Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 1,6 MCD, 2006

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 3 1,6 MCD, 2006

Poslaťod Robo171 » Uto Nov 01, 2016 12:59 pm

Ahojte, som tu novy a som rad, ze nieco podobne existuje.

Uz nejakych 6 rokov jazdim a mam skusenosti s viacerymi autami, hlavne s dieslami.

Kupil som si svoje prve vlastne auto: Mazdu 3 sedan 1,6 diesel, 2006 rocnik, 180tisc km. Viem, ze to je celkom riziko take auto kupovat, ale potrebujem auto a snazil som sa vybrat nieco do mojho limitu. Budem jazdit prevazne okresky denne 60-70km a vikendy 200km tiez okresky a dialnica+obcasne dlhsie trasy. Pre Mazdu som sa rozhodol na zaklade pomerne dobrej povesti a odporucani a diesel som si vybral tiez na zaklade odporucani, ze tento najazd km uz moze byt diesel rentabilny. Jazdenie v meste takmer ziadne.

Na aute sa prave meni olej+filer+palivovy filter. Rad by som sa spytal na vase nejake odporucania hlavne co sa tyka tych veci, ktore sa zvyknu pokazit a su "problemove". Ja neviem, napriklad Turbo, filter pevnych castic. Otazka: Ma tato Mazda uz DPF filter, ze? Take veci, ze startovat hned po zhaveni a dochladzovani turba po jazde to uz mam zvladnute. Ale zauja ma hlavne ten DPF filter, kedze som cital, ze uz moze byt zaneseny pri tychto kilometroch a rad by som sa vyhol hned vymene. Ako sa o to starat, ako zistim kedy prebieha regeneracia a podobne. Nieco som sa uz studoval, ale nie konkretne ma Mazdu 1,6 ale tak vseobecne.

Skuste mi prosim Vas dat nejake rady co sa tyka konkretne tohto auto a motora.

Viem, ze Mazdy tieto rocniky mali trocha problemy s koroziou a aj co sa tyka tohto auta tak ma hrdzavy podvozok. Da sa s tym nieco robit?

Dakujem Vam pekne :)
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť