Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 - Apple car play / Android auto

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 3 - Apple car play / Android auto

Poslaťod Pali898 » Sob Dec 29, 2018 2:05 pm

Ahojte,

Do Mazdy 3 (r.v. 2017) som si dal u autorizovaneho dilera doinstalovat podporu pre Apple carplay / android auto. Vsetko prebehlo OK, peoblem je vsak v tom, ze dotykovy display sa pocas jazdy automaticky zablokuje a nie je ho mozne dotykovo ovladat, cize cely Apple carplay mozem pouzivat len vtedy, ked auto stoji. Nechapem preco to tak je, pretoze napr. V Renaulte alebo Skode sa display da bez problemov dotykovo ovladat aj pocas jazdy. Viete mi niekto poradit, ci mi v Mazde dokazu na vlastnu ziadost spristupnit, aby ten display bol dotykovo ovladatelny aj pocas jazdy? Resp. Odporucit mi nejakeho dobreho a spolahliveho servisaka - elektrikara, ktory by to dokazal urobit? Lebo takto mi je vlastne ten carplay na nic, nakolko som nepredpokladal, ze display sa bude pocas jazdy blokovat. Dakujem za kazdu radu.
Pali898
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Dec 28, 2018 11:21 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod tecki » Ned Dec 30, 2018 4:27 pm

Ja mám tiež práve doinštalovaný systém Android Auto - Car Play a v ňom skutočne dotykový display nefunguje. Avšak počas jazdy aj tak nemám ani najmenšiu chuť (a ani to nie je bezpečné) naťahovať sa na display na prístrojovú dosku, kedže Mazda má joystick po ruke pri stredovej opierke a je to super pohodlnejšie. Odkedy mám Mazdu s joystickom (mal som pred tým Octaviu III s navig dotykovým displayom), nikdy nemám potrebu používať dotykový display. Takže si myslím, že je úplne zbytočné riešiť kvoli AA-CP možnosť dotykovej obrazovky...Môj názor...
Mazda CX-5 (KF) 2,0 benzín 2018
Obrázok užívateľa
tecki
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Dec 30, 2018 4:17 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Jan 02, 2019 10:28 am

To zablokovanie displeja je nieco, co ma odjakziva vytacalo. Ako keby neexistoval pasazier, ktory chce ten displej ovladat. Mazda robi z ludi nesvojpravnych dementov.

Ak uz sa chcu vyvinit zo zodpovednosti, nech to spravia ako Waze, ze pocas jazdy sa ta to spyta ci si sofer alebo pasazier a ak odklines ze pasazier, tak ta to pusti ovladat cez displej.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť