Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pomoc s M6 (gj) Wagon 2013 (trúba a svetlo v kufri)

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Pomoc s M6 (gj) Wagon 2013 (trúba a svetlo v kufri)

Poslaťod asakura24 » Štv Nov 15, 2018 3:09 pm

Zdravím.

Chcel by som sa opýtať na 2 veci, ktoré ma v poslednom čase zastihli. Nie som automechanik a na internete resp. v manuáli sa to nejak neviem dočítať (resp niečo som ponachádzal no nie je toho dostatok).

Trúba - netrúbi.

DIAGNOSTIKA - Skontroloval som poistku (skúšačkou) a je vpoho, relé (dal som si adaptér do elektrtiky a po zopnuti mi premostilo normálne napetie ako malo) funguje. Problém je pravdepodobne v spínači vo volante. Ked "zatrúbim" volantom, tak mi nejde vôbec signál do relátka, čo mi potvrdila aj skúšačka. Tak som nadrzovku prepojil káblom vstup na výstup a auto normálne trúbilo.

OTÁZKA - Ako sa k tomu spínaču dostanem? Naśiel som návod, ako rozobrat volant, no ešte som to neskúšal(nikde tam nie je však písaná trúba alebo to neviem nájsť http://www.mazda6info.net/steering_whee ... n-922.html ). Trochu sa bojím, aby som nezopol omylom airbag, tak to nehcem rozoberať a skladať na viac krát. Vedel by mi niekto prosím poradiť, kde ten spínač nájdem?

Svetlo v kufri - nesvieti

Chcel by som vymeniť žiarovku na osvetlenie kufra. Musím dať dole celý ten kryt karoserie zvnútra či ako to funguje? Príde mi, že tá priesvitná krytka na svetlo má strbinu, kde vopchám šrobovák. Hneď vedľa je ale vypínač a tak to nechcem páčiť, aby som to nepolámal. Aký je teda korektný postup na výmenu tohto osvetlenia?

Za odpoveďe vopred ďakujem :)
asakura24
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Nov 15, 2018 2:32 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť