Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

CD player do Mazda 6

Elektrika, Audio a veci s tým súvisiace - návody a vyriešené veci.

Moderátor: George

CD player do Mazda 6

Poslaťod acer » Str Dec 23, 2009 2:49 am

Kúpil som mazdu 6 Sport Combi, ktorá má len "holé" rádio, nemá CD ani MD, ba ani MC. FM Rádio mám rád, ale... dá sa do tej pripravenej "šachty" zakrytej krytkou vložiť aj nejaký iný CD player, prípadne CD menič, než originál? Poradí niekto?
acer
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Dec 23, 2009 2:12 am

Poslaťod Shr3k » Str Dec 23, 2009 5:20 pm

acer píše:Kúpil som mazdu 6 Sport Combi, ktorá má len "holé" rádio, nemá CD ani MD, ba ani MC. FM Rádio mám rád, ale... dá sa do tej pripravenej "šachty" zakrytej krytkou vložiť aj nejaký iný CD player, prípadne CD menič, než originál? Poradí niekto?

Samozřejmě že nedá. Musí se použít přesný typ (CD, CD/MP3), který se i liší podle šarže rádia. Doporučuju levnější řešení s emulátorem CD měniče Audiolink a CDčka uložit na SD kartu nebo USB klíčenku.
http://www.stualarm.cz/produkt/55xcmz00 ... aux-vstup/
2004 Mazda3 Sedan 1.6 MZ-CD Touring, Sparkling Silver, 2007 Mazda5 2.0 MZR-CD GT Active, Sunlight Silver - už ne
2009 Mazda6 Wagon 2.2 MZR-CD GTA, Crystal Pearl White
Obrázok užívateľa
Shr3k
Opytovateľ
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon Máj 02, 2005 11:42 am
Bydlisko: Praha (Pardubice, Chrudim, Otrokovice)

Poslaťod TomAnt » Str Dec 23, 2009 8:18 pm

Da sa kupit ten stredovy panel taky, do ktoreho sa da dat akekolvek bezne radio...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Batman » Sob Dec 26, 2009 1:36 am

Presne tak ako pise Shr3k alebo TomAnt.
Mazda 6, 1.8, 2003, GroundZero, Mio C720 IGO8
Obrázok užívateľa
Batman
Komunikátor
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Štv Mar 06, 2008 9:55 am
Bydlisko: Trenčín
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod peter620 » Str Feb 17, 2010 2:29 am

caute, otazka k teme...moja 6ka je roku vyroby 04, mamtam original autoradio a CD prehravac. Skusal som donho vopchat CD s mp3 a prehralo, no len mp3ky od 1 po 99. Zvysok po povedzme 160 ignorovalo, teda bez ohladu na to kolko mp3 vojde na CD, najde ich len 99 a tie aj prehra. Otazka znie, myslite ze to je v poriadku?
A druha cast, neviete ci tie prehravace podporuju zobrazovanie textov, teda nazvu skladieb?
Dakujem za odpoved
peter620
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Jan 27, 2010 5:42 pm

Poslaťod solino2 » Str Feb 17, 2010 7:46 am

to ze ich najde od 1 az po 99 je normalne daj si tie pesnicky do viacerich zloziek CD01, CD02, CD03 . . . az CD10 a v kazdej zlozke mozes mat od 1 az 99 pesniciek, takyto isty princip ma xcarlik ako aj orig. radio na mp3 v m6.
Naposledy upravil solino2 dňa Str Feb 17, 2010 1:01 pm, celkovo upravené 1
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MrSix » Str Feb 17, 2010 10:05 am

CD-text je rozsirenie ktore sa viaze k audio-CD, o tom ale nebola rec.

Pokial hovorime o mp3, ide o zobrazenie informacii z id3-tagu, alebo zobrazenie nazvu mp3-suboru. Obe funkcie autoradio v mazde podporuje (tusim ze id3v1 aj v2). Ak sa nemylim, tak na tom pravom krizovom volici sa da vybrat co chces mat zobrazene. Problem je len v tom, ze ten display je dost kratky, a ak je nazov skladby dlhy, nezobrazi ho cely. Mozes ho jedine prerolovat na displeji doprava/dolava tym kruhovym volicom na pravej strane (tusim "tune" je to?)...

btw, mat vyse 100 skladieb v jednom adresari, no to musi byt strasny bordel. Kym v tom clovek nalistuje to co hlada, prejde vecnost. Rozdelit to do podadresarov po albumoch je urcite rozumne riesenie...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod jegi » Str Feb 17, 2010 7:11 pm

peter620 píše:caute, otazka k teme...moja 6ka je roku vyroby 04, mamtam original autoradio a CD prehravac. Skusal som donho vopchat CD s mp3 a prehralo, no len mp3ky od 1 po 99. Zvysok po povedzme 160 ignorovalo, teda bez ohladu na to kolko mp3 vojde na CD, najde ich len 99 a tie aj prehra. Otazka znie, myslite ze to je v poriadku?
A druha cast, neviete ci tie prehravace podporuju zobrazovanie textov, teda nazvu skladieb?
Dakujem za odpoved

To akože obyčajný CD prehrávač normálne prehrá mp3???
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod peter620 » Štv Feb 18, 2010 12:07 am

s tymi adresarmi to naozaj funguje ;) ale je mozne mat maximalne 10 adresarov?

ohladom zobrazovania nazvu skladby...nezobrazilo mi ani nazov mp3 suboru, ani info z id3 tagu. pricom ta info tam bola, sam som to vyplnoval. na dyspleji mi ukazovalo "CD 1: 1" teda nazov adresara a cislo skladby. tym krizovym tlacitkom v pravo som si vedel (sipkou dole) menit zobrazenie uz spominaneho tvaru "CD 1: 1", alebo prazdny displej. ked som si zvolil prazdny displej tak nazov v tvare "CD 1: 1" sa ukazal iba na zaciatku kazdej nasledujucej pesnicky na len kratku dobu.
peter620
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Jan 27, 2010 5:42 pm

Poslaťod peter620 » Štv Feb 18, 2010 12:13 am

jegi píše:
peter620 píše:caute, otazka k teme...moja 6ka je roku vyroby 04, mamtam original autoradio a CD prehravac. Skusal som donho vopchat CD s mp3 a prehralo, no len mp3ky od 1 po 99. Zvysok po povedzme 160 ignorovalo, teda bez ohladu na to kolko mp3 vojde na CD, najde ich len 99 a tie aj prehra. Otazka znie, myslite ze to je v poriadku?
A druha cast, neviete ci tie prehravace podporuju zobrazovanie textov, teda nazvu skladieb?
Dakujem za odpoved

To akože obyčajný CD prehrávač normálne prehrá mp3???

no ak prehra tak z toho uz vyplyva ze to nie je obycajny CD prehravac, ale mp3 prehravac :)
ja som to vsak nikde nevidel napisane ze ide o mp3 prehravac, aj ked som auto kupoval bolo mi povedane ze to ma CD prehravac...
peter620
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Jan 27, 2010 5:42 pm

Poslaťod jegi » Štv Feb 18, 2010 9:41 pm

No veď presne o to mi ide, doposial som si myslel že do M6 pred F/L montovali iba obyčajné CD prehrávače, nie mp3...
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod tomboo » Pia Júl 30, 2010 7:23 am

ja by som sa chcel spýtať či by sa dalo niečo vyriešiť s takýmto originál rádiom aké je tu na obrázku.
http://www.aaaauto.sk/sk/mazda-6/car.ht ... model=1109
No ja mám v aute ten horný otvor na CD uzavretý. Tak neviete či sa dá nejako extra zohnať k tomu rádiu cd mechanika alebo kúpiť nové rádio? Poradťe pls. :ho:
tomboo
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Júl 30, 2010 7:11 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod marclucpicard » Sob Júl 31, 2010 11:14 am

tomboo píše:ja by som sa chcel spýtať či by sa dalo niečo vyriešiť s takýmto originál rádiom aké je tu na obrázku.
http://www.aaaauto.sk/sk/mazda-6/car.ht ... model=1109
No ja mám v aute ten horný otvor na CD uzavretý. Tak neviete či sa dá nejako extra zohnať k tomu rádiu cd mechanika alebo kúpiť nové rádio? Poradťe pls. :ho:


Mozes kupit napr. toto:
http://fahrzeugteile.shop.ebay.de/i.htm ... m270.l1313
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod tonik.dub » Pia Jan 27, 2017 8:46 pm

Můžeš si zkusit pořídit nové autorádio co čte disky jako na příklad http://www.tonystore.cz/autoradia-s-dvd. Ale asi pochopím, že to nebude přímo řešením. Nejsem si jistý jak je to teď na trhu s měniči :)
tonik.dub
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Jan 27, 2017 8:42 pm

Poslaťod barci » Uto Jan 31, 2017 5:14 pm

acer píše:Kúpil som mazdu 6 Sport Combi, ktorá má len "holé" rádio, nemá CD ani MD, ba ani MC. FM Rádio mám rád, ale... dá sa do tej pripravenej "šachty" zakrytej krytkou vložiť aj nejaký iný CD player, prípadne CD menič, než originál? Poradí niekto?


Mám na predaj originál autorádio s 6 CD meničom,6 reprákový BOSE sound,hadsfree hlasom ovládané.
Je z Mazdy 6 GH rok výroby 2009/rada GH 2008-2012/.
Farba čierna so strieborným rámom.Bezchybný stav aj vzhľad.Cena 150,-€.
Ak máš záujem napíš na barci@barci.sk.
barci
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Jan 31, 2017 5:04 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Späť na Elektrika, Audio

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron