Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tlumiče pérování

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Tlumiče pérování

Poslaťod majki » Štv Apr 29, 2004 8:18 pm

Zdravím (opět a zas 8) ).
Dosluhují mi na mý krásce tlumiče a potřeboval bych poradit, jaký a za kolik je koupit, popřípadě kde a kolik tak stojí jejich výměna v servise. Mně pro městský ježdění po Severomoravských lepenkách, teda, děravých cestách, budou stačit obyčejný... :roll: . Díky za radu a tipy...
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Apr 30, 2004 8:21 am

Nebudes tomu verit, ale po roznych akciach s nakupom tlmicov, ktore sme s Dablom absolvovali, spekulovani, telefonovani atd atd som nakoniec aj tak skoncil pri original Mazda tlmicoch... Nielen ze boli najlacnejsie :!!!: ale hlavne su robene na to auto, a to auto je na nich odladene, takze nemoze strelit vedla. Co sa tyka ceny, tu ti nepoviem, pretoze som si spolu s tym dal robit kopec dalsich veci a viem len konecnu sumu :o) Ak by sa ti Mazda tlmice nepozdavali, tak potom Kayaba, ale to su de facto tie iste :o), vraj...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod a4000 » Pia Apr 30, 2004 10:00 am

TomAnt píše:Nebudes tomu verit, ale po roznych akciach s nakupom tlmicov, ktore sme s Dablom absolvovali, spekulovani, telefonovani atd atd som nakoniec aj tak skoncil pri original Mazda tlmicoch... Nielen ze boli najlacnejsie :!!!: ale hlavne su robene na to auto, a to auto je na nich odladene, takze nemoze strelit vedla. Co sa tyka ceny, tu ti nepoviem, pretoze som si spolu s tym dal robit kopec dalsich veci a viem len konecnu sumu :o) Ak by sa ti Mazda tlmice nepozdavali, tak potom Kayaba, ale to su de facto tie iste :o), vraj...


kde si davas servisovat auto ?
Mazda 626 2.0i 16V|103kW(140k)|r.v.1989(GD)|hatchback|....zhanam niekoho, kto vie poradit ohladom opravy natacania zadnych kolies (system 4WS)...|
Obrázok užívateľa
a4000
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Sob Apr 17, 2004 1:48 am
Bydlisko: Kosice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pia Apr 30, 2004 1:00 pm

V Mazde v BA na Panonskej pri Carrefoure...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pia Apr 30, 2004 6:16 pm

TomAnt píše:Nebudes tomu verit, ale po roznych akciach s nakupom tlmicov, ktore sme s Dablom absolvovali, spekulovani, telefonovani atd atd som nakoniec aj tak skoncil pri original Mazda tlmicoch... Nielen ze boli najlacnejsie :!!!: ale hlavne su robene na to auto, a to auto je na nich odladene, takze nemoze strelit vedla. Co sa tyka ceny, tu ti nepoviem, pretoze som si spolu s tym dal robit kopec dalsich veci a viem len konecnu sumu :o) Ak by sa ti Mazda tlmice nepozdavali, tak potom Kayaba, ale to su de facto tie iste :o), vraj...


No, mě byly nabízeny tlumiče Monroe (strýc je má na mercedesu E190 rv. 1987 a je spokojenej jako kotě), jeden kus za 2010,-. A originál japonské mi byly nabídnuty za 2080,- . Ten šefík v obchodě říkal, že by bral radši ty Monroe, protože je to prostě ověřená kvalita. Z toho jsem totiž teď dost na rozpacích :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Máj 01, 2004 11:12 am

Ja k tomu poviem len jedno, rozhodnut sa budes musiet sam... Co myslis, kto lepsie tie tlmice odladi na to konkretne auto. Vyrobca priamo toho auta co tam montuje tie tlmice na ktorych to auto postavil, alebo akokolvek dobry druhovyrobca, co vyraba tlmice pre x aut? Mozno sa mylim, mozno je to fakt jedno, pripadne tie neoriginaly su lepsie, je to len moj subjektivny pocit. To je ako pri softveri. Kto dokaze najlepsie implementovat softver do Windowsu? Symantec? NetIQ? PowerQuest? Iste, vsetko su to super firmy... Ale maju naozaj VSETKY informacie o systeme co potrebuju? Nemaju... Tie ma jedine Microsoft pretoze vsetky nikomu inemu neda. Takze kto to dokaze naimplementovat najlepsie? ... no a z tych tlmicov mam tiez taky pocit ...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť