Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

prevodovy olej sa nemeni???

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

prevodovy olej sa nemeni???

Poslaťod misko42 » Štv Jún 21, 2007 2:57 pm

tak to som pocul ... som volal mechanikovi ze potrebujem vymenit prevodovy olej a on mi povedal ze to sa nemeni,ze to vie malokto z ludi ze sa to nemeni. jedine keby som isiel do mazdy a dali by mi tam ten original a ten je drahy. vraj on sa iba skontroluje ci ho tam je dost a maximalne sa doleje. ako to je? lebo mi tak trosku tazsie idu hadzat rychlosti,teda ja som si to ani nevsimol ale kamarat ked na nej isiel ten co ma tu a4 si to vsimol hned.... a stava sa mi niekedy ze mi nejde tam dat spiatocka ked stojim na parkovisku a potom idem... ze musim dat zopar krat jednotku dvojku a tak to prehadzat a ide alebo niekedy dat jedntoku a trosku pustit spojku len aby zabrala a potom tam skoci.. ale to ozaj len sem tam...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 21, 2007 3:19 pm

No pozri sa:

- jeden povie ze sa meni
- druhy povie ze sa nemeni

mas dve moznosti:
1. uveris prvemu, zainvestujes, si lahsi o par penazi, ale mas novy olej v prevodovke
2. uveris druhemu a tu su tiez dve moznosti:
a. nic sa nestane a ty mas peniaze naviac ktore si nedal za vymenu
b. alebo sa proste prevodovka jedneho dna rozhodne, ze ma toho dost a potom budes plakat...

Je na tebe co zvazis, ze sa viac oplati.
BTW. Olej v prevodovke sa urcite casom vymenit MUSI, aj ten olej ma svoju zivotnost a prebiehaju v nom nejake chemicke procesy, ktore jeho vlastnosti menia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Štv Jún 21, 2007 3:22 pm

ved to... urcite straca svoje schopnosti..... asi mu poviem ze nech mi ho vymeni... ved aj tak keby tam dolieval tak bude miesat dve znacky a lepsie nech tam da uz komplet jednu znacku,novu.... urcite to bude lepsie. mozno nebude mat az taku zivotnost ako tento original ale to nevadi.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sedvo » Štv Jún 21, 2007 3:34 pm

V návodu mám napsané, že by se měl měnit po 100000 km a taky jsem ho vyměnil. S tím bych neriskoval. Prostě když mažeš, tak jedeš a to platí i o převodovce. Ikdyž např. BMW do automatů dává náplň na celou životnost auta, teď záleží, co myslí tím, na celou životnost auta.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 21, 2007 3:44 pm

Pri automate by som uz vobec neriskoval...

A mam dojem, ale neviem to presne, ze pod "celou" zivotnostou auta sa mysli u nich 170.000 km... ale to fakt len z brucha strielam, nepamatam si to..
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Štv Jún 21, 2007 3:49 pm

Dozivotna napln = dozije spolu s prevodovkou :ho:
Inak tiez rozmyslam o vymene. Pozriem do mudrej knizky, ci tam je napisany nejaky interval.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Duffman » Štv Jún 21, 2007 3:51 pm

Normalne se prevodovej olej nemeni ale pokud to je automat ci auto s nalitanyma kilometrama nad ctvrt milionu tak to neni na skodu... pravda je ze se vetsinou jen zkontroluje a popripade dolije...
"Utrhl jsem květinu a zvadla. Chytil jsem motýla a zemřel mi v dlani. Pochopil jsem, že krásy se mohu dotknout pouze srdcem." Tupac Amaru Shakur (2pac)
Obrázok užívateľa
Duffman
Prispievateľ
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 10:36 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod misko42 » Štv Jún 21, 2007 3:55 pm

ale nic tym nepokazim ak ho vymenim,nie? mam nejak 180tis km

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Harry FE3 » Štv Jún 21, 2007 4:04 pm

V Mazdě mají napsanej interval jak psal Sedvo 100 000km.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Duffman » Štv Jún 21, 2007 4:10 pm

Harry FE3 píše:V Mazdě mají napsanej interval jak psal Sedvo 100 000km.

V mazde je toho napsany :o)
Ale ne je to pravda.....
"Utrhl jsem květinu a zvadla. Chytil jsem motýla a zemřel mi v dlani. Pochopil jsem, že krásy se mohu dotknout pouze srdcem." Tupac Amaru Shakur (2pac)
Obrázok užívateľa
Duffman
Prispievateľ
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 10:36 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod PePa » Štv Jún 21, 2007 5:37 pm

MIlan hovoril, ze dozivotnou naplnou sa mysli cca 200 000 km. Ja som ho vymenil (pri 200 000), aj ked prevodovka nemala ziadne problemy a pisali mi , ze mam dozivotnu napln. Predsa sa tam sucha kov o kov a nejake (aj ked mikro) ciastocky sa odieraju a ten olej potom aj tak vyzera. Nie je to velka investicia, odporucam vymenit.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Peter Borek » Pon Jún 25, 2007 8:33 am

dozivotna napln sa mozno berie podla nejakych inych meradiel ale vo vseobecnosti sa rata nejakych 200 tkm alebo 5-6 rokov.........toje standard na zapade ked sa meni auto.... :ho: ale urcite by som ho vymenil u stariseho auta a u aut s viac ako 200 tkm, predsa ten olej oxiduje, zohrievanim a chladnutim sa tam vytvara kondenzat, ktory urcite nerobi najlepsie pre tie prevody..........u klasickeho automatu ak sa nemylim by sa mal kazdych 60 tkm menit u tiptronic prevodovky neviem ale viem ze v beznom servise ho nevymenia
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Doktor » Pon Jún 25, 2007 9:52 am

Vymenit po 100 000km. U Audi som este nasiel zadny diferencial, tam uz bola hladina pod minimom, po vymene sa chod ustrojenstva znatelne stisil...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod bory » Pon Jún 25, 2007 1:35 pm

Každopádně bych po 100tis km měnil olej i v převodovce.Ale to se to radí,manželky auto má ted kolem 70ti,takže to nechvátá,ale to moje má 150tis a potřebovala by to.Ale zdejší servisy se k tomu moc nehrnou.Každej si myslí,že jdu na výměnu kuli tomu,že už převodovka blbne a že se na nich budu pak chtít hojit.Automaty se tu moc se servisama rádi nemaj.A na Mazda servis nemám čas.Navíc mi v něm řekli,že mi olej měnit nebudou,že je celoživotní .Tak musím časem sehnat kutila s rampou nebo zvedákem a pochlapit se sám.Bohužel podle toho jak se k tomu i já stavím s časem,tak budu dřív měnit celou převodovku. :lol
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod misko42 » Pia Jún 29, 2007 1:09 pm

v mazde mi povedali ze cena za jeden liter je cca 650sk a v servise,nie origo mazda mi mechanik povedal ze liter okolo 250sk... radsej zainvestovat do kvalitneho origo mazda alebo staci aj takyto??? hm?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron