Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Chladic klimatizace

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Chladic klimatizace

Poslaťod Standa » Sob Máj 15, 2004 9:28 am

Nevite nekdo o chladici na klimosku na 626 GE,ale za rozumnou cenu
dik
Standa
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia Máj 14, 2004 10:11 pm
Bydlisko: Višňové 249

Poslaťod majki » Sob Máj 15, 2004 6:26 pm

Standa píše:Nevite nekdo o chladici na klimosku na 626 GE,ale za rozumnou cenu
dik


Myslíš tím chladič pro auto s klimoškou, ne? Protože zvlášť chladič a zvlášť chladič pro klimošku, to nejni, ne? No, takový se dá sehnat v Polsku za nějakých 4.500,- - 5.000,-
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Standa » Sob Máj 15, 2004 6:34 pm

dik za odpoved majki,
asi se jedna o pouzitej chladic (klimatizaze) u nas je o ne nouze jelikos pri bouracce vetsinou odejde takze vrakace nic,a novej se da za 10 tisic sehnat.
Jelikoz jsem od znojma je to do polska trochu daleko nevis o necem v okoli 250 km z jihu moravy.
Dik za odpoved
Standa
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia Máj 14, 2004 10:11 pm
Bydlisko: Višňové 249

Poslaťod Honza » Sob Máj 15, 2004 6:49 pm

Myslíš tím chladič pro auto s klimoškou, ne? Protože zvlášť chladič a zvlášť chladič pro klimošku, to nejni, ne? No, takový se dá sehnat v Polsku za nějakých 4.500,- - 5.000,-[/quote]

A jak by sis představoval že by to asi fungovalo?:o)Stejně jako lednička má chladič,tak má chladič i klima..která není nic jinýho než právě ta lednička.. :wink:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Standa » Sob Máj 15, 2004 6:58 pm

Ja nevim jak ty ale ono kdyz je v lete silene vedro) tak u 626 GE je u ventilace takovej cudlik kterej když zmacknes tak to zacne foukat chladnej vzduch do kabiny (to je vec co).
Jenomze bez chladice klimatizace kterej je v motorovem prostoru za chladidem motoru (ted nevim jestli pred nebo za musel bych se jit podivat) to moc nefunguje.
No ne kazdej ma na to aby si koupil do auta lednicku. :lol: :lol: :lol:
Standa
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia Máj 14, 2004 10:11 pm
Bydlisko: Višňové 249

Poslaťod Honza » Sob Máj 15, 2004 7:05 pm

Standa píše:Ja nevim jak ty ale ono kdyz je v lete silene vedro) tak u 626 GE je u ventilace takovej cudlik kterej když zmacknes tak to zacne foukat chladnej vzduch do kabiny (to je vec co).
Jenomze bez chladice klimatizace kterej je v motorovem prostoru za chladidem motoru (ted nevim jestli pred nebo za musel bych se jit podivat) to moc nefunguje.
No ne kazdej ma na to aby si koupil do auta lednicku. :lol: :lol: :lol:


Nechápu na koho reaguješ..Pokud na mě a snažíš se ze mě dělat vola cudlik kterej když zmacknes tak to zacne foukat chladnej vzduch do kabiny (to je vec co) tak by sis měl uvědomit,že jsem reagoval na majkiho (jehož citovanej příspěvek je v tom mým vidět) kterej si myslel že klima nemá svůj chladič,ale používá chladič chladící kapaliny motoru....
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Standa » Sob Máj 15, 2004 7:11 pm

Tak to neber zas tak vazne ja z nikoho vola nedelam jen jsem to trochu rozebral.
Sranda musi bejt i kdyby na chleba nebylo ne..... :lol: :P
Standa
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia Máj 14, 2004 10:11 pm
Bydlisko: Višňové 249

Poslaťod majki » Ned Máj 16, 2004 9:20 am

Honza píše:Myslíš tím chladič pro auto s klimoškou, ne? Protože zvlášť chladič a zvlášť chladič pro klimošku, to nejni, ne? No, takový se dá sehnat v Polsku za nějakých 4.500,- - 5.000,-


A jak by sis představoval že by to asi fungovalo?:o)Stejně jako lednička má chladič,tak má chladič i klima..která není nic jinýho než právě ta lednička.. :wink:[/quote]
Tak teď jsem zmatenej jak lesní včela, já mám v GDčku klimu, ale mám tam jen chladič (motoru), z něho jdou hadičky a chujovinky jak pro chlazení motoru, tak pro okruh klimatizace, plus teda je tam ještě VENTILÁTOR CHLADIĆE (velkej) a VENTILÁTOR pro klimu (menší). ALe že bych tam měl dva chladiče? Tak to nevím :( :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Máj 16, 2004 9:22 am

Standa píše:dik za odpoved majki,
asi se jedna o pouzitej chladic (klimatizaze) u nas je o ne nouze jelikos pri bouracce vetsinou odejde takze vrakace nic,a novej se da za 10 tisic sehnat.
Jelikoz jsem od znojma je to do polska trochu daleko nevis o necem v okoli 250 km z jihu moravy.
Dik za odpoved

tak to netuším, sám vím, jakej je problém na vrakovišti sehnat cokoliv, co se týká přední části motoru, klimatizace zvlášť...s tím už fakt neporadím... :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Ned Máj 16, 2004 9:28 am

Tomuhle moc nerozumím ale spíš bych se přikláněl k honzovy.Když u tátovo laguny 2.0I zapnu klíč tak první co sepne je motorek (popř kompresor) klimatizace.Z toho usuzuju že tam bude právě nějaká "lednička" jelikož u normální ledničky taky spíná kopresor když potřebuje "namrazit". Dále tomu taky nahrává fakt že klima zvyšuje spotřebu cca o litr a snižuje výkon a nějakej ten kůň a to určitě neni jenom tím že by si brala vodu z chladiče motoru.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Máj 16, 2004 9:33 am

Jinak shánět jakýkoliv chladič na vrakáči je naprostá HLOUPOST !!!! protože tam sou buď zničený nárazem nebo zničenýkorozí a časem. Sám sem byl nucen vyměnit chladič motoru.Z finančních důvodů jsem hledal všude po vrakáčích a kde nic tu nic. Když pak jeden přinesli (prý super a zdravý na 100%) a na moje požádání ho naplnili tak tekl víc než můj. Pak ten týpek řekl že mi ho přes známý sežene v replice funglovku za 4200 a tak sem ho koupil.TeĎ sem maximálně spokojenej a vím že na ten chladič se můžu spolehnout (a mám na něj 2 roky záruku)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Ned Máj 16, 2004 5:12 pm

George píše:Jinak shánět jakýkoliv chladič na vrakáči je naprostá HLOUPOST !!!! protože tam sou buď zničený nárazem nebo zničenýkorozí a časem. Sám sem byl nucen vyměnit chladič motoru.Z finančních důvodů jsem hledal všude po vrakáčích a kde nic tu nic. Když pak jeden přinesli (prý super a zdravý na 100%) a na moje požádání ho naplnili tak tekl víc než můj. Pak ten týpek řekl že mi ho přes známý sežene v replice funglovku za 4200 a tak sem ho koupil.TeĎ sem maximálně spokojenej a vím že na ten chladič se můžu spolehnout (a mám na něj 2 roky záruku)

No já taky nesháněl chladič na vraáči, to je fakt hloupost, taky jsem kupoval právě v Polsku od nějakýho Japonskýho výrobce, před těma dvouma rokama za něj chtěli 3.500,- (po odečtu DPH na hranicích, to byla hodně dobrá věc ;)). Funguje dodnes, záruka taky byla dva roky. Jsem spokojenej.
A co se tý "ledničky alias klimatizace" týče --> Tak jsem se díval do motoru a konstatuju: klimatizace nemá vlastní chladič. KLimatizace má vlastní kompresor s řemenicí (tím asi myslí ten chladič), do kterýho jednak vstupujou a jedna vystupujou hadice, kompresor je řemenem "napojen" na motor a tím také poháněn. Při sepnutí spínače klimatizace v interiéru vedle ovladačů ventilace se sepne větrák klimatizace umístěný v blízkosti chladiče mototru (nikoliv ale větrák chladiče motoru) a tím se sepne i samotný kompresor, který začne pohánět freon nebo jakým to svinstvem je to plněný a ten začně chladit okruh ventilace. Takže asi tak. Pokud se sháníš po chladiči klimatizace, spíš bych se ptal na kompresor. Vypadá to jako cca. 2x - 3x zvětšený alternátor, ale se vstupama a výstupama na hadičky.
Klima na GDčku zvyšuje spotřebu opravdu cca. o jeden litr (holt točí se další motor navíc, který navíc musí pohánět ten freon) a na výkonu to ale moc nepoznáš, spíš kdybys jezdil divoce, tak je pravdou, že auto má menší záběr a dýl mu to trvá. Ale za těc 20 stupňů uvnitř místo 40 to stojí ;))).
Jo, a ještě musím dementovat větu ve svém předchozím příspěvku "jen chladič (motoru), z něho jdou hadičky a chujovinky jak pro chlazení motoru, tak pro okruh klimatizace" --> z chladiče motoru nejde pro klimu nic. Jsem se pořádně nepodíval, ono to jen tak vypadá. Sorry.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Pon Máj 17, 2004 8:56 pm

Cca 5 koní na výkonu co žere klima je docela dost ne?Vzhledem k faktu že někdo čipuje a navýší výkon třeba jen o 7 koní ......
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Máj 17, 2004 9:13 pm

George píše:Cca 5 koní na výkonu co žere klima je docela dost ne?Vzhledem k faktu že někdo čipuje a navýší výkon třeba jen o 7 koní ......

Nj, jak který auto, no. Znám maníka, co po přechipování dostal z Golfa o 25koní víc. Ale znám chlápka, kterýmu čipovali Cordobu, a navýšil to jen o 5koní. Holt, klima v létě je výhoda a člověk se s tím nějak smíří ;)...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť