Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kupa mazdy 6 rocnik 2009

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Kupa mazdy 6 rocnik 2009

Poslaťod Propajlot » Štv Sep 22, 2016 8:21 pm

Zdravim,

Som tu nový tak ma prosím za možno blbú otázku neukrižujte. Ide o to ze chcem kupit mazdu 6 kombi 2 liter diesel rocnik 2009. Bol som na obhliadku jednej s najazdom do 180 000km. Majitel tvrdil ze mal problem s dpf filtrom v minulosti ze mu kontrolka najprv svietila potom blikala a mazda padla do nudzoveho rezimu. Vtedy malo auto okolo 60 000 km . Dlho si s tym nevedeli dat rady az nakoniec ked majitel zmenil autorizovany servis tak vymenili vstreky a ze problem bol vyrieseny. Parkrat pred vymenou oleja mu este zasvietila spominana kontrolka co mu po vymene oleja v servise zhasla. Pri obhliadke som si vsimol ze vyfuk je zaneseny z vnutra smerom von po okrajoch zhruba v dolnej polovici. Chcel som sa spýtať ci je to bezne alebo moze byt vada dpf filtra... sorry ak sa pytam sprostost ale ja v autach som mimo... ale radsej sa spytam pred kupou ako by som sa mal pytat po kupe.

Vdaka
Propajlot
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Sep 22, 2016 8:06 pm

Poslaťod Sedvo » Pia Sep 23, 2016 11:04 am

Mám ten stejný motor a stejné auto a koncovku výfuku mám úplně čistou, žádné saze nic. DPF je docela blbuvzdorný, ten většinou problémy nedělá (osobně mám najeto 255000km) a zatím vše funguje jak má. Takže DPF jako takový problémy nedělá, bohužel DPF je první, který identifikuje, že je někde jinde problém před ním, tedy na motoru. Je možné, že jezdil častěji krátké vzdálenosti a DPF nešlo jenom tak zregenerovat, proto se mu rozsvítila kontrolka.

Jestli je zaprasený sazemi, tak DPF saze začíná asi pouštět. Je to sice ford, ale docela hezky popsáno https://www.fordservice.cz/videoteka/ford-program-5

Tedy osobně bych doporučoval prohlídku v autorizovaném servise, aby udělali diagnostiku a řekli v jakém stavu ty komponenty jsou, tedy jak je zanesený DPF, kolik tam je popílku a jestli regenerace probíhají tak jak mají atd.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Propajlot » Sob Sep 24, 2016 11:36 am

este pridavam fotku spominaneho vyfuku ...dost ma to od kupy odradza ... lebo evidentne nebude vsetko v poriadku...
https://www.imageshack.us/i/pmYxf6qpj
Propajlot
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Sep 22, 2016 8:06 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Sep 26, 2016 8:22 pm

Když strčíš prsty do výfuku, tak jsou černé od sazí? Je fakt, že ta chromová koncovka se umí zaprasit prachem, tak ji mám někdy také, ale výfuk mám čistý, tedy nic černého uvnitř.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron