Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 626 1.8i 16V 74kw/nespravny olej v motore

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 626 1.8i 16V 74kw/nespravny olej v motore

Poslaťod Mazda626,1.8benzin » Ned Jún 19, 2016 10:55 am

Dobrý deň chlapi,
Pred rokom som kúpil svoju druhú mazdu tentokrát novšiu a naozaj v dobrom technickom stave.
Problém bol ten že som nemal žiadne informácie ohľadne oleja aký používal predchodca nakoľko to bol dovoz.
Servisná knižka tiež nebola.skratka som išiel,,vabank" a nalial som tam 5w40-magnatec full synteticka.Po roku som si všimol že keď otvorím viecko kam sa leje olej tak je tam obrovský nános uhlíka teda carbon...motor má 230 000km ja som snim spravil 17000 km...otázka znie či bude stačiť poriadne zahriať motor a vymeniť olej/filtre poprípade aj 2x posebe tento proces a či sa ten karbón odplavi.ide o to že ten karbón nieje vôbec zazrati keď doňho pichnem srobovakom krásne sa naňho prilepí(je skrátka čerstvý)... dekarbonizacia klasickými chemikáliami mi nebola odporúčaná nakoľko je to starý motor a karbonu je tam naozaj dosť a mohlo by to uplne ucptat olejove kanáliky a pokaziť celý motor.momentalne som nezaznamenal žiadny nárast spotreby,nepravidelne otáčky,znizeny výkon skrátka žiadne známky poškodenia (zatiaľ)..auto si kontrolujem pravidelne preto si myslím že by sa to ešte dalo niako spraviť.co vy nato?
Mazda626,1.8benzin
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Jún 19, 2016 10:33 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Ned Jún 19, 2016 12:16 pm

Viečko kde sa leje olej, si mal otvoriť pred kupou auta a potom auto s takym zanedbanym motorom nekupit.
Teraz Ti ostáva iba moznost, predat auto takému, kto sa tiež nepozrie pod viečko veka ventilov, alebo dat ho do odborného servisu a dat mechanicky vyčistiť od olejového blata.
Ale ty očakávaš asi zázračnú radu na "neiake* riesenie....
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Mazda626,1.8benzin » Ned Jún 19, 2016 12:23 pm

lakilaki píše:Viečko kde sa leje olej, si mal otvoriť pred kupou auta a potom auto s takym zanedbanym motorom nekupit.
Teraz Ti ostáva iba moznost, predat auto takému, kto sa tiež nepozrie pod viečko veka ventilov, alebo dat ho do odborného servisu a dat mechanicky vyčistiť od olejového blata.
Ale ty očakávaš asi zázračnú radu na "neiake* riesenie....




Samozrejme pri kúpe sa kontrolovalo všetko!aj viecko a nič tam nebolo,preto som písal že auto bolo v perfektnom stave! A menil som olej hneď po kúpe tak asi by som si to všimol hneď,nie až po roku
Mazda626,1.8benzin
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Jún 19, 2016 10:33 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť