Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

autofolie

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Re: autofolie

Poslaťod marclucpicard » Pia Apr 17, 2009 8:48 pm

dabel píše:...ja akorat idem dat taketo nieco na Tribecu...

http://www.carolline.sk/mainsite.php?ID ... _clanok=19

Myslim, ze 35 percent by malo byt celkom OK ako kompromis sukromie vs. viditelnost, ze?


No presne tu som si dal robit folie tento pondelok a nakoniec som sa rozhodol pre Panther CS 20 od 3M. Chcel som 35-ky ale ked som ich videl nazivo zdalo sa mi to moc "svetle". Rano na osmu som Mazdicku priviezol a o pol druhej mi volali ze je to hotove. Som maximalne spokojny s kvalitou a perfektne odvedenou pracou :palec
Vsetky folie su nalepene zvnutra takze na dverach davali dole tapacirung a pod zadnym oknom plato aby mali lepsi pristup. Rano pri odovzdavani auta si chlapik na prahoch vsimol zvysky pasky tak som mu povedal ze okrasne prahy mam v kufri lebo sa mi cez zimu odlepili a on ze ked chcem tak mi to prilepia nejakou super paskou :o)
A naozaj ked som poobede cestou z prace isiel Mazdicku vyzdvihnut tak prahy boli nalepene :jupi Aspon sa s tym nemusim serinkat sam.
Cena 175EUR bez DPH ktore som neplatil :blee Ked budem mat cas spravim fotky aby ste mali predstavu. A este hlavny dovod pre folie: mame maleho syna a v lete mu aspon Oskar nebude tolko vypekat. Btw: neberu karty len cash :hmmhmm
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Pia Apr 17, 2009 9:27 pm

Dik za zhrnutie ;) Jojo, rovnaky dovod na folie aj u nas, Emka sa strasne skaredi a chyta nervy, ked jej Oskar do tvaricky svieti ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod marclucpicard » Pia Apr 17, 2009 10:10 pm

Peacemaker píše:Oživujem tento starý topic, lebo je to teraz pre mňa aktuálne a nový som nechcel zakladať. Keďže prevažne používam funkciu hľadať.
Takže. Mám Mazdu 6 v čiernej metalíze. Pôvodné sklá sú VRAJ (aspoň tak písal bazárista v infe o aute) mierne dymené. Ale ani mi to tak nepríde. Proste premýšlam, že si dám do zadu nalepiť fólie. (Keďže vpredu byť nesmú). ALE. Trochu ma odrádza jeden fakt. Ségra má na jej MX-3 vzadu fólie a nedávno som bol na jej aute preč v noci a chcel som zacúvať a cez tú fóliu vzadu som v noci nič nevidel. To ma trocha odrádza. A ešte moj milovaný švagríček zisťoval cenu tuto v Nitre a že cena špeciálne pre neho 120-130 eur, značka Sunguard a záruka 2 roky. Lenže som si zisťoval trocha aj sám a v Zbehoch mi ponúkli na výber za 120eur značka niečo ako Broxa a záruka 10 rokov,alebo značka Global za 100eur (pôvodne chcel 105,ale som zjednal aspoň 5 dole)a záruka 5 rokov. Parametre sú vraj rovnaké, rozdiel v cene je kvôli tej záruke. Tak mi teda hovoril. A preto sa chcem spýtať, že tí čo to máte už, nemáte problém s tým v noci? Veď cez to dozadu nič nevidno.


Tie folie co spominas su Bruxafol. Je to zaruka kvality tak ako Sunguard a 3M. Nic ine by som na auto pre istotu nedaval. Typ si musis vybrat sam co sa Ti bude pozdavat. Pre Teba by urcite neboli vhodne tie najtmavsie (pri 3M su to Panther CS5) ktore prepustaju len 5% svetla takze zvonku nie je vidno dovnutra. A ako si spominal pri pohlade zvnutra pri cuvani v noci budes mat problem. Asi idealne by boli tie ktore prepustaju 20 a viac % svetla. Cena 120 - 130 EUR je dobra pokial Ti to urobia kvalitne, dufam teda ze maju dostatocne skusenosti a bude to OK. U Carolline (link je vyssie)na 3M je dozivotna zaruka ze Ti nevyblednu. Daj potom vediet ako si sa rozhodol. Hlavne sa opytaj ci budu davat dole okna z dveri - odporucam lebo inak Ti na okraji okna ked ho stiahnes bude vidiet kusok nezafoliovany. A dolezite aby si mal karticku/osvedcenie aby Ta zbytocne neotravovali zabky zelene :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Uto Apr 21, 2009 11:56 am

Hmm. Práve som volal do jednej firmy kvôli fóliám a spýtal som sa na základe tvojej rady, že či budú dávať sklá dolu z dverí. A majster sa ako keby hrdil tým, že nie, nič nepôjde dolu z auta, žiadny plast, nič. Vraj nepoužíva pri tom absolútne šrobovák. Kua ale to fakt znelo ako keby sa tým hrdil. Ale podla teba to je skôr na škodu. A osobne sa asi skôr tiež prikláňam ku tvojmu názoru. Ale že sa on tým tak hrdil mi nejde do hlavy :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod marclucpicard » Uto Apr 21, 2009 5:19 pm

Neviem, neviem bud je fakt taky odbornik ze to vie spravit aj bez toho aby dal dolu okna (co pochybujem) alebo je lenivy :o) Skus otravovat touto otazkou este nejake ine firmy aby Ti to potvrdili alebo vyvratili co je lepsie.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Uto Apr 21, 2009 5:37 pm

Volal som ešte do ďalších troch a na moju otázku, že či dajú sklá von odpovedali že: Ale samozrejme. Takže je to 3 ku 1 :o)
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Epicure » Str Apr 22, 2009 12:04 am

Peacemaker píše:Hmm. Práve som volal do jednej firmy kvôli fóliám a spýtal som sa na základe tvojej rady, že či budú dávať sklá dolu z dverí. A majster sa ako keby hrdil tým, že nie, nič nepôjde dolu z auta, žiadny plast, nič. Vraj nepoužíva pri tom absolútne šrobovák. Kua ale to fakt znelo ako keby sa tým hrdil. Ale podla teba to je skôr na škodu. A osobne sa asi skôr tiež prikláňam ku tvojmu názoru. Ale že sa on tým tak hrdil mi nejde do hlavy :hmmhmm


Napríklad ja keď som si dával robiť fólie, tak mne tiež nedemontovali tapacírung a okná von. Pekne to chalanisko poorezával a hotovo. Žiadne bublinky, alebo nejaké chybičky zle orezaných okrajov. Práca na 100%. :palec Robili mi to chalani v Ivánke pri Dunaji. A on sa tiež tým chválil, že sa nič nešróbuje..
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Ned Máj 10, 2009 3:07 pm

profík mi tu práve tlačí kaleráby do hlavy, že niekde v Pezinku robia niečo ako vulkanizáciu okien. Čiže nemusíte nalepiť fólie,ale oni tie vaše pôvodné okná stmavnú týmto procesom. A keďže to nie je žiadna nálepka, tak to môžete mať aj vpredu. Hovoril mu to vraj nejaký majster, čo mu opravoval výfuk na MX-3. Vie niekto niečo o tom? Poprípade priamo kontakt na firmu?
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Myso » Ned Máj 10, 2009 6:31 pm

asi mal na mysli chemicke tonovanie skiel, aj to sa robi, ale mam dojem ze k tomu rovnako musi byt atest a rovnako ako folie to nema co robit na prednych oknach. co mna od chemickeho pokovenia okien vzdy odradilo bolo, ze pri najtmavsich odtienoch sa z okna stava zrkadlo... a to podla mojho gusta nepekne... :hmmhmm

btw. robia to aj v dunajskej luznej, pred x rokmi to stalo zhruba rovnako ako folie...
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod leichnam » Ned Máj 10, 2009 6:34 pm

Peacemaker píše: robia niečo ako vulkanizáciu okien


Nevedel som, že sklo sa dá vulkanizovať :mrgreen
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod martin323 » Pon Máj 11, 2009 7:59 am

chemicke tonovanie sa vraj po case poskodi od stahovania okien, proste sa spravia zvisle pruhy..
ale iba "vraj" :)
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod Peacemaker » Pon Máj 11, 2009 12:50 pm

Tak ale ak na to treba tiež papier a nemôže to byť aj vpredu, tak je to o ničom. Lebo fólie zase pri rozbití okna podržia tie kúsky skla po kope. Ale zaujala ma jedna vec. Kamoš mi to hovoril a najskôr som tomu neveril. Ale zisťoval som po nete a ono je to fakt. Vraj sa lepia aj biele fólie, prehľadné, ale majú takú vlastnosť, že lámu slnečné lúče a preto majú ten istý efekt, ako tmavé fólie. Nie je tak teplo v aute + znižujú UV žiarenie atď. Ale nastáva otázka, že ak sú teda biele a plne priehľadné, či môžu byť aj vpredu :hmmhmm
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod martin323 » Pon Máj 11, 2009 1:24 pm

Peacemaker píše: že ak sú teda biele a plne priehľadné, či môžu byť aj vpredu :hmmhmm

treba to pozriet presne, ale viem ze do urcitej priepustnosti svetla mozu byt aj vpredu, ale to sa bavime cca 70% a viac
ale stale je otazka bezpecnosti, jednak zlodej sa ti nedostane ale ci sa dostanes ty v pripade nehody..
mazda 6 gy 2.0 mzr-cd
mazda 323 bj 1.6 sedan
Obrázok užívateľa
martin323
VIP 2009
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Štv Mar 17, 2005 9:49 pm
Bydlisko: ba

Poslaťod marclucpicard » Pia Máj 22, 2009 11:36 pm

Ta "vulkanizacia" to je tzv. pokovenie skiel a robi sa v peci pri urcitej teplote a vdaka roznej dobe sa dosiahne rozny stupen pokovenia.
Tiez som o tom uvazoval na predne bocne skla ale kedze Ti na to certifikat nikto neda a zelene zabky nechcem aby ma buzerovali tak som od toho upustil.
Na predne bocne sa daju dat folie ale musia mat min. priepustnost 70% svetla co je skoro to iste ako bezne tonovanie skiel od vyrobcu.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Pia Máj 29, 2009 2:38 pm

Ja len na margo fólií. Keďže ich mám už nahodené a sme s majsterkom kecali popri tom ako to robil, som sa dozvedel niečo zaujímavého. Vraj to nie je pravda, že v Čechách sú povolené fólie aj vpredu. Môžu sa tam dať vraj iba také, ktoré majú priepustnosť 75% a aj to musia byť nalepené na svetlé sklo. Nie na dymené. Čiže tmavé dopredu nehrozí ani v Čechách. Dosť ma to prekvapilo, lebo niekto to aj tu spomínal, že v Čechách možu byť tmavé aj vpredu.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť