Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

xedos 9 kontrolka HOLD

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

xedos 9 kontrolka HOLD

Poslaťod stevo0712 » Uto Jún 07, 2016 11:12 pm

xedos 9 2.3 MCE AT vedel bi niekto poradiť čo to znamena ta kontrolka auto bolo zohriate zacuval som do garaže hodil tam P a začala blikať žlta kontrolka HOLD hodil som tam D a blikala stale tak som ešte raz hodil P asi 3 - 4 krat som mu tukol na plyn do 2 - 2,5 ticis ot. a potom zhasla len nikde neviem zistit čo to vlastne znamena :?:
stevo0712
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jún 01, 2016 12:17 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Str Jún 08, 2016 12:21 pm

Blikajuci HOLD znamena poruchu na prevodovke. Mne to robilo, ked nebola dobre nastavena paka automatu, ze proste to nezoplo nejaky spinac, tak to zacalo HOLD-ovat. Pritom vsetko fungovalo normalne. Ak si tou pakou pokmasal a potom to zhaslo same, tak to bude tipujem tento pripad. Ja som s tym chvilu zil tak, ze som vedel, ze musim paku "razantnejsie" buchnut do P. Potom mi to raz v AP servise zostelovali a odvtedy som mal pokoj.

P.S. Nemas ty nahodou moje auto? :D
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Jún 08, 2016 12:23 pm

Ak by bola naozaj porucha na prevodovke, tak sa ti hodi do nudzoveho rezimu, zaradi trojku a neradi vobec. Na trojke sa vies pohnut, aj ist do 200 :D
Aj to sa mi raz stalo, preto to viem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod stevo0712 » Str Jún 08, 2016 8:30 pm

dakujem za radu :) porucha to nebude radi pekne ma len 165 000 km to bude skor ta paka ale to prežijem :o) od vtedi sa to už neukazalo :) tak už musim len porozmišlat ako odstranit dalšiu chibu ktoru ma vraj každy miller pri volnobehu a malich otačkach sa nazbiera trochu oleja v intercooleri a ked mu pridam tak si ho potiahne a niektori valec vinecha ale potom už ide pekne to je len par sekund :) ale ajtak sa mi zda lenive do 3000 ot ale od 3500 už taha ako svina :o) a okrem toho ma hneva aj automat šlapnem mu plny podradi na 3 a trapi sa a potom za sekundu sa rozhodne podradit ešte raz ako kebi sa pitalo či chcem mat naozaj plin na podlahe :o) ale ajtak ho mam rad je to celkom pekne dobre auto a ma aj dobri zvuk čo rano a večer draždi susedou a fizlou celi den :o) hlavne ked radi na obmedzovači a striela plamen z vyfuku :o) menšie upravi spravili svoje upravene sanie , ladene zvody z 2.5 MX 6 ( žiadny blbi katalizator emisne normi nech si strčia do..... ) a 2 x 80 mm koncovka a par maličkosti z motorom visledok okolo 250 koni a papierovich 9,5s na 100 je blbost kedže sa audi A8 ktorej pišu 7,3s ledva držala vedla a pomali zaostavala :o)


PS: asi nebude tvoja bola biela prelakovana na zelenu na objednavku :)





( a PS: pre neznameho ak bi to tu čital ten čo mi oškrel celi bok a rozbil zrkadlo v BA na parkovisku pri lidli nech sa ozve za odmenu mu z radostou rozkopem hlavu :o) :o) :o) :o) :o) )
stevo0712
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jún 01, 2016 12:17 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť