Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 2 Brzdové kotúče a doštičky

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Mazda 2 Brzdové kotúče a doštičky

Poslaťod chrastitko » Štv Jún 02, 2016 11:55 am

Ahojte,
na mojej Mazde 2 (r.v.2008) som sa rozhodol vymeniť brzdové doštičky na prednej náprave, pretože mi vzadu praskla pružina a keď idem kupovať nové 2, tak chcem poriešiť už aj brzdy. Najazdené mám 99000km a brzdy sú stále pôvodné. Doštičky majú od 3mm do 4mm. Kotúče majú hrúbku 21,6mm. Keď som auto pred 3ma rokmi kúpil mali brzdové doštičky cca 4mm hrúbku a auto malo vtedy najazdené 60000km. Za ten čas som doštičky teda moc nezodral, brzdím šetrne, na dojazd, len výnimočne ostrejšie.
Mám teraz takú dilemu, či kúpiť rovno aj kotúče :hmmhmm . Nové majú hrúbku 23mm a minimálnu povolenú 21mm. Tie moje teda majú do konca "životnosti" 6 desatín mm (3 desatiny na každú stranu). Pôvodne som chcel, v duchu hesla že kotúče by mali vydržať 2 sady doštičiek, kúpiť len doštičky. Auto má ale 8 rokov, takže aj kotúče už sú z vnútra zhrdzavené a neviem či by kúpa iba doštičiek nebola vyhodením peňazí.
Poradí niekto?
Ďakujem.
chrastitko
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Jún 03, 2013 2:32 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť