Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

geometria v BA

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Poslaťod Lobo » Ned Dec 17, 2006 10:54 pm

proberem po icq..
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod mirec1xxx » Sob Dec 23, 2006 3:41 pm

yano píše:
Lobo píše:jaky mas nastaveny hodnoty?


mam ten papier v aute, mozem pozriet a prasknut to sem, prednu napravu urobil, zadna sa nepodarila, tie sroby tam mam zapecene sa bal ze strhne zavit, musim to nejako dat dokopy


Yanci, KUA mal si skusit tu Mikonu na Herlianskej ul., tiez mal problem so zadnymi srobami ze boli zapecene
jak svina a pohral sa s tym a podarilo sa mu ich povolit nakoniec... 8-)
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Zoran » Sob Dec 23, 2006 4:37 pm

Servis u karola cena detto....
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Joseph » Ned Jan 28, 2007 8:51 pm

Yanci, dik za tipy - prave to potrebujem.
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Joseph » Str Nov 21, 2007 7:13 am

ja som si dal robit geometriu v pneuman.sk - bolo to v podstate na pockanie laserovym zameriavanim, dostal som aj papier s presnymi vysledkami, cena bola 900sk
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod kayman » Str Okt 24, 2012 7:29 am

prepáčte starý topic ale zbytočné nový zakladať..

potrebujem ísť minimálne skontrolovať geometriu lebo sa mi zdá, že auto ide mierne doprava (ani si to neuvedomujem ale občas si všimnem, že podvedome natočím volant trochu vľavo aby šlo auto rovno :ho: ).
Len neviem kam, resp kde nebudú robiť problémy, že staré auto a viem, že to aj spravia dobre. čo som googlil tak neďaleko odo mňa je pneubox, mikona a alkatract. máte s nimi niekto skúsenosť? :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Str Okt 24, 2012 7:40 am

Do Mikony v ziadnom pripade nechod, raz som tam bol a Mazdu nikdy v zivote nevideli. O nastavovani geometrie vzadu nevedeli nic.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Myso » Štv Okt 25, 2012 7:01 am

Chodim tiez k tomuto typkovi, meno si nepamatam, sice si obcas kladie podmienky (nove capy a rozhybane sroby, aby do tej napravy nemusel trieskat kladivom, ked ma na nej zavesene pristroje), ale mam s nim len tie najlepsie skusenosti.

Je to tu: https://maps.google.com/maps?q=48.172922,17.174294&num=1&t=h&z=19 zozadu tej budovy ma malu garaz s heverom. Ked si hodis jeho t.c. do google tak najdes na roznych forach referencie :o)

martin323 píše:ja chodim na galvaniho za Combi, skusenosti super, cena za obe napravy cca 800.-
0903453213
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Štv Okt 25, 2012 7:35 pm

mno, a keď uvidí staršie auto, hrdzu tak ma pošle rovno preč :ho:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Pia Okt 26, 2012 9:49 am

ano, to je mozne, ja som tam chodil so zigulom a prvykrat ma poslal domov vymenit si capy a nastriekat a rozhybat sroby, ale potom mi aj na celne buranom aute ako jediny v BA dokazal nastavit geometriu tak, ze som mohol pustit volant bez toho, aby som vyskocil na obrubnik...

Na inej geometrii (ruzinov), zobrali 500Sk, nastavili mi zbiehavost a na ostatne sa vysrali, lebo sa im do toho nechcelo. A nohovorim o tom, ze absolutne nevedeli nastavit ten laserovy bazmeg a nenechali si poradit s modelom auta, takze mi zadokolkoveho zigula nastavovali podla predokolkovej samary...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Pia Okt 26, 2012 10:43 am

ako chápem ho, že sa mu s tým nechce babrať a geometrii sa rozumie čo som čítal :)
ale ja ani neviem čo pozrieť aby som vedel či ma pošle preč alebo nie. a zase behať tam sto krát len kvôli niečomu takémuto (a brať si dovolenku..). :?:
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod iron-racing » Sob Okt 27, 2012 10:27 pm

ja som si robil laserovku sam a zadaca. ale inak keby vas zaujimalo, tak tu sa berie za auto standartne 20-25€ za obe napravy.
aspon tak som dohodnuty ja.
626GD; 2.0i 66kW 1991 FE6E
Xedos 9; 2.5i V6 24V 149kW 1993 KLZE? :)
Obrázok užívateľa
iron-racing
Prispievateľ
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Sob Okt 03, 2009 1:00 am
Bydlisko: Blízko hlavného mesta
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod kayman » Str Nov 21, 2012 4:04 pm

tak som si dal skontrolovať podvozok. zadné tyčky stabilizátor a aj uloženie vymeniť. vpredu vraj malá vôla ale, že hlavne bude problém na geometrii lebo čapy riadenia a tyč riadenia sú dosť zahrdzavené, že lepšie vymeniť.

(plus našli deravú manžetu homokinetického kĺbu takže výmena).

keďže sa mi zdala letná predná mierne na strane viac vyjazdená tak na geometriu potrebujem a toto všetko dám ais meniť. Len neviem aké diely. v tom servise mi núkali nipparts, febi, .. :/
tak som, že si pokukám iné. v jednom eshope mi ponúkli okrem mazdy, za polovicu ADL čapy, OYODO tyče riadenia. zadné tyčky stabilizátora 555 (tie viem, že sú dobré :)). iný shop mi ponúkli LEMFÖRDER čapy, prípadne MEYLE (len neviem či sú to HD alebo obyčajné). čo myslíte? :)

inak, nespravíme si nejaký topic kde by sa updatovalo niekým, že tento diel sú dobré tieto značky, týmto sa vyhnúť a pod? :) plus prípadne zohnať výrobcov z prvovýroby našich Mázd. všetko pekne pokope :jupi
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť