Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Anketa: co s vadným rozdělovačem ?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

vadný rozdělovač

vyměním za jiný z vrakáče
2
12%
nechám si rozdělovač opravit v ČR/SK( repasovat)
6
35%
koupím nový příp. repasovaný ze zahraničí (staršímu z vrakáče bych nevěřil(a)
1
6%
koupím nový příp. repasovaný ze zahraničí (opravenému bych nevěřil(a)
2
12%
to mě nerozhodí, vyměním za druhý který stále vozím sebou a neřeším to :o)
0
Nehlasovalo
to mě na.... jako vždy nemám prachy, tak auto odstavím a čekám na výplatu, pak to řeším co nejlevněji a je mi jedno jak...
1
6%
potřebuju jezdit, není pro mne důležité kde ho koupím ani cena, rozhoduje rychlost dodání
1
6%
spoléhám na autorizovaný servis :o)
1
6%
Nerozumiem otazke :)
3
18%
 
Celkom hlasov : 17

Anketa: co s vadným rozdělovačem ?

Poslaťod misak » Str Júl 11, 2007 12:52 am

Prosím prvně čtěte! Výchozím bodem této ankety je situace, kdy zjistíte (nebo vám to sdělí servis), že na autí máte vadný rozdělovač. Cílem této ankety je zjištění jakým způsobem jste řešili tento problém (nebo jak by jste situaci řešili pokud by se vám toto přihodilo)

Ahojte mazďáci ! dovoluji si vás prostřednictvím této ankety poprosit o laskavost. Nyní se mi totiž nově naskýtá možnost, kdy by se dal rozdělovač opravit ať už má vadný konc. modul, či zapal. cívku! - a to pravděpodobně u všech běžných typů mazďáckých rozdělovačů (323BA,626GE,Xed.9,MX-3 ...) při opravě by se tak v případě výměny zap. cívky použilo nového dílu s patřičnou zárukou...
Jelikož ale tato "sranda" vyžaduje jistou počáteční investici, přemýšlím, zda do toho jít... a právě proto bych rád tímto poprosil všechny kdo ví o čem je řeč o hlasování a vaše postřehy, které mi (doufám:o) v rozhodování pomůžou. :tma
Zejména by mě zajímalo za kolik jste kdo jaký rozdělovač na vrakáčích kupoval, nebo jste dali za opravu.
Předem moc díky.

>> aktualizováno 14.8.07 << zkusím být zase o trochu víc konkrétní: tak takhle vypadají některé komponenty o kterých byla v úvodu řeč a kvůli nímž je(bylo) mnohdy nutno měnit celý rozdělovač...zcela nově vám tak tímto (kromě již zmíněné kompletní opravy rozdělovače ) můžu nabídnout přímo též objednání a následně zaslání dobírkou i samotné zapal. cívky ( prozatím potvzeno pro rozdělovač: KL01, KF34, BP1A(M3) a B6BF. A pro úplnost ještě cenově: např. cívka pro rozdělovač BP1A(M3) byla v nabídce za 1700Kč bez DPH.
Obrázok
Naposledy upravil misak dňa Uto Aug 14, 2007 3:55 am, celkovo upravené 3
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod Bootleg » Str Júl 11, 2007 1:00 am

Ahoj Misak, takze ja som hlasoval za druhu moznost, kedze ma to asi uz onedlho caka na MX3. :( Inak rozdelovac z V6 626 v Kosiciach stal 4000 Sk. Ale bol to asi 1991-1994. Zda sa mi. :) Ked chces, mozes mi opravit moj na MX3 a dam si na auto reklamu, ze opravujes rozdelovace. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod misak » Str Júl 11, 2007 1:28 am

Díky za první hlasování Steve :mrk, myslíš ten Tvůj 6válec? No popravdě těch MX-3ojek ze slovenska už sem dělal povícero a právě že už nešlo jen o ignitery, jako tomu zprvu vždy bylo, ale začaly už zlobit i cívky....
Pokud budeš chtít, není problém ten Tvůj rozdělovač naučit poslouchat, ale ještě schválně písni jakou máš tak představu o ceně za tu opravu - kolik si myslíš, že si tak za to normálně beru... když tak to ještě rozeberem. I tu reklamu - ju :ho: jestli to chápu správně, tak seš pěknej fištron :dobry
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod Doktor » Str Júl 11, 2007 9:51 am

Ak tomu rozumies, ako ze asi hej, tak opravit u teba, inak asi novy zvonku by som si priviezol.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Str Júl 11, 2007 10:37 am

No takto, rozdelovac nemam, ale keby som mal, tak by zrejme hrala u mna rozhoduju cu ulohu "doba dodania".

Rozumej, ak to ma stat o 1000ku viac, ale budem jazdit o tyzden skor, tak chcem radsej jazdit o tyzden skor... Asi takto by som to zadefinoval.

Hore som nehlasoval ale snad ti to takto pomoze.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Júl 11, 2007 2:04 pm

No keby som mal zaplatit o tisicku menej a cakat tyzden viac, tak by som bral radsej to. Tych 1000 by som urcite vyuzil lepsie. :)

Misak, ide o tu moju nestastnu MX3. Zda sa mi, ze uz odchadza, niekedy ked jazdim, tak je to ok a potom po 30-40 km mi zacne triast motor a otacky klesnu na 500 a citit nespaleny benzin. Sviecky su nove, kable maju rok a pol.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod misak » Str Júl 11, 2007 6:57 pm

Všem již hlasujícím se moc omlouvám, ale doplnil jsem ještě jednu možnost na kterou mne navedl Tom , takže pokud můžete odklikněte to znovu prosím :friends - děkuji!
Jinak je tu krásně vidět, že co člověk to názor... a tak je to se vším :ho:
Steve ty máš asi KL01čku že?
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Júl 11, 2007 7:15 pm

To je otázka no... já měnil naposled rozdělovač na žigulovi... ale to už je tak minimálně 4 roky zpátky :lol :lol To jsem kupoval novej od Rieggra ale to už fakt nevim za kolik, to bych kecal... Jináč asi bych to řešil tak že bych se poptal na vrakáčích... Třeba 626 GF má "Motorcraft", 323 BA má zase "Mitsubishi"... tzn. na každej motor bude asik úplně jinej... ale to jsou jenom moje dohady 8) tak nevim estli mám hlasovat.
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Bootleg » Str Júl 11, 2007 7:44 pm

Hans: Moja 626 ma Hitachi.

Misak: Noo, bude to asi KL01. :) Ja uz v tom mam zmatok. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod misak » Str Júl 11, 2007 9:35 pm

Abych to teda upřesnil, tak ty zapalovací cívky, o kterých je řeč by byly všechny pro rozdělovače z dílny p.Mitsubisiho - asi by pak neškodil seznam kterých konkrétně rozdělovačů by se to týkalo...
Hans: o nějakém fordím motorcraftu tu nemůže být ani řeč , s tím já "nepodnikám":o) a jen poopravím, že to jsou dvouvývodové cívky - ne rozdělovač. Já se bavím o zapal. cívkách integrovaných v rozdělovači, které když odejdou, tak se museí zbytečně měnit celý rozdělovač...ale pravdou je že i ty jdou alternativně objednat, jen nevím jak jsou na tom cenově.

... zcela určitě sem však nikde neviděl cívku pro rozdělovač z 626GE 1,8/2,0i, to je asi ten Stevuv Hitachi - ne? Prostě tento rozdělovač na seznamu opravitelných zcela jistě prozatím nebude narozdíl od KLO1 což byl (a možná ještě je) top v poruchovosti a na němž si "v době své největší slávy" určitě slušně přilepšilo nemálo "repasérů" ... no dneska už je to trochu out a i cenově to už zdaleka nebude takový byznys jako dříve kdy byla cena cca 6nebo7t. za opravený rozdělovač ...jenže když mě to vždycky nějak lákalo k té elektrice a prostě mě to bavilo a baví, proto když jsem zjistil, že lze sehnat za přijatelné groše přímo samotné zap.cívky( což na druhou stranu nebylo dřív vůbec myslitelné...) to zde nadhazuji, jestli by byl zájem. Cenově bych vše upřesnil až budu mít veškeré informace pohromadě .

Steve, ty se mi klidně kdykoliv ozvi a pořešíme ten rozdělovač pokud budeš chtít.
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod 323.Hans.626 » Str Júl 11, 2007 11:12 pm

aha 8) mno pravda tak dalece se v tom zas nevyznám :oops :oops
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod misak » Str Júl 11, 2007 11:48 pm

no jo kdybyses víc učil (místo toho abys na zadní kolo svýho vozu močil:o) , tak byses vyznal ... :ho: 626řady GF/GW se toto téma opravdu netýká... ale právě proto abychom se v tom vyznali chodíme sem na fórum, no ne?! 8)
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Júl 12, 2007 12:27 am

oki už mlčím :ho: ber to jako poznámku mezi řádky :lol :lol nebo spíš jako příklad jaký rozdílný typy rozdělovačů mám v obou mazdách... jo jináč to je přece jasný... abychom byli vzdělanější ;)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod misak » Štv Júl 12, 2007 9:06 pm

:shock no nevím co říct, dotyčnému co nerozumí otázce a má právo zasahovat(a upravovat) příspěvky tímto "děkuju" za resetnutí hlasování a "vylepšení" ankety ... v úvodu jsem přece poprosil všechny ty z vás kdo k tomu mají co říct a třeba Steve,Doktor, nebo TomAnt s tím asi problém neměli... - kdo otázce nerozumí se jí samozřejmě zůčastňovat nemusí ... prostě pokud Ti(myslím autora editace) tahle anketa nadávala smysl mohl jsi mi třeba nejdřív napsat abych tu úvodní otázku lépe formuloval -ne? Chápej jednoduše mě to namýchlo, že mi do toho takto někdo a bez mého vědomí zasahuje.
Mrzí mě že s touhle specifickou a spíše technickou anketou má někdo problém , jestli máš(te) nějaký lepší nápad jak to formulovat aby byla srozumitelnější a tím pádem se jí mohlo účastnit víc lidí, klidně to předěláme - nebráním se tomu. Další možnost je to smáznout ať tu nejsem za blbce :!!: :ho:
323.Hans.626 píše:oki už mlčím :ho: ...
Hans, nic proti Tobě ,to je vpohodě 8) ... já si to přeberu a vemu jen to co potřebuju.
:pirate Nejdřív si to změř, až pak tomu věř... :o)
Obrázok užívateľa
misak
Mazda Technik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Ned Máj 21, 2006 1:30 pm

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Júl 12, 2007 9:16 pm

no tyo už sem se lekl :) :) jj v poho. Kurňa ale doufám že se to tu nezačne mydlit 8) :ho: Co zas pánové admini vyvádějí??
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI

Mazda 323 P BA 1.3 16V B3 (1997)
Honda :Civic 8.gen SDN LS 1.8 iVTEC R18A2 (2006)
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť