie Mazda, pokiaľ sa nemýlim ..
Wick
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 11:14 am

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 02, 2009 2:04 pm

Na Slovensku JE zastupenie Mazdy.
A dokonca si zastupenie Mazdy cita tieto nase podnety :)
Ked je nieco velmi pruser, tak im rovno posielam linku...
... ale citaju aj sami ...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod PePa » Pon Feb 02, 2009 2:58 pm

TomAnt, to som nevedel, je to super :tlesk: :palec
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Mr.Sullivan » Pon Feb 02, 2009 3:35 pm

TomAnt píše:Na Slovensku JE zastupenie Mazdy.
A dokonca si zastupenie Mazdy cita tieto nase podnety :)
Ked je nieco velmi pruser, tak im rovno posielam linku...
... ale citaju aj sami ...


A robi sa nieco? Len by ma zaujimalo,lebo sa mi naozaj zda ze nic :spik2
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod Wick » Pon Feb 02, 2009 4:02 pm

No nevyzerá že by si to čítali, ale keď aj, tak im to takto asi vyhovuje .. :ko
Čítal som rozhovor zástupcu pre ČR a SR pre Mazdu, že on doteraz žiadne takéto námietky nedostal, ale uvíta keď mu pošleme. :ko Preboha, to chcel naznačiť že doteraz nikto nereklamoval, nesťažoval sa na žiadny servis napr. v SR ?! :dobry Nemenované značky si vážia klientov trochu inak, nesprávajú sa k zákazníkom ako k analfabetom. Však vlastne im môžu ďakovať že ešte existujú a majú na chleba. :prdel
Ale však každý má iný názor a skúsenosti ..
Wick
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 11:14 am

Poslaťod tamburello » Pon Feb 02, 2009 10:33 pm

Tiez mam pocit ze sa nic nedeje. Teda to nesmeruje k lepsiemu.
Skor naopak. Moj znamy uvazoval, ze si kupi mazdu a cele to stroskotalo na tom, ze co ak sa mu pokazi, kde to da opravovat. Vselijakym "vsevedmajstrom" do garaze to nechce dat...
tamburello
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 5:47 pm

Poslaťod Wick » Str Feb 04, 2009 3:30 pm

začínam rozmýšlať kvôli servisu na zmene značky. brácho má Bmw a v pohode.
Wick
Opytovateľ
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 11:14 am

Poslaťod Sedvo » Str Feb 04, 2009 4:50 pm

Hele, setkal jsem se se servisem BMW v Brně a můžu ti říct, že tam bych nikdy auto nedal (18-lety mechanik s cigaretou v hubě a sedí v nové 7). Hold záleží jaký servis natrefíš. Ale kvůli servisu, bych asi neřešil značku. Pokud je auto spolehlivé a v záruce, tak nemá smysl něco takového řešit. A 90% lidí, když je auto po záruce, tak stejně nejezdí do autorizovaného. Tak to nechápu. Během záruky, se jde minimálně 3x do servisu maximálně však 5x a pak si můžeš jezdit kam chceš.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jegi » Pon Mar 02, 2009 7:15 pm

Ja som mal v servise NZ dobré skúsenosti...http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=6&t=11378 Ale asi to fakt dávajú inde lakovať, keď som auto prevzal bolo na ňom +cca 80km.
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod tamburello » Pia Júl 17, 2009 9:05 am

Servisu v NZ odobrali licenciu. Cim to asi bude??? ;-) :D

...vdaka vsetkym za postrehy...
tamburello
Opytovateľ
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 5:47 pm

Ďalší

Späť na Skúsenosti so servismi...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť